موزه ملی بحرین

موزه ملی بحرین

شرح

موزه ملی بحرین

موزه ملی بحرین بزرگترین و قدیمی ترین موزه عمومی بحرین است. در منامه ، مجاور تئاتر ملی بحرین واقع شده است. این مجموعه موزه 30 میلیون دلاری در تاریخ 15 دسامبر 1988 توسط امیر بحرین عیسی بن سلمان آل خلیفه افتتاح شد و 27800 متر مربع مساحت دارد و محبوب ترین جاذبه گردشگری کشور است. اعتقاد بر این است که اولین موزه مدرن منطقه است. این موزه توسط معماران دانمارکی Krohn & Hartvig Rasmussen طراحی و در دسامبر 1988 به طور رسمی افتتاح شد. این بنا در شبه جزیره مصنوعی مشرف به جزیره همجوار محراق ساخته شده است.

ساختمان های موزه ملی بحرین

موزه ی ملی بحرین از دو ساختمان ساخته شده است که دارای یک فضای طبقه 20،000 متر مربع است. این مجموعه شامل شش نمایشگاه دائمی ، یک سالن آموزشی ، فروشگاه هدیه و یک کافه تریا ، علاوه بر دفاتر اداری ، آزمایشگاه ها و انبارهای نگهداری هلدینگ و پارکینگ است. این موزه در سال 2013 بیست و پنجمین سالگرد خود را با نوسازی تالار Dilmun Graves و میزبانی کنفرانس بین المللی توسعه موزه جشن گرفت.

ساعت کاری و آثار باستانی موزه ملی بحرین

ساعات کار موزه ی ملی بحرین  از 10 صبح تا 6 عصر است که این مجتمع در روزهای سه شنبه تعطیل است..این موزه همچنین سفرهای منظم روزانه با قایق را به قلعه Bu Maher در جزیره محرق ، بخشی از مسیر مروارید بحرین ارائه می دهد. در موزه ی ملی بحرین  مجموعه ای از آثار باستانی باستانی بحرین به دست آمده از سال 1988 و حدود 5000 سال تاریخ بحرین را در بر می گیرد. این مجموعه شامل سه سالن اختصاص داده شده به باستان شناسی و تمدن باستانی Dilmun است ، در حالی که دو تالار دیگر فرهنگ و سبک زندگی گذشته های پیش از تولید صنعتی بحرین را به تصویر می کشد. در سال 1993 ، یک سالن دیگر به نام سالن تاریخ طبیعی با تمرکز بر محیط طبیعی بحرین افتتاح شد.

سالن تاریخ طبیعی

 سالن تاریخ طبیعی نمونه هایی از گیاهان و جانوران بحرین را در خود جای داده است.این نمایشگاه بر روی آثار باستانی و تاریخ تمدن Dilmun از 5000 سال قبل از میلاد مسیح تا 400 قبل از میلاد ، از جمله شبکه گسترده تجارت آن با بین النهرین و دره ایندوس ، تمرکز دارد. مهر و موم تمبر Dilmunite ، آثار باستانی از معبد باربار و معبد سار ، و ظروف سفالی Dilmunite. یک نمایشگاه برجسته ، سنگ دیورند است ، یک مجسمه بلند بازالت سیاه و سفید که قدمت آن به دوران بابل باز می گردد. ویژگی دیگر ، یک تابلو است که صحنه ای از حماسه گیلگمش را به تصویر می کشد.

خاکسپاری تمدن دیلمون

در سالن تاریخ طبیعی تمرکز بر روی خاکسپاری تمدن دیلمون وجود دارد و دارای یک تپه دفن واقعی است که از محوطه آن عالی منتقل شده و مجدداً در موزه مجدداً نصب شده است. این سالن در سال 2013 برای نوسازی بسته شد و در 26 ژوئن 2018 مجدداً برای عموم باز شد. این تالار بازسازی شده توسط معمار فرانسوی Didier Blin ، دارای چندرسانه ای تازه نصب شده و همچنین یافته هایی از جدیدترین کاوش های باستان شناسی است. .و در سال 2019 ، تپه های دیلمون دفن بحرین به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: بحرین

دیدنی‌های نزدیک