گالری هنر اونتاریو تورنتو

گالری هنر اونتاریو تورنتو

شرح

آشنایی با گالری هنراونتاریو تورنتو

اونتاریو یکی از ۴ استان اصلی کانادا میباشد و مرکز آن شهر تورنتو است. این شهر دارای جاذبه های توریستی فراوانی میباشد،در این راستا ما با معرفی گالری هنر اونتاریو شما را با آن آشنا میکنیم پس با ایلیا گشت همراه شوید.

موزه هنر تورنتو

موزه هنر تورنتو در سال ۱۹۰۰ تاسیس شد. در سال ۱۹۱۹ موزه هنر تورنتو تبدیل به گالری هنر تورنتو شد و در ۱۹۶۶ در حالی‌که نقش گسترده منعکس کننده‌ای در استان داشت، به گالری هنر اونتاریو تغییر نام یافت. 

آثار گالری هنر اونتاریو تورنتو

کلکسیون دائمی شامل بیش از ۷۹۰۰۰ اثر می‌شود که بیان‌گر نزدیک به ۲۰۰۰ سال هنر اروپایی، کانادایی، مدرن و معاصر شامل نقاشی‌هایی توسط استادانی از جمله رِم‌بِرانت ، هالز ، پوسین ، شاردین ، دلاکِرویکس ، رِنیُور و پیکاسو و تندیس‌هایی توسط رودین ، دِگاس و ماتیس می‌باشد. مرکز تندیس هِنری موور گالری، دارای بزرگ‌ترین و کامل‌ترین مجموعه همگانی آثار هِنری موور در جهان است.سخنرانی‌ها، فیلم‌ها، تورها و کنسرت‌ها به صورت منظم برقرار هستند. در این مرکز، کودکان و بزرگسالان از فعالیت‌های مربوط به هنر لذت می‌برند یا سر کلاس‌هایی در مدرسه گالری آنجا می‌روند.

کتابخانه پژوهشی و بایگانی ای. پی. تایلر یک مرکز اطلاعات ارزشمند برای تحقیق و پژوهش، تاریخ‌دانان هنر و دانشجویان می‌باشد. سالن اصلی گالری، کوشک یک عمارت بازسازی شده گرجستانی در کانادا است که در سال ۱۸۳۰ ساخته شده است. این موزه نمایشگاه ها و اجراهایی در مورد اقوام مختلف در انتاریو و کانادا برگذار میکند.

عملیات توسعه گالری هنر اونتاریو تورنتو

یک عملیات توسعه در سال ۱۹۹۳ به ساخت یک نمایشگاه دائمی برای این‌یوایت و هنر معاصر و یک عکس چاپی و مرکز مطالعه نقاشی‌ها کمک کرد. ضمایم جدید، شامل کلکسیون‌های عظیم هنر آفریقایی و اقیانوسی و همچنین توسعه‌ای در بخش کلکسیون عکس می‌باشد. یک بخش اساسی از کلکسیون دائمی، اثر هنرمندان کانادایی از قرن هجدهم میلادی تا به الان است. گالری به طور متوسط سالانه ۲۰ نمایشگاه بر پا می‌کند. نمایش‌های بین‌المللی در سال‌های اخیر شامل “نمایشگاه بارنز” (۱۹۹۴)، “کلکسیون کورتالد ” (۱۹۹۸)، “گنجینه موزه هرمیتاژ: روبنز و عصر وی” (۲۰۰۱)، ” گوگن تا ماتیس: شاهکارهای فرانسوی از موزه هرمیتاژ” (۲۰۰۲)، “ترنر، ویسلر و مُونِت : چشم‌اندازهای امپرسیونیست” (۲۰۰۴) و ” کاترین کبیر: هنر برای امپراطوری – شاهکارهایی از موزه هرمیتاژ، روسیه” (۲۰۰۵) می‌باشد. از نمایشگاه‌های برجسته اخیر در موضوع هنر کانادایی می‌توان به ” کریگ‌هوف: شمایل کانادا” (۱۹۹۹)، ” تام تامسون” (۲۰۰۲) و ” امیلی کار: دیدگاه‌های جدید در مورد یک تندیس کانادایی” (۲۰۰۷) اشاره کرد.

عملیات نوسازی گالری هنر اونتاریو

در نوامبر سال ۲۰۰۲، AGO جزئیات یک پروژه تغییر و دگرگونی را که شامل یک کمک مالی بی سابقه توسط یک تاجر به نام کنت تامسون و طراحی مجدد فیزیکی و توسعه فضا به سرپرستی مهندس معمار به نام فرانک گری میشد را اعلام کرد. موارد اهدا شده توسط تامسون بیش از ۲۰۰۰ اثر هنری است که شامل نقاشی‌های هنرمندانی نظیر پاول کِین ، تام تامسون ، کورنلیوس کریگوف و لاورن هریس به همراه تعداد زیادی اشیاء هنری اروپایی که قدمت آن ها به قرون وسطا تا نیمه‌های قرن نوزدهم برمی‌گردد، می‌باشد. به علاوه تامسون ۵۰ میلیون دلار به صورت سهام برای توسعه موزه، به همراه یک تعهد ۲۰ میلیون دلاری به صورت صندوق تامین مالی فراهم کرد. نوسازی فرانک گری مقدار ۲۷۶ میلیون دلار هزینه داشت که در تاریخ ۱۴ نوامبر سال ۲۰۰۸ به روی عموم بازگشایی شد.

ساختمان جدید به گونه‌ای طراحی شده بود که میراث تامسون را به نمایش بگذارد و فضای نمایش را بیش از دو برابر افزایش دهد تا برای کلکسیون‌های کانادایی و هنرهای بین‌المللی موزه فضای بیش‌تری تعبیه شود. گری، که دستاوردهای وی شامل چنین ساختمان‌های برجسته‌ای مانند گوگینگهام بیلبائو در شهر بیلبائو، اسپانیا و سالن کنسرت والت دیزنی در شهر لس آنجلس می‌شود، علایق دوران کودکی خود را برای ساختمان اصلی AGO محقق کرد تا ترکیبی ایجاد کند که همزمان نشان‌دهنده علاقه به ساختمان اصلی بوده و خصوصیات طراحی نوآورانه را در خود جای دهد. این کارها شامل یک راه پله چوبی برجسته و گیرا روبروی ورودی اصلی و یک گالری شیشه‌ای که تا قسمت شمالی ساختمان کشیده می‌شود، می‌باشد که یک تعامل جذاب با خانه‌های دوران ویکتوریا که در طول خیابان کشیده شده‌اند، ایجاد می‌کند.

گردشگری گالری هنر اونتاریو

کلکسیون ها، تسهیلات و برنامه‌های جذاب باعث افزایش بسیار زیاد اعضا (به اندازه ۴۰۰۰۰) شده است که بیش‌ترین سرانه در آمریکای شمالی است. در سال ۲۰۰۹- ۲۰۱۰ تعداد بازدید کنندگان از گالری یک رکورد زده بود به طوری که تعداد ۷۸۵۰۰ نفر از آنجا بازدید کردند. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک