موزه صنایع هوایی و هواپیمایی آنکارا

موزه صنایع هوایی و هواپیمایی آنکارا

شرح

موزه صنایع هوایی و هواپیمایی آنکارا  یکی دیگر از موزه‌های زیبای ترکیه و آنکارا است.  در شهر آنکارا چندین موزه تخصصی وجود دارد که موزه هوانوردی آنکارا (Ankara Aviation Museum) یکی از آن هاست با ایلیا گشت همراه باشید تا در مورد این موزه جذاب بیشتر بدانید.

در کشور ترکیه دو موزه هوانوردی وجود دارد یکی در آنکارا و دیگری در شهر تاریخی استانبول  موزه هوانوردی آنکارا که توسط نیروی هوایی ترکیه راه اندازی شده در تاریخ 18 سپتامبر 1998 با حضور سابیها گوکچن ، اولین زن خلبان جنگی ترکیه افتتاح شده است . 

موزه صنایع هوایی و هواپیمایی آنکارا  با هدف به‌ اشتراک‌گذاری تاریخ پرفراز و نشیب هواپیمایی ترکیه برای بازدیدکنندگان و  نسل‌های آینده ترکیه احداث و امروزه به یکی از مراکز دیدنی آنکارا تبدیل شده است.

بخش های موزه صنایع هوایی و هواپیمایی آنکارا

این موزه دارای یک بخش فضای باز و یک بخش داخلی است. در بخش داخلی این موزه نیز Mockups (مدلی به اندازه طبیعی و کامل برای مطالعه و ازمایش) مربوط به آزمون های پروازی به نمایش در آمده است.

این موزه مساحتی بالغ بر 64 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده است.2 هزار متر مربع از مساحت کل این موزه  مربوط به فضای سرپوشیده و بیش از 62 هزار متر مربع آن نیز مربوط به فضای روباز است.

یکی از قسمتهای زیبای موزه صنایع هوایی و هواپیمایی آنکارا محوطه فضای باز آن است. این محوطه خود کلکسیونی از هواپیماها و هلیکوپترها را به نمایش گذاشته که از مهمترین آنها می توان به سه هواپیمای نظامی از سری میگ ، نوع لهستانی جنگنده های MiG-17 اهدا شده توسط نیروی هوایی بلغارستان ، شنیانگ J-6 ، نسخه ساخته شده چینی از جنگنده های MiG-19 از نیروی هوایی پاکستان و هواپیمای MiG-21mf اهدایی از نیروی هوایی مجارستان اشاره کرد.

همچنین برخی اقلامی که در سالن‌های این موزه درمعرض دید عموم قرار گرفته‌اند، عبارت‌اند از لباس‌های فرم، گواهی‌نامه‌ها و مدال‌ها.بیش از ۷۰۰ اثر، سند و عکس در نمایشگاه مربوط به اداره‌ی هواپیمایی کشوری ترکیه و آژانس هوایی ترکیه در ساختمان موزه به‌نمایش گذاشته شده‌اند.

موزه هوانوردی که از دیدنی های آنکارا محسوب می گردد در تمامی روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها باز است و گردشگران تور آنکارا از 9 صبح تا 16:30 بعد از ظهر می توانند از این موزه جذاب دیدن کنند . در واقع در این موزه تمامی تجهیزات هوانوردی به چشم می خورد . هواپیماهای قدیمی و جالب در انواع مختلف با مکانیزم های قدیمی در موزه هوانوردی برای دوستداران صنعت هوا و هوانوردی برقرار است .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک