پاییز رنگارنگ در کشورهای مختلف جهان

پاییز رنگارنگ در کشورهای مختلف جهان

شرح

پاییز در کشورهای مختلف جهان

پاییز همان فصلی اسـت کـه در آن برگ درختان می‌ریزند ودر زیر پای رهگذران بی‌تفاوت خش خش میکنند. پاییز شاید همان فصل غفلت اسـت و رخوت شاید هم نه فصل هوشیاری و تدبر اسـت؛ چـه فرقی میکند کـه در پاییز خواب باشی یا بیدار مهم آن اسـت کـه پاییز کار خودش را میکند. بـه دقت و حوصله دست بکار آراستن می شود؛ آراستن درخت‌ها، شهر‌ها، باغ‌ها و زمین بـه زرد و سرخ و قهوه‌اي برگ‌ها؛ بـه قطرات گاه نم نم و گاه شرشر باران و بـه باد کـه می‌وزد. پاییز همان فصل دل انگیزی اسـت کـه گاه رویایی‌اش می خوانند همان فصلی کـه می تواني در آن ساعت‌ها از پنجره اتاق بـه درخت روبروی خانه نگاه کنید و خسته نشوید.فصل پاییز در کشورهای مختلف جهان بسیار دیدنی است .

ویژگی های شگفت انگیز پاییز

به پاییز لقب «پادشاه فصل‌ها» داده اند و این عبارت به‌حق شایسته این فصل فوق‌العاده زیبا و رنگارنگ است. در پاییز، درختان، جنگل‌ها و حتی فضاهای شهری چشم‌اندازی کاملا متفاوت پیدا کرده و مملو از رنگ های گرم و جذاب همچون قرمز، نارنجی و قهوه ای هستند که در کنار هم می توانند نگاه هر بیننده ای را جلب کنند. پاییز همان دل انگیزانه ایست کـه گاه هوس می کني زیر بارانش بی روسری در کوچه قدم بزنی تا موهایت خیس شوند. پاییز همان مادر رقص خرامان برگ‌هاست کـه بـه ناز و عشوه تمام چرخ زنان از آسمان بر سرت می‌بارند، و تـو سریعتر می روي تا زیر برگ‌هایش برسی و با خودت بگویی این یکی بـه افتخار مـن افتاد. پاییز همان موسیقی خوش خش خش برگ‌هاست. همان برگ‌هاي خرامان کـه اینبار هوس می کنی کفشهایت را در آوری تا موسیقی هبوط برگ‌ها پاهایت را قلقلک کند.

پاییز همان فصل درختان لخت خرمالو اسـت کـه سرخی خرمالوهایش ر ا بـه همه ی عرضه می‌دارد.  همان فصل قاصدک‌هاي شیطون کـه برایت خبر می‌آورند، خبر‌هاي خوش، خبرهایی کـه هیچوقت نمیرسند وتو بازهم آنها را بر می‌داری و فوت میکنی. این فصل زیبا در کشور های مختلف زیباییهای خاص خودش را دارد. اما یکی از چالش‌هایی که در این بین وجود دارد، انتخاب کشور مناسب برای سفر پاییزی است. چرا که با توجه به تعداد زیاد کشورهای خارجی برای سفر پاییزی انتخاب از میان آن‌ها کمی دشوار می‌شود. به همین دلیل نیز در این پست به معرفی کشورهای خارجی به عنوان پیشنهاد سفر پاییزی پرداخته‌ایم .

پاییز در ترکیه

اما فصل پاییز در ترکیه یعنی ماه‌های سپتامبر، اکتبر و نوامبر می‌تواند فصل مناسبی برای سفر به این کشور باشد. چرا که آب و هوا در فصل پاییز در ترکیه معتدل بوده و برای مسافرت مناسب است. در این فصل مناظر زیبایی در سراسر ترکیه مشاهده می‌شود.

پاییز در کشور های دیگر

در اکثر لیست‌های پیشنهاد سفر پاییزی کشور استرالیا به چشم می‌خورد و به نوعی این لیست‌ها بدون کشور استرالیا کامل نیستند. استرالیا در فصل پاییز و با تغییر رنگ برگ‌ها از سبز به زرد، نارنجی و قرمز، تبدیل به مکانی رویایی برای گشت و گذار می‌شود.

البته توجه کنید فصل پاییز کشور استرالیا از ماه مارس شروع می‌شود. فصل پاییز در روسیه، ماه‌های سپتامبر، اکتبر و نوامبر را شامل می‌شود و آب و هوای این کشور در پاییز سرد بوده و البته گاهی نیز تغییر می‌کند و اغلب شاهد بارش باران هستیم. در این فصل روزها کوتاه‌تر شده و پرندگان نیز به جنوب کوچ می‌کنند. اگر عاشق مناطق رنگارنگ پاییزی و برگ‌های زرد، نارنجی و قرمز هستید، روسیه در پاییز می‌تواند مقصد مناسبی برایتان باشد.

اگر عاشق مناطق رنگارنگ پاییزی و برگ‌های زرد، نارنجی و قرمز هستید، روسیه در پاییز می‌تواند مقصد مناسبی برایتان باشد. تایلند همواره از جمله مقصدهای مورد علاقه گردشگران سراسر جهان بوده و ایرانیان زیادی نیز سالانه این کشور را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. تایلند نیز با جاذبه‌های گردشگری فراوان خود در لیست کشورهای خارجی به عنوان پیشنهاد سفر پاییزی قرار دارد. در کنار کشورهای ذکر شده اتریش ، سوئیس ، لندن را نیز به این لیست بیفزایید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک