موزه ملی تاریخی عشق آباد

موزه ملی تاریخی عشق آباد

شرح

آشنایی با موزه ملی تاریخی عشق آباد

عشق آباد شهری در آسیای میانه، پایتخت کشور ترکمنستان که در صدر لیست شهرهای پیشرفته اسلامی واقع شده است. ساختمان‌های زیبا و پیشرفته، معماری منحصر به فرد و فضای شهری فوق‌العاده از جمله عواملی هستند که این شهر را در تراز شهرهای پیشرفته اسلامی قرار داده‌اند. علاوه بر این‌ها آثار تاریخی متنوع، جاذبه‌های فرهنگی و مذهبی فراوان و زیبایی‌های طیبعی بی‌نظیر از دیگر جاذبه‌های گردشگری‌ای هستند که این شهر را به مقصدی ایده‌آل در میان سایر شهرهای موجود در آسیای میانه تبدیل نموده‌اند. اگر به کشور اسطوره‌ای ترکمنستان سفر کردید، پیشنهاد می‌کنیم سری به یکی از موزه‌های معروفش به نام موزه ملی تاریخی عشق آباد بزنید که در شهر عشق آباد قرار گرفته است. با قدم زدن در میان این موزه می‌توانید با مجموعه‌ای از سه موزه ارزشمند روبه‌ رو شوید که شامل موزه تاریخ، موزه طبیعت و موزه ریاست جمهوری می‌شود.

آثار باستانی موزه ملی عشق آباد

گردشگران تور ترکمنستان در بازدید از موزه ملی تاریخ عشق آباد، 500 هزار اثر تماشایی باستانی و قومی را می‌بینند که از سراسر کشور جمع آوری شده‌اند. در کنار گشتی که در این موزه زدید از دیگر آثار هنری باستان دیدن کنید که می‌توان به نقاشی و طراحی، مجسمه، لباس و پارچه، وسایل خانه و موسیقی آلات و غیره اشاره کرد.

همچنین پس از مشاهده این آثار، اگر می‌خواهید با یافته‌های زمین شناسی این دیار بیشتر آشنا شوید راهی بازدید از فسیل‌هایی که در موزه ملی تاریخ ترکمنستان قرار دارد، شوید و آثارش را ببینید. برای اینکه تاریخ و هنر کشور ترکمنستان را به خوبی بشناسید، پیشنهاد می‌کنیم در سفر به شهر عشق آباد تماشای این موزه را در صدر لیست گشت‌های خود قرار دهید. چرا که با دیدن آثار هنری‌اش می‌توانید به قدمت تاریخ این سرزمین پی ببرید. موزه ملی تاریخ عشق آباد با 500 هزار شی دیدنی باستانی که از سراسر کشور جمع‌آوری شده‌اند، یکی از مهم‌ترین دیدنی‌های عشق آباد به شمار می‌رود.

آثار هنری موزه ملی تاریخی عشق آباد

مجموعه موزه شامل آثار هنری باستانی، نقاشی و طراحی، مجسمه، فرش و قالیچه، لباس و پارچه، وسایل خانه، موسیقی‌آلات، اسلحه، جواهرات، مدال، اسناد تاریخی، مجسمه‌های کوچک خدایان و گلدان‌های رنگانگ بودا می‌شود. در موزه ملی تاریخ، بازدیدکنندگان می‌توانند از برخی یافته‌های زمین‌ شناسی و فسیل‌ها نیز دیدن کنند. بنای موزه، در حقیقت یک کاخ فراموش شده است که در ناحیه کپه داغ شهر قرار گرفته است. در نتیجه بنای خود موزه هم به نوعی نشان دهنده تاریخ معماری کاخ ها در دوره های باستان است. از آثار جالب توجه این موزه، می توان به ریتون های شگفت انگیز، انواع مهرها و سکه ها، انواع جام ها و دیگر وسایل برنزی قدیمی و عتیقه اشاره کرد.