دهکده هالشتات در اتریش

Austrian Hallstatt village دهکده هالشتات اتریش

معرفی و تصاویر

اتریش در قاره ی اروپا کشوری زیبا با طبیعت ناب و کوه های سر به فلک کشیده، دره های عمیق و مراتع سبزو همچنین معماری تاریخی است. در سفر خود به اتریش شهری مدرن و جذاب، شهرموسیقی، بنا و قلعه های به سبک گوتیک، آشنایی با دهکده هالشتات اتریش  و بازدید از جاذبه های این دهکده ی کوچک جا نمانید. هالشتات دهکده کوچک با قدمت ۷۰۰۰ ساله و همچنین معادن بزرگ نمک خود در جهان معروف میباشد. دهکده هالشتات زیبا ترین جاذبه ی گردشگری در منطقه ی سالزکامرگات، کشور اتریش می باشد.

موقعیت جغرافیای دهکده هالشتات اتریش

با توجه به موقعیت جغرافیای دهکده هالشتات انواع درختان و گیاهان گوناگون این منطقه را فرا گرفته است . و از آب و هوای مطلوبی برخوردار است. قرار گیری آن مابین دریاچه و جنگل سرسبز و پوشیده شده از گیاهان انبوه و کوهستان تردد را کمی سخت نموده است. آشنایی با دهکده هالشتات در اتریش و حجم بالای توریست این ایده را به چینی ها داده تا روستایی به این شکل از دهکده هاشتات اتریش کپی برداری کرنند تا از آن بهره ببرند.

تاریخچه دهکده هالشتات اتریش

تاریخچه دهکده هالشتات اتریش

این دهکده به دلیل جاذبه های تاریخی خود با حدود 7000 سال قدمت در سال ۱۹۹۷، در سازمان میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است. علاوه بر خانه و بناهای تاریخی شهر این منطقه به عنوان یکی از آثار تاریخی اتریش شناخته میشود.بقایایی از انسان های اولیه و سابقه حیات انسانی وهمچنین ابزار کار که متعلق به دوران آهن بوده، در اکتشافات باستان شناسی در هالشتات کشف شده است. از اینرو دوره ای از عصر آهن، را بنام فرهنگ هالشتات نام گذاری میکنند.

قدیمی ترین دهکده مسکونی اروپا هالشتات

هال اشتات(Hallstatt) دهکده ای در منطقه ی سالزکامرگوت که دسترسی به آن فقط با قایق یا از گذرگاه های کوهستانی امکان پذیر میباشد. این دهکده ی زیبا با حدود ۸۰۰ نفر شهروند اتریشی در کنار دریاچه ای واقع گردیده است. و چندین جاذبه دیدنی را در خود جای داده که از دیدن آن ها نباید غافل شد. این دهکده که تا قرن 19 میلادی در میان گردشگران ناشناخته مانده بود. با جاذبه های و طبیعت بکر خود امروزه توانسته در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو قرار گیرد.

معرفی قشنگ ترین جاذبه های دیدنی و هزینه لازم در تور اتریش 

تفریحات گردشگری دهکده هالشتات اتریش

این دهکده با چشم اندازهای فوق العاده امروزه در بین گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار میباشد . تفریحات لذت بخش در این منطقه توریستی برای گردشگران محیا گردیده است.ازجمله مواردی همچون قایق سواری، د وچرخه سواری، کوه نوردی، اسکی و پیاده روی در هوایی پاک و گشت و گذار در طبیعت بکر مناطق اطراف میتوان نام برد و همچون بخش ویژه ی تماشای آثار تاریخی و باستانی که به نحوه طبیعی، بدون دخالت بشر پدید آمده را دراولویت برنامه ها بگذارید.

آشنایی با دهکده هالشتات در اتریش

جاذبه گردشگری دهکده هالشتات اتریش

از جاذبه های که در این دهکده زیبا می توان نام برد : میدان بازار با مجسمه ی تَثلیث ، کلیسای کالورینبرگ ساخته شد در سال ۱۷۱۱ ، مصنوعات باستانی ، و اکتشاف مهم ۲۰۰۰ قبر متعلق به اواخر عصر برنز و اوایل عصر آهن و معادن نمک ما قبل تاریخ، مدرن ترین سازه پل هوایی پیست اسکی داخشتاین در ارتفاع ۲۷۰۰ متری سطح دریا است.

دریاچه هالشتات پل ارتباطی بین سالزکامرگوت و اوبرترون، کلیسای عروج متعلق به رومیان با محراب زیبا و قبرستان تاریخیش و خانه چارنل محل جمع آوری جمجمه های که به رسم دیرینه با گذشت ۱۰ تا ۱۵ سال از مراسم تشییع آنها را از گور خارج و با رنگ و گل خشک تزئین می کنند.