قلعه بحرین

قلعه بحرین

شرح

قلعه بحرین

قلعه بحرین به قلعه پرتغالی معروف است ، یک مکان باستان شناسی است که در بحرین واقع شده است. کاوش های باستان شناسی انجام شده از سال 1954 ، آثار باستانی را از تپه مصنوعی به ارتفاع 12 متر که شامل هفت لایه طبقه بندی شده است ، کشف کرده اند که توسط اشغالگران مختلف از 2300 قبل از میلاد تا قرن 18 ایجاد شده است ، از جمله کاسی ها ، یونانی ها ، پرتغالی ها و پارس ها.

این شهر زمانی پایتخت تمدن دیلمان بود و در سال 2005 به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد. قلعه و نگاره قلعه البحرین ساخته شده است ، در جزیره بحرین ، در ساحل شمالی واقع شده است. در روز روشن نیز از سار دیده می شود. مانند یک “سمینل” در نزدیکی منامه ، پایتخت بحرین است. در فاصله 6 کیلومتری از منامه در ساحل شمالی حاصلخیز قرار دارد. داستان بزرگترین در منطقه خلیج فارس است و در نزدیکی بندر و با احیای اراضی ساحلی ساخته شده است.

یافته های باستان شناسی در مورد قلعه بحرین

یافته های باستان شناسی ، که در این قلعه کشف شده اند ، درباره تاریخ این کشور چیزهای زیادی را نشان می دهد. تصور می شود این منطقه حدود 5000 سال است که اشغال شده است و بینش ارزشمندی از مس و مس برنز بحرین دارد. اولین قلعه بحرین در حدود سه هزار سال پیش در قله شمال شرقی جزیره بحرین ساخته شد. قلعه کنونی مربوط به قرن ششم میلادی است. دیلمون ، پایتخت تمدن دیلمون ، طبق حماسه گیلگمش ، “سرزمین جاودانگی” ، محل اجدادی سومری ها و محل ملاقات خدایان بود.

مهمترین سایت بحرین

این سایت به عنوان “مهمترین سایت بحرین در دوران باستان” شناخته شده است. نخستین حفاری در این محل توسط یک اکسپدیشن باستان شناسی دانمارک به رهبری جفری بیبی بین سالهای 1954 تا 1972 و بعداً توسط یک اکسپدیشن فرانسوی از سال 1977 انجام شد. از سال 1987 باستان شناسان بحرین درگیر این کار بودند. یافته های باستان شناسی هفت تمدن سازه های شهری را که از زمان امپراطوری دیلمون ، مهمترین تمدن باستانی منطقه آغاز شده ، نشان داده است. سفر دانمارکی فاش کرد که این مکان قابل توجه هلنیستی است.

تاریخچه قلعه بحرین

قلعه بحرین یک داستان معمولی است و تپه مصنوعی که توسط بسیاری از لایه های پی در پی اشغال بشر ایجاد شده است. این اقشار در بیش از 180،000 فوت مربع پهن شده است ، که شامل این داستان است. این شهادت از حضور مستمر بشر از حدود 2300 قبل از میلاد تا قرن شانزدهم میلادی است. در حدود 25٪ از این سایت از ساختارهای آشکار شده در انواع مختلف کاوش شده است ، مسکونی ، عمومی ، تجاری ، مذهبی و نظامی. آنها گواه اهمیت سایت به عنوان یک درگاه بازرگانی در طول قرن ها هستند.

در بالای تپه 12 متری ، چشمگیر قلعه پرتغالی وجود دارد که نام آن را به کل سایت داده است ، از آنجا که این سایت پایتخت تمدن Dilmun بود ، حاوی ثروتمندترین بقایای این تمدن است که تاکنون فقط از مراجع کتبی سومری شناخته شده بود. این سایت دارای نواحی و دیوارهای زیادی است ، از جمله می توان به کلیسای نژاد سار ، نجسگاه الحجار ، کاخ کاسی ، کاخ نژاد کلیسای مادیمات هرمان ، کلیسای جامع مادیما عیسی ، المقاعec نکروپولیس ، کاخ اوپری ، نکروبولیس شکورا و دیوار شهر شمالی اشاره کرد.

ویرانه های عصر مس

ویرانه های عصر مس شامل دو بخش از دیوار استحکام خیابان ها و خانه ها است و یک ساختمان عظیم در حاشیه خندق قلعه پرتغالی در مرکز قرار دارد. سفال های باربار در اطراف دیواره های ساختمان مرکزی کشف شده است و قدمت آن به همان دوران معابد باربار باز می گردد ، اگرچه برخی از سفال های دیگر و دامنه آثار باستانی کشف نشده نشان می دهد که آنها معابد را پیش بینی می کنند که قدمت آنها به 3000 سال قبل از میلاد یا بعد از آن باز می گردد.

یادگارهای مس و عاج بینشی از پیوندهای تجاری باستان ارائه می دهد. بسیاری از کشتی ها در این محوطه کشف شده اند و کاوش های دانمارکی در منطقه کاخ Uperi از جمله موارد دیگر “کاسه مار” ، سارکوفاژی ، مهر و آینه را نیز کشف کرده است. کاوش ها همچنین حاکی از این بود که این روستا دارای خیابان هایی است که مجتمع های مسکن را از هم جدا کرده است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: بحرین

دیدنی‌های نزدیک