کلیسای آزام مونیخ

کلیسای آزام مونیخ

شرح

مونیخ که یکی از محبوب‌ترین شهرهای توریستی آلمان می‌باشد، به واسطه‌ی دارا بودن کلیساهای متعدد و زیبا معروف است. مونیخ شهری است که کلیساهای مختلفی را در خود جای داده است که یکی از مهمترین و قدیمی ترین آنها کلیسای آزام می باشد.  در جنوب غربی کشور آلمان این کلیسای قدیمی قرار گرفته و با پیروی از سبک باروک بنا شده است. کلیسای آزام مونیخ از جاذبه های تاریخی این شهر توسط دو برادر که شغل یکی از آنها نقاش و دیگری مجسمه ساز بود در سال های 1373 تا 13746 بنا شد.

ویژگی های کلیسای آزام مونیخ

از مهمترین ویژگی های این کلیسای زیبا و تاریخی معماری ساده و در عین حال خیره کننده آن است که جلوه ای خاص به آن بخشیده است. برادران آزام از سبک معماری باروک در بنای کلیسای آزام مونیخ استفاده کرده اند. خصوصی بودن این بنا چندین سال باعث نارضایتی اهالی شهر مونیخ شده بود که با پیگیری های مداوم هم اکنون این بنا برای بازدید عموم آزاد می باشد.  یکی از برادران آزام می توانست محراب این کلیسا را از پنجره منزل شخصی خود مشاهده نماید که این موضوع از مهمترین ویژگی های جالب این بنا محسوب می شد. محدب بودن نمای این کلیسا نیز از دیگر خصوصیات معماری با سبک باروک آن است.

این بنای تاریخی در فضای محدود 8 تا 22 متری ساخته شد و سازندگان آن توانستند تلفیقی از مجسمه و نقاشی را در دو طبقه آن ایجاد نمایند. نورپردازی مخفی و غیر مستقیم از دیگر ویژگی های معماری این بنای تاریخی است. کلیسای آزام مونیخ دارای ویژگی های معماری منحصر به فردی است که در این بخش به چند مورد مهم آن خواهیم پرداخت. در زمان ساخت این بنا هیچ گونه نظم و قاعده ای در نظر گرفته نشده است و این موضوع باعث شد که این مکان تنها یک نمازخانه خصوصی برای راز و نیاز با خداوند به شمار آید. بعد از احداث بنای اولیه پیمانکاران ایده های مختلفی را به برادران آزام برای گسترش معماری کلیسای آزام عنوان نمودند که سبک باروک یکی از این موارد شناخته می شود.

معماری این بنا

از مهمترین ویژگی های معماری این بنا می توان به فضای داخلی آن اشاره کرد. سه بخش در این فضا به صورت عمودی طراحی و کاملاً حرفه ای اجرایی شده به طوری که از ویژگی خیره کننده ای برخوردار است. روشنایی در بخش داخلی این کلیسا از سمت پایین به بالا تنظیم شده است. در بخش نیمکت ها برای نشان دادن رنج های دنیا از نور کم استفاده شده و تا حدی تاریکی در این فضا غلبه دارد. در بخش میانی که مربوط به امپراتوری است از آبی و سفید استفاده شده است و در بخش سوم که همان سقف است از نور غیر مستقیم و مخفی که الهامی از ابدیت است استفاده شده است.

از مهمترین تفاوت هایی که در رابطه با معماری کلیسای آزام مونیخ می توان به آن اشاره کرد جای گیری محراب آن است. محراب این کلیسا در قسمت غرب قرار گرفته در صورتی که این بخش در دیگر کلیسا در سمت شرق در نظر گرفته می شود. پایین آویخته شدن صلیب روبه روی منبر نیز از دیگر تفاوت ها محسوب می شود.

موقعیت هتل

کشور: آلمان
شهر: مونیخ

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک