جشنواره دلمه ارمنستان

جشنواره دلمه ارمنستان

شرح

آشنایی با جشنواره دلمه ارمنستان

غذای ارمنی نمونه کاملی از این است که چگونه تاریخ بر روی سنت های آشپزی هر کشوری تاثیر میگذارد. کشور ارمنستان با بیش از 2000 سال تمدن، غذاهای محلی خاصی دارد که توجه همه را به خود جلب میکند. دلمه، یک غذای بسیار لطیف در ارمنستان به شمار میرود. این غذا در زبان ارمنی “Tolma” تلفظ میشود و به عنوان یکی از بهترین وعده های گیاهی در ارمنستان به شمار میرود به خصوص در جشن روزه ارمنی ها که هر ساله جشنواره دلمه ارمنستان برگزار می کنند. اگر ترجیح میدهید که دلمه غیر گیاهی باشد میتوانید نوع دیگری از دلمه ارمنی را امتحان کنید که با گوشت درست میشود و مواد آن در برگ کلم پیچیده میشود.

دلمه ارمنی چه طعمی دارد؟ طعم سبزیجات تازه به همراه برگ های ترد کلم یا انگور در اولین لقمه زبان شما را بند خواهد آورد! یکی از جاذبه های تفریحی ارمنستان ، جشنواره دلمه میباشد. یکی از راه‌های همراه شدن با مردم و تجربه کردن سنت و فرهنگ کشورهای دیگر، شرکت کردن در جشن‌ها و فستیوال‌های کشورهای خارجی است. از سال 2011 در ارمنستان تصمیم بر سازماندهی فستیوال دلمه گرفته شد.

هدف از برگزاری فستیوال دلمه

هدف از این فستیوال توسعه و شناساندن فرهنگ و غذاهای سنتی ارمنستان به عنوان یکی از سرمایه های ملی ارمنستان می‌باشد . این جشنواره ملی آمیخته شده است با میراث فرهنگی ارمنستان در جهان و اگر شما یک خوراک شناس واقعی هستید چرا از ارمنستان برای لذت بردن از طعم های مختلف غذا بخصوص دلمه دیدن نمی کنید؟ ارمنستان کشوری با غذاهای مختلف آمیخته با فرهنگ اروپایی و آسیایی می باشد. دلمه یا همان دولما در ارمنستان جایگاه ویژه ‌ای دارد. این نوع دلمه با گوشت خرد شده پخته می‌شود که در میان برگ انگور پیچیده شده و البته به انواع مختلفی در شهرها و روستاهای ارمنستان پخته می ‌شود. در این جشنواره شرکت کنندگان از شهرهای مختلف و حتی کشورهایی مثل اکراین و گرجستان شرکت می‌کنن بسیاری از رستوران‌های معتبر و معروف ارمنستان هم شرکت می‌کنند و داوران به آن‌ها امتیاز می‌دهند.

سطح مختلف جشنواره

این جشنواره در چند موضوع و چند سطح مختلف برگزار می‌شود که موضوعاتی شامل طعم و وخوشمزگی،ایده و حتی ابعاد دلمه مورد داوری داوران جشنواره قرار می گیرد . و بهترین ایده و بهترین ظاهر که مدال های مختلف شامل مدال طلا،مدال برنز و نقره می باشند و دلمه از گوشت گوساله و برنج و تخم مرغ و ادویه و سبزی های معطر می باشد.که هر بسته به هر فرد و هر ناحیه دلمه طعم های مختلفی دارد .که این یکی از مهمترین ویژگی های دلمه می باشد . روز 20 ماه می هر سال در روستایی به نام Hnaberd چندین نوع دلمه پخته می ‌شود و میهمانان این فرصت را دارند تا مزه‌ های لذیذ را امتحان کنند.

این فستیوال محدود به خوردن دلمه نیست و بازی ‌ها محلی، رقص و موسیقی، فروش صنایع دستی و چندین برنامه دیگر نیز در کنار آن برگزار می ‌شود. جشن های ارمنستان بسیار دیدنی و شاد هستند و به شما توصیه می کنم که یک بار حداقل در یکی از جشن های ارمنستان که به مناسب های مختلف برگزار می شوند شرکت نمایید. با شرکت در جشنواره دلمه ارمنستان از نزدیک می توانید با فرهنگ و رسوم مردم ارمنستان از نزدیک آشنا شوید و سفر خوشی را در سرزمین زیبایی ها ارمنستان تجربه نمائید.

موقعیت هتل