قلعه اشفورد ایرلند

قلعه اشفورد ایرلند

شرح

آشنایی با قلعه اشفورد ایرلند

ایرلند کشوری است که جاذبه‌های طبیعی آن زبانزد تمام گردشگرانی است که به آن سفر کرده‌اند. مردم ایرلند به رفتار بسیار دوستانه و مهمان‌نوازی شهرت دارند و با گردشگران خارجی بسیار صمیمی برخورد می‌کنند. از فرهنگ غنی‌اش گرفته تا زیبایی‌های متنوع و نفس گیر مناظر و طبیعتش و قلعه اشفورد ایرلند ، قطعا تمامی وجهه‌های ایرلند با شهرت جهانی خود ارزش سفر کردن و دیدن را دارند.

کشور ایرلند برای هر نوع گردشگری جاذبه‌های خاص خود را دارد و می‌تواند تمام گردشگران را راضی نگه دارد. ایرلند کشوری جادویی و پر از شگفتی، تاریخ و سرگرمی است. هیچکس ایرلند را با خاطره‌ی بد ترک نکرده. اروپا دارای جاذبه‌های توریستی بسیاری است که خیلی از آن‌ها جاذبه‌های مدرن به‌حساب می‌آیند، اما در کنار آن‌ها کاخ‌ها و قلعه‌های زیبا و قدیمی زیادی‌ هم وجود دارد. این ساختمان‌ها از اهمیت زیادی برخوردارند، زیرا همگی جزو میراث فرهنگی اروپاییان به شمار می‌روند. بیشتر این اماکن تاریخی در معرض رطوبت و تخریب هستند، اما معماری بی‌نظیرشان و از طرفی حفاظت‌های دقیقی که بر روی آن‌ها انجام می‌شود، باعث شده تا بعد از چندین قرن هنوز هم پابرجا بمانند.

جاذبه تاریخی ایرلند

یکی دیگر از جاذبه های تاریخی ایرلند ، قلعه اشفورد نام دارد که یک قلعه بسیار قدیمی می باشد و مربوط به قرن سیزدهم است. این قلعه تاریخی دارای مناظر دیدنی می باشد این قلعه تاریخی و قدیمی به خوبی محافظت و بازسازی شده است و یک مکان خوبی برای گردشگران می باشد و سالانه گردشگران زیادی برای دیدن این مکان به این کشور سفر می کنند و از تماشای این قلعه تاریخی لدت می برند اطراف این قلعه بسیار زیبا و روح نواز می باشد. این قلعه بسیار قدیمی مربوط به قرن سیزدهم است اما به خوبی محافظت و بازسازی شده به نحوی که در آن از بازدید کنندگان پذیرایی اشرافی می شود.

هنگام مراجعه به قلعه آشفورد در تالارهایی قدم می‌زنید که زمانی قلمروی پادشاهان بوده و یا در اتاق‌هایی استراحت می‌کنید که زمانی محل آرامش شاهان و ملکه‌ها بوده است، پس حسی غیرقابل‌ توصیفی دارد. برای اولین بار وقتی قلعه آشفورد را می‌بینید، ساختمانی سنگی به رنگ طوسی دیده می‌شود، که در نگاه اول کمی زمخت به نظر می‌رسد. اما چیزی که این قلعه نشان می‌دهد، شکوه، قدرت و بزرگی است. خانواده گینس هنگامی که به مراقبت ساختمان پرداختند، اقدام به کاشت درختان عجیب‌ و غریب جنگلی نمودند.

هتل پنج ستاره اشفورد

هم‌ اکنون این قلعه هتلی 5 ستاره لوکس با دکوراسیون طلایی آراسته شده که محلی مناسب برای جشن‌های عروسی به حساب می‌آید. قلعه تماشایی و زیبا با مناظر فوق‌العاده و دیدنی سالانه گردشگران زیادی را به خودش جذب می‌کند. همان‌طور که گفتیم بعضی از قلعه‌های ایرلند تخریب‌شده‌اند، اما قلعه زیبای آشفورد به هتلی مجلل تبدیل ‌شده است. این قلعه در دهه 1200 ساخته‌شده اما به دلیل جنگ، دیوارهایش بیشتر از قبل مستحکم شده‌اند.

بنا، بعد از اتمام جنگ، به خانه شکار تبدیل شد و بعدها نیز توسط یکی از اعضای خانواده گینس در سال 1852 خریداری گردید. خانواده مشهور ایرلندی این قلعه را توسعه دادند و با ترکیب معماری ویکتوریایی و وسطایی، قلعه زیبا و پوشیده از پیچک را ساختند که امروز با 83 اتاق آماده پذیرایی از میهمانانی است که به ایرلند سفر میکنند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک