مزارع پلکانی برنج تگالالنگ بالی

مزارع پلکانی برنج تگالالنگ بالی

شرح

آشنایی با مزارع پلکانی برنج بالی

بالی جزیره خدایان، جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان یعنی کشور اندونزی است. این جزیره دو اقیانوس آرام و هند را به هم پیوند داده است و در نتیجه این وصلت خود از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردارگردیده است و مثل بسیاری از جزایر دیگر اندونزی، دنیای مخصوص به خودش را دارد. وجود مزارع پلکانی برنج تگالالنگ بالی نام این جزیره را در فهرست برترین مقاصد توریستی جهان قرار داده است.

این جزیره که مساحتی بالغ بر 5620 کیلومتر مربع را پوشش داده است، از لحاظ آتش فشانی فعال بوده و خاک آن برای کشاورزی بسیار حاصلخیز. اما سوگلی کوههای بالی کوه آگانگ که «مادر کوه »ها نامیده می شود آتشفشانی فعال بوده که ارتفاعی بیش از 3000 متر دارد. در شمال و جنوب کوه های مرکزی این جزیره زمین های بسیاری حاصلخیزی برای کشاورزی وجود دارد که از آن برای کاشت برنج استفاده می کنند.

جاذبه های تور بالی

مزارع پلکانی برنج بالی یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی گردشگری این جزیره است که هر انسانی را به سمت خود جذب می کند. گردشگران تور بالی که  شیفته طبیعت هستند باید دیدن از این مزارع زیبا و منحصر به فرد در جزیره بالی را در اولویت کاری خود قرار دهند.  شالیزارهای پلکانی تگالالنگ در بالی اندونزی به دلیل مناظر زیبایی از شالیزارهای برنج و سوباک (سیستم آبیازی سنتی بالی) مشهور می باشد.

در تگالالنگ سه چشم انداز از این شالیزارها قابل دیدن است که در روستاهای پجنگ و کمبوهان تشکیل شده است. از بالای پلکان‌های برنج منظره ای فوق العاده را مشاهده کنید و بعد از آن می توانید از میان مزارع پایین روید و به سمت روستا پیاده روی کنید. این منظره‌ی کنار خیابانی بسیار جذاب است و یکی از مقصدهایی است که بیشتر گردشگران برای عکاسی و لذت بردن از چشم انداز در آن توقف می کنند. نقاشان و طبیعت دوستان نیز عاشق این مقصد هستند و البته فروشگاه های هنری و کافه هایی نیز برای گردشگران در این منطقه مهیا شده است.

سیستم آبیاری مزارع پلکانی برنج تگالالنگ بالی

این مزارع برنج توسط روستائیان بر روی تپه‌های روستاهای پجنگ و کمبوهان و به صورت پلکانی ایجاد شده‌اند تا کشاورزان بتوانند از خاک حاصلخیز به بهترین نحو ممکن استفاده کنند. آبیاری مزارع پلکانی برنج تگالالنگ از طریق سیستمی به نام سوباک صورت می‌گیرد. وجود آتشفشان‌های گوناگون و فعالیت آن‌ها در طی دوران‌های مختلف خاک مرغوبی را برای کشاورزی فراهم کرده است. در پایین تپه‌ها، روستائیان به فروش محصولات و صنایع دستی زیبایی می‌پردازند که با هنر خود مجسمه‌های چوبی همچون قورباغه، اسب، سگ، اژدها و چهره انسان را خلق کرده‌اند. همچنین در همین حوالی کافه‌هایی با نمایی از مزارع پلکانی و به منظور استراحت گردشگران ساخته شده است.  اینجا می‌توانید به عکاسی بپردازید و از دیدن این مناظر نهایت لذت را ببرید.

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک