دهکده هالشتات در اتریش

آشنایی با دهکده هالشتات در اتریش

شرح

دهکده ی هالشتات در اتریش

اتریش در قاره ی اروپا کشوری زیبا با طبیعت ناب و کوه های سر به فلک کشیده ، دره های عمیق و مراتع سبزو همچنین معماری تاریخی است . در سفر خود به اتریش شهری مدرن و جذاب ، شهرموسیقی ، بنا و قلعه های به سبک گوتیک ، آشنایی با دهکده هالشتات در اتریش  و بازدید از جاذبه های این دهکده ی کوچک جا نمانید .

دهکده ی هالشتات

هالشتات دهکده کوچک با قدمت ۷۰۰۰ ساله و همچنین معادن بزرگ نمک خود در جهان معروف میباشد . دهکده هالستات زیبا ترین جاذبه ی گردشگری در منطقه ی سالزکامرگات ، کشور اتریش می باشد .

موقعیت جغرافیای هالشتات در اتریش

با توجه به موقعیت جغرافیای دهکده هالشتات انواع درختان و گیاهان گوناگون این منطقه را فرا گرفته است . و از آب و هوای مطلوبی برخوردار است .

قرار گیری آن مابین دریاچه و جنگل سرسبز و پوشیده شده از گیاهان انبوه و کوهستان تردد را کمی سخت نموده است . آشنایی با دهکده هالشتات در اتریش و حجم بالای توریست این ایده را به چینی ها داده تا روستایی به این شکل از دهکده هاشتات اتریش کپی برداری کرنند تا از آن بهره ببرند .

موقعیت جغرافیای هالشتات

تاریخچه دهکده هالشتات در اتریش

این دهکده به دلیل جاذبه های تاریخی خود با حدود 7000 سال قدمت در سال ۱۹۹۷ ، در سازمان میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است . علاوه بر خانه و بناهای تاریخی شهر این منطقه به عنوان یکی از آثار تاریخی اتریش شناخته میشود .

بقایایی از انسان های اولیه و سابقه حیات انسانی وهمچنین ابزار کار که متعلق به دوران آهن بوده ، در اکتشافات باستان شناسی در هالشتات کشف شده است . از اینرو دوره ای از عصر آهن  ، را بنام فرهنگ هالشتات نام گذاری میکنند .

تاریخچه دهکده

قدیمی ترین دهکده مسکونی اروپا‌ هالشتات

هال‌ اشتات(Hallstatt)  دهکده‌ای در منطقه‌ی سالزکامرگوت که دسترسی به آن فقط با قایق یا از گذرگاه های کوهستانی امکان پذیر میباشد . این دهکده ی زیبا با حدود ۸۰۰ نفر شهروند اتریشی در کنار دریاچه‌ای واقع گردیده است . و چندین جاذبه دیدنی را در خود جای داده که از دیدن آن‌ها نباید غافل شد .

قدیمی ترین دهکده

این دهکده که تا قرن 19 میلادی در میان گردشگران ناشناخته مانده بود . با جاذبه‌های و طبیعت بکر خود امروزه توانسته در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو قرار گیرد .

تفریحات گردشگری دهکده هالشتات

این دهکده با چشم اندازهای فوق العاده امروزه در بین گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار میباشد . تفریحات لذت بخش در این منطقه توریستی برای گردشگران محیا گردیده است .

ازجمله مواردی همچون  قایق سواری ، د وچرخه سواری ، کوه نوردی، اسکی  و پیاده روی در هوایی پاک و گشت و گذار در طبیعت بکر مناطق اطراف میتوان نامبرد .

تفریحات گردشگری دهکده

و همچون بخش ویژه ی تماشای آثار تاریخی و باستانی که به نحوه طبیعی ، بدون دخالت بشر پدید آمده را دراولویت برنامه ها بگذارید .

جاذبه گردشگری دهکده ی هالشتات در اتریش

از جاذبه های که در این دهکده زیبا می توان نامبرد : میدان بازار با مجسمه ی تَثلیث ، کلیسای کالورینبرگ ساخته شد در سال ۱۷۱۱ ، مصنوعات باستانی ، و اکتشاف مهم ۲۰۰۰ قبر متعلق به اواخر عصر برنز و اوایل عصر آهن و معادن نمک ما قبل تاریخ ، مدرن ترین سازه پل هوایی پیست اسکی داخشتاین در ارتفاع ۲۷۰۰ متری سطح دریا است .

جاذبه گردشگری

دریاچه هالشتات پل ارتباطی بین سالزکامرگوت و اوبرترون ، کلیسای عروج متعلق به رومیان با محراب زیبا و قبرستان تاریخیش و خانه چارنل محل جمع آوری جمجمه های که به رسم دیرینه با گذشت ۱۰ تا ۱۵ سال از مراسم تشییع آنها را از گور خارج و با رنگ و گل خشک تزئین می‌ کنند .

موقعیت هتل