ساختمان پارلمان اتریش

معماری یونانی در ساختمان پارلمان اتریش

شرح

ساختمان پارلمان اتریش

سفر به کشور‌های اروپایی یکی از تفریحات همگان در سراسر دنیا می‌باشد. یکی از این کشور ها اتریش  است. اتریش کشوری کوهستانی است. دیدنی‌های اتریش بسیار زیاد می‌باشدکه یکیاز آن ها ساختمان پارلمان اتریش است .اتریش یک کشور سرسبز و زیبا در قاره اروپا است که مهد تمدن موسیقی دنیا محسوب می‌شود. این کشور با داشتن عناصری همچون كیفیت بالای محیط زیست و فرهنگ غنی، جاذبه های زیادی برای عرضه دارد و با درهم آمیختن امنیت، امكانات خرید و گذران اوقات فراغت و استاندارد بالای زندگی از لحاظ كیفیت زندگی در مقام دوم جهان قرار دارد.

کشور اتریش با قرار گرفتن در حوالی کوه های آلپ مکانی محبوب برای کسانی است که اهل ماجراجویی در کوه ها پر از برف هستند نیز می باشد. پایتخت این کشور وین است که به مهد موسیقی دنیا شهر دارد و موسیقی دانان بزرگی همچون بتهوون از دل این شهر بیرون آمده اند. اما شهر این کشور تنها در زمینه موسیقی نیست بلکه جاذبه های دیگری دارد که برای کسانی که اهل گردشگری هستند بسیار جذاب است. معماری های بی نظیری در برخی از ساختمان های مشهور جهان وجود دارد یکی از آن معماری ها ساختمان پارلمان وین در اتریش است این پارلمان از معماری زیبا و خاصی تشکیل شده است ساخت بنای پارلمان که در سال 1874 شروع شد، در سال 1884 کاملاً تکمیل شده بود.

جلسات پارلمانی اتریش

جلسات پارلمانی اتریش، در ساختمان پارلمان وین در منطقه 1 تشکیل می‌شوند. این بنا که عامدانه به سبک یونانی ساخته شده است؛ در عین شکوه، حسی از قانون، آزادی و دموکراسی را به بیننده القا می‌کند. ساختمان پارلمان وین، مانند بسیاری از مناظر خیابان «رینگ»  در نیمه دوم قرن نوزدهم، طی نوسازی شهری و پروژه توسعه‌ بعد از تخریب دیوار سابق شهر در اینجا ساخته شد. معمار این بنای دولتی، فردی به نام «تئوفیل فون هانزن» از دانمارک بود. حکومت اتریش که در این زمان هنوز هم پادشاهی بود، به اندازه‌ای که امروز شاهد آن هستیم برای نمایندگان مردم چنان ارزشی قائل نبود.

ساخت بنای پارلمان

ساخت بنای پارلمان که در سال 1874 شروع شد، در سال 1884 کاملاً تکمیل شده بود. هانزن با زیرکی، سبک معماری یونانی را برای ساختمان انتخاب کرد که ایده‌ای از قانون، آزادی و سایر مفاهیم محبوب مردمی پرورش یافته در عصر هلنی را به خوبی منعکس می کرد. جنگ جهانی دوم بر روی این ساختمان هم مانند باقی مناظر تاریخی اثری ناخوشایند بر جای گذاشت. نیمی از پارلمان وین طی بمباران هوایی ویران گردید؛ اما این خسارت باعث شد تا دولت این موقعیت را داشته باشد که داخل ساختمان را نیز مدرنیزه کند. الگوهای تزئینی کلاسیک در سرتاسر بنا به چشم می‌خورند. برای مثال دو سکوی شیب دار بزرگی که در جلوی ساختمان وجود دارند، با تندیس اساطیر یونانی و رومی تزئین شده‌اند. آب‌نمای بزرگی که در بین این سکوها قرار دارد، با تندیسی از آتنا، الهه خرد، جنگ و صلح یونان در بالایش طراحی شده است.

در دست راست او «نایکی» الهه پیروزی یونان را می‌بینید. نایکی در بسیاری قسمت‌های دیگر بنا نیز به چشم می‌خورد. تصویر ارابه‌ او که توسط اسب‌ها کشیده می‌شود، به عنوان نمادی از پیروزی بر روی سقف نقش بسته است. مجسمه امپراتور «فرانتس یوزف»  که این ساختمان در زمان حکومت او ساخته شد در بالاترین نقطه بنا قرار داشته و دورش را انسان‌هایی فراگرفته‌اند که نمادی از کشورهای تحت حکومت او هستند. سایر تندیس‌ها و نقش برجسته‌هایی که در بخش‌های مختلف بنا وجود دارند، تلفیقی از چهره‌های روم و یونان باستان و نمادی از کشور‌ها و مناطق تحت حکومت امپراتوری هستند.

دسترسی به ساختمان پارلمان

این بنا با بیش از 13500 متر مربع مساحت، یکی از بزرگ‌ترین سازه‌های خیابان رینگ به شمار می‌رود و بالغ بر 100 اتاق دارد. بسیاری از مراسم‌های مهم دولت مانند مراسم ادای سوگند رئیس جمهور و سخنرانی دولت در روز ملی 26 اکتبر در ساختمان پارلمان برگزار می‌شوند. برای دسترسی آسان به ساختمان پارلمان وین می‌توانید از مترو، تراموا و اتوبوس استفاده کنید.

موقعیت هتل

کشور: اتریش
شهر: شهر وین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک