آبشار آتشگاه لردگان

آبشار آتشگاه لردگان

شرح

آشنایی با آبشار آتشگاه لردگان

شهرستان لردگان از دیرباز مرکزی برای مبادلات عشایر بوده و در متون تاریخی از لردگان به نام لردجان نام برده شده، مردم لردگان به زبان لری گویش بختیاری سخن می گویند. شهر لردگان مرکز شهرستان لردگان با 1700 متر ارتفاع از سطح دریا در 160 کیلومتری جنوب شرقی استان چهارمحال و بختیاری قرار گرفته است. یکی از جاذبه های طبیعی لردگان ، آبشار آتشگاه نام دارد که طولانی ترین آبشار ایران است.

این آبشار 3کیلومتری که به آبشار مینیاتوری ایران معروف است، یکی از بی نظیر ترین جاذبه های طبیعی کشور به شمار می رود که در 190 کیلومتری شهرکرد و در40 کیلومتری شهر لردگان قرار دارد و به دره ای می ریزد که با پستی و بلندی های خود آبشارهای کوچک متعددی را ایجاد می کند.

روستای آتشگاه

برای رسیدن به این آبشار باید به 40 کیلومتری شهر لردگان، پس از روستاهای میلاس و سردشت شوش در روستای آتشگاه سفر کنید. روستای آتشگاه که خاطرات سرداران عیلامی را به یاد می آورد، دره ای تنگ و زیبا با خصوصیات بکر و طبیعی است که در میان آن، نهر خروشانی جاری است و سنگ های آهی و گچی و درختان کهنسال گردو، چنار، بلوط و زبان گنجشک پیرامون آن را فرا گرفته اند.در فاصله 200 متری دره هم دو آبشار نسبتا بزرگ خواهید دید که در کنار عناصر زیبای طبیعی مانند دره ، سبزه زار و اقلیم مناسب ، فضای بسیار فرحبخشی را جهت گذران اوقات فراغت فراهم آورده اند.

طبیعت آبشار آتشگاه لردگان

این معجزه زیبای طبیعت درکشورمان به آبشار مینیاتوری نیز شهرت دارد و یکی از دیدنی ترین های طبیعت ایران است. برای رسیدن به آبشار یک پیاده روی طولانی در پیش دارید که در این حین مناظر چشم نواز، آبشارهای پلکانی و درختانی تنومند را مشاهده خواهید کرد. آبشارهای آتشگاه لردگان حدود 3 کیلومتر را روی زمین طی می کنند و به همین خاطر لقب طولانی ترین آبشار ایران را از آن خود ساخته اند. زمینی که آبشار از آن عبور می کند در دل کوه ها قرار دارد و پر از پستی ها و بلندی ها است و همین امر باعث شکل گرفتن آبشارهای آتشگاه لردگان شده است.

با تغییر حجم آب در فصل های مختلف سال تعداد آبشارها بین 7 تا 10 عدد تغییر می کند. از زیبایی های خارق العاده طبیعت در این منطقه می توان به دره ها و سبزه زار های اطراف آن در کنار شکوه آبشار اشاره کرد که باعث شده گردشگران زیادی برای تماشای آن بیایند.

بهترین فصل بازدید از آبشار آتشگاه

اغلب گردشگران در فصل تابستان به این جا می آیند تا از خنکای مطبوع آبشار نیز بهره مند شوند. آبشارهای آتشگاه لردگان 190 کیلومتر با شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری فاصله دارند و در 40 کیلومتری شهر لردگان قرار گرفته اند البته روستای سردشت نیز تنها 20 کیلومتر با آن فاصله دارد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک