ایستگاه مترو آرسنالنا اوکراین

ایستگاه مترو آرسنالنا اوکراین

شرح

اوکراین به‌ عنوان یکی از کشورهای اروپایی که کمتر مورد استقبال گردشگران واقع شده، در دریای سیاه قرار گرفته و پر از سواحل ناهموار، جنگل‌های بکر و کوه‌های بلند است. در این کشور پیست‌های اسکی، شهرهای مدرن و روستاهای قدیمی وجود دارد که آثار تاریخی محسوب شده و جز میراث یونسکو محسوب می‌شوند. اوکراین کشوری پر از فرهنگ‌ها و سنت‌های مختلف است. از سال 2005 ، تعداد توریست های خارجی که به کشور اوکراین سفر می کردند افزایش یافته. امروزه ، سالانه بیش از 1.6 میلیون توریست به اوکراین می روند. سفر به اوکراین در تمام طول سال زیبا، لذت بخش و امکان پذیر است. یکی از عجایب و شاید جاذبهای که در این کشور وجود دارد ایستگاه مترو آرسنالنا اوکراین است که به عنوان یکی از عمیق ترین ایستگاه های متروی جهان شناخته شده.

عجایب ایستگاه مترو آرسنالنا اوکراین

این ایستگاه در فاصله ی 105٫5 متری از سطح زمین قرار دارد و همین موضوع باعث شده تا عمیق ترین ایستگاه متروی جهان باشد. اگر دوست دارید تا یک تخمین از عمق آن دستتان بیاید، اگر به طور عمودی در زمین آن حفاری کنید می توانید کل مجسمه ی آزادی آمریکا را قرار دهید و هنوز هم 12 متر دیگر جا دارید تا اگر دوست دارید چیز دیگری را هم به آن اضافه کنید! مهندسانی که این ایستگاه مترو را ساخته اند مجبور بودند تا 2 پله برقی بسیار بزرگ را که انگار انتهایی برای آن ها نیست، بسازند و جا به جا شدن با این پله برقی ها 5 دقیقه زمان می برد!

فکر احداث مترو کی‌یف به سال 1916 برمی‌گردد. یعنی زمانی که یک تاجر روسی- آمریکایی درصدد تامین بودجه و نظارت بر ساخت آن برآمد اما به دلیل جنگ‌های داخلی و جنگ جهانی دوم تا سال 1949 به تعویق افتاد. 11 سال بعد 5.2 کیلومتر از خط مترو به بهره‌برداری رسید و 5 ایستگاه آن غرب به شرق شهر را پوشش ‌داد.

خطوط ایستگاه مترو آرسنالنا

خط یک تا سال 2003 طی مراحل مختلف گسترش یافت. احداث خط دوم در دهه 1970 شروع و در 1976 سه ایستگاه اول آن مورد بهره‌ برداری قرار گرفت. امتداد آن به سمت شمال و جنوب و تا 1981 و 1984 همچنان رو به گسترش بود. احداث خط سوم، در سال 1981 آغاز و سه ایستگاه اول آن در 1989 افتتاح شد. این خط در محور شمال- جنوب قرار دارد و ایستگاه‌های میانی آن تا سال 2006 افتتاح گردید. سیستم مترو کی‌یف از سایر متروهای اتحاد جماهیر شوروی سابق که دکوراسیون رنگین و پر‌ نور دارند، مستثنی نیست.

ایستگاه‌های قدیمی با دقت و جزء به جزء تزیین شده‌اند و نمادی از معماری استالینی بعد از جنگ و نقش‌ونگارهای سنتی اوکراینی است. ایستگاه‌های بعد از 1963 ظاهر ساده‌تر و شاعرانه‌تری دارند. در دهه 1970 معماری و دکوراسیون آن‌ها متحول شد و در دهه 1980 در مقایسه با سایر شهر‌ها ابتکار بیشتری پیدا کرد. تغییر نورپردازی، دکوراسیون و سمبل‌ها بعد از فروپاشی شوروی سابق، شکوه اولیه ایستگاه‌های قدیمی را از بین برد. از ایستگاه مترو آرسنالنا می‌توان به عنوان پناهگاه استفاده کرد.

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک