موزه آکروپولیس آتن

موزه آکروپولیس آتن

شرح

موزه آکروپولیس آتن یک موزه باستان شناسی است که بر روی یافته های سایت باستان شناسی آکروپولیس آتن متمرکز شده است. این موزه برای قرار دادن هر اثر هنری که در سنگ و دامنه های اطراف آن واقع شده است ، از عصر برنز یونان گرفته تا یونان رومی و بیزانس ساخته شده است. همچنین بر ویرانه های بخشی از آتن رومی و اوایل بیزانس نهفته است.این موزه در سال 2003 تاسیس شد ، در حالی که سازمان موزه در سال 2008 تأسیس شده است.

در 20 ژوئن 2009 برای عموم افتتاح شد.نزدیک به 4000 شی در زمینی به مساحت 14000 متر مربع به نمایش گذاشته شده است. ریاست سازمان ساخت موزه جدید به ریاست دانشگاه ارسطو تسالونیکی استاد برجسته باستان شناسی دیمیتریوس پاندرمالالیس انجام می شود.

رزرو تور لحظه آخری ایروان

تاریخچه ساخت موزه آکروپولیس آتن

موزه آکروپولیس اولین موزه در آکروپولیس بود. این کار در سال 1874 به پایان رسید و در دهه 50 تحت یک گسترش متوسط قرار گرفت. با این حال ، کاوش های پی در پی در آکروپولیس بسیاری از آثار جدید را کشف کرد که به طور قابل توجهی از ظرفیت اصلی آن فراتر رفته است.

یک انگیزه اضافی برای ساخت موزه جدید این بود که در گذشته ، هنگامی که یونان درخواست بازگشت ماربل های پارتنون از انگلستان را می داد که اقلام را به شکلی بحث برانگیز به دست می آورد ، توسط برخی از مقامات انگلیس پیشنهاد می شد که یونان مکان مناسبی برای نمایش آنها وجود نداشت. ایجاد یک گالری برای نمایش تیله های پارتنون مهمترین پیشنهادات اخیر برای طراحی موزه جدید بوده است.

معماری موزه آکروپولیس آتن

اولین مسابقه معماری برای طراحی یک موزه جدید در سال 1976 برگزار شد و به شرکت کنندگان یونان محدود شد. هر دو رقابت سال 1976 و دیگری که در سال 1979 به دنبال آن بود ، نتوانستند نتیجه ای بدست آورند ، زیرا قطعات زمین انتخاب شده برای ساختمانهای پیشنهادی نامناسب تلقی می شدند.

در سال 1989 ، سومین مسابقه برای طراحی موزه جدید آکروپولیس اعلام شد که بین المللی خواهد بود. انتخابی از سه سایت ممکن ارائه شد. این مسابقه توسط معماران ایتالیایی ، مانفردی نیکولتی و لوسیو پاسارلی برنده شد.پس از تاخیر در طول دهه 1990 ، کار بر روی ساخت موزه بر اساس این طرح سوم پیشرفت کرد و به مرحله کاوش های پایه ها رسید ، اما اینها به دلیل بقایای ظاهرا حساس باستان شناسی در سایت متوقف شدند و منجر به ابطال این مسابقه در سال 1999 شد.

در گذشته نگر ، مکان موزه جدید کاملاً واضح بود: بخش بزرگی از پادگان های ژاندارمری بلااستفاده “Camp Makrygianni” ، روبروی تئاتر دیونیوس. این پادگان ها در اراضی عمومی ساخته شده و تعداد محدودی از سلب مالکیت خانه های خصوصی اطراف برای آزادی فضای لازم مورد نیاز بود. ساختمان اصلی پادگانهای قدیمی ، نئوکلاسیک “ساختمان ویلر” ، بازسازی شده و موزه مرکز مطالعات آکروپولیس را در خود جای داده است.

مدت زمان ساخت موزه آکروپولیس آتن

مسابقه چهارم هیچ گونه شرطی برای حفظ مکان باستانی فراهم نکرده بود. این اقدامات تا حدی پس از آن آغاز شد که مبارزان محلی و بین المللی  ICOMOSاین نظارت را در معرض دیدند و این رقابت نهایی شد. نقشه های جدید به گونه ای تنظیم شد که ساختمان از بالای زمین ، بر روی ستون ها بالا گرفته شود.

رزرو هتل رجینه ایروان با نمایی از کوه های آرارات

این رقابت تنها با دعوت به شیوه های معماری باز بود و توسط معمار مستقر در نیویورک ، برنارد تسوومی ، با همکاری معمار یونانی مایکل فوتیادیس برنده شد. کاوش ها دو لایه از خانه ها و کارگاههای متوسط ​​، متوسط ​​و کنار جاده ای خصوصی را نشان داده است ، یکی از اوایل دوران بیزانس و دیگری از دوره کلاسیک.پس از ایجاد طرح و چینه شناسی یافته ها ، مکان های مناسبی برای ستون های پایه مشخص شد.

اینها خاک را به بستر زیرین می گذرانند و روی یاتاقان های غلتک شناور قادر به مقاومت در برابر زلزله 10 ریشتری در مقیاس ریشتر هستند. با نزدیک شدن کار ساخت و ساز ، عملیات انتقال آثار باستانی تاریخی فاصله 280 متری از سنگ آکروپولیس تا موزه جدید در اکتبر 2007 آغاز شد ، چهار ماه طول کشید و برای جابجایی استفاده از سه جرثقیل برج نیاز داشت. مجسمه ها در مسافت بدون فاصله. مقامات یونان ابراز امیدواری کردند که موزه جدید در کارزار بازگشت ماربلز پارتنون کمک کند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: یونان
شهر: آتن | Athens

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک