روستای آتان قزوین

روستای آتان قزوین

شرح

یکی از شهرهای بسیار قدیمی در کشورمان از دیرباز تا به الان که در هر دوره ای از تاریخ، نقش مهم و حیاتی داشته است، شهر قزوین است. شهر سر سبز و بسیار زیبای قزوین، به قدری جذاب و بزرگ است که مقصد افراد زیادی چه ایرانی و چه گردشگران خارجی در ایام مختلف سال است. همچنین به دلیل فاصله ی نسبتا کم این شهر با تهران، سالانه افراد زیادی از پایتخت رهسپار این شهر می شوند. شهر قزوین همانند دیگر شهر های ایران جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که یکی از آنها روستای آتان قزوین است . قزوین به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی به تهران از موقعیت خوبی برخوردار است. گردش و تفریح در روستا آدمی را از هر جنجال، قیل و قال و دود و دم رهایی می بخشد.

دیدن طلوع خورشید در روستا جذابیت و لذتی خاص دارد. شنیدن آوای سگان در آغاز شب و آوای خروسان در سپیده دم ، آنچنان آرامشی به روستا می دهد که انگار زندگی فریاد از عشق می زند. در استان قزوین همانند سایر استان ها روستاهای بسیار دیدنی و با صفایی وجود دارد. یکی از این روستا ها روستای آتان می باشد. روستای آتان ، نام خود را از آت در زبان ترکی گرفته است به چماره ی اسب ؛ آتان را اسبان سرکش میدانند .

سبک معماری روستای آتان

روستای آتان یا بهتر است بگوییم ماسوله قزوین خانه های این روستا دارای ساختار پلکانی هستند. مردم از شیب زمین برای ساخت منازل خود استفاده می‌کنند. خانه های روستا به راستی زیبا و دلنشین هستند . رنگ از جای جای روستا میبارد و بر طراوت و تازگی زندگی در این جا میافزاید . پلّکانی بودن روستا را با قدم زدن در کوچه ها ، کاملاً حس میکنیم . بطوریکه پشت بام خانه‌ها،حیاط خانه‌های بالایی می‌باشد. روستا در دو دامنه واقع شده است. که جنس یکی از دامنه ها رسی است و جنس دامنه ی دیگرصخره ای است. مصالح ساختمانی بافت قدیم از سنگ، چوب، خشت و گل است.

مصالح واحدهای ساختمانی جدید از سیمان، آجر، تیرآهن و مانند این هاست. در اطراف روستا باغ های میوه بسیاری وجود دارد و بهترین فصل برای بازدید از روستا، بهار و تابستان است. فصلی که درختان میوه سرسبز شده اند و جوی ها و آبشارهای زیادی در روستا جاری هستند. البته زمستان روستا هم به دلیل سفیدی برف زیباست. این روستا به دلیل قرار گیری در یک منطقه بکر و دیدنی و همچنین قرارگیری در یک منطقه امن یک مکان مناسب برای شب مانی برای طبیعت گردان محسوب می شود. از تفریحات سرگرمی هایی که طبیعت گردان در روستای آتان می توانند انجام دهند عکاسی و آب تنی در چشمه می توان نام برد. 

موقعیت هتل

کشور: ایران | Iran
شهر: قزوین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک