فرودگاه آتاتورک

فرودگاه آتاتورک

شرح

فرودگاه آتاتورک استانبول , بزرگترین فرودگاه ترکیه

 فرودگاه آتاتورک | ترکیه به عنوان کشوری پر جاذبه و مقصد گردشگری مطرح در دنیا ، سالیانه میلیون ها مسافر به این کشور سفر می کنند . برای سفر به استانبول هم زمینی می توان سفر کرد و هم هوایی اما به دلیل پایین بودن قیمت بلیت هواپیما مسافران ترجیح می دهند که به صورت هوایی به این کشور سفر کنند . 2 فرودگاه بین المللی استانبول : فرودگاه صابیحا گوکچن و فرودگاه آتاتورک استانبول نام دارد .

«فرودگاه آتاتورک استانبول» (Istanbul Atatürk Airport) جزو بزرگترین فرودگاه های بین المللی  ترکیه می باشد . در حال حاضراین فرودگاه برای محموله های فردی، نگهداری، تعمیرات، حمل و نقل عمومی، تاکسی هوایی، پروازهای تجاری، پروازها با هواپیماهای دولتی و با توجه به ترافیک های هوایی ، مورد استفاده قرار می گیرد . با ما همراه باشید تا با بزرگترین فرودگاه بین المللی ترکیه آشنا شوید .

 فرودگاه آتاتورک

فرودگاه آتاتورک

فرودگاه بین المللی آتاتورک در قسمت اروپایی ترکیه و منطقه گردشگری این کشورقرار دارد . از لحاظ دسترسی این فرودگاه به مراکز گردشگری ، مسافران هنگام رزرو بلیت این فرودگاه را انتخاب می کنند . در سال 1924 این فرودگاه ساخته شده است و نام این هتل به افتخارمصطفی کمال آتاتورک نام گذاری شده است . همچنین شامل 2 ترمینال می باشدکه یکی از ترمینال ها برای پرواز داخلی و ترمینال دیگری برای پرواز های خارجی قرار می گیرد .

ترکیش ایرلاینز مهمترین خط هوایی در آتاتورک قرار دارد . در رده ی فرودگاه های پر رفت و آمد اروپا این فرودگاه جایگاه سوم دارد اما بعدها فرودگاهای هیترو ، لندن ، شارل دوگل ، پاریس ، فرانکفورت و آمستردام در جایگاهای بالا قرار گرفتند . به دلیل افزایش پرواز های این کشور یک فرودگاه دیگر ساخته شده است که به عنوان بزرگترین فرودگاه جهان شناخته می شود .

فرودگاه آتاتورک

امکانات فرودگاه آتاتورک

  • اینترنت وای فای و برقراری تماس : سرتا سر فرودگاه اینترنت رایگان وجود دارد که به مدت 2 ساعت می توانید استفاده کنید .
  • سالن های استراحت فرودگاه : مسافرانی که پرواز آن ها تاخیر یا به اجبار باید چند ساعت در فرودگاه بمانند ، سالن هایی  وجود دارد برای استراحت که بعضی از این سالن ها به دلیل خدمات و امکاناتی که دارد مسافران با پرداخت هزینه می توانند استفاده کنند . همچنین این فرودگاه امکانات رفاهی دیگر در اختیار مسافران قرار داده است : دستگاه خود پردار ATM ، فروشگاه و مرکز خرید بدون مالیات Duty Free ، غذا و نوشیدنی ، آرایشگاه و خدمات پزشکی.
DUTY FREE

هتل های موجود فرودگاه

کشور ترکیه به عنوان یک کشور پر گردشگر و از نظر موقعیت جغرافیایی مرز بین فرودگاه های آسیایی و اروپایی قرار دارد . به دلیل پرواز های متعددی که در این فرودگاه ها انجام می شود هتل هایی برای رفاه مسافران ساخته شده است .

هتل فرودگاه بین المللی (International Airport Hotel) : مسافرانی که بلیت پرواز های خارجی دارند می تواندد در این هتل اقامت داشته باشند . این هتل در محوطه خود فرودگاه قرار دارد .

هتل فرودگاه واو (Wow Hotel): با فاصله ی 5 دقیقه ای با فرودگاه این هتل قرار دارد که با اتوبوس هایی که در گیت B  قرار دارد می توانید به این هتل بروید .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط