آشنایی با پارک عشاق ارمنستان

آشنایی با پارک عشاق ارمنستان

شرح

یکی از جاذبه های دیدنی ایروان ، پارک عشاق ارمنستان است. ایروان، پایتخت ارمنستان، شهری بسیار زیبا، تاریخی و شلوغ است و به داشتن بناهای زیبا معروف است. این شهر دارای قرن‌ ها تاریخ است . ایروان شهری بسیار قدیمی است که قدمت آن به قرن هشتم پیش از میلاد باز می‌گردد و از این رو، آثار تاریخی فراوانی از دوران گذشته به یادگار مانده و سالانه هزاران گردشگر از اقصی نقاط جهان برای بازدید از این میراث تاریخی راهی پایتخت ارمنستان می‌شوند.به هنگام پرسه در خیابان‌های ایروان ، وجود خیابان‌های عریض با درختان بلندقامت، کافه‌های کنار پیاده‌روها، ساختمان‌های گران‌قیمت و بسیاری از بناها با سبک نئوکلاسیک، در نگاه اول تصویری از پاریس را در ذهن هر گردشگری تداعی می‌کند. 

پارک عشاق ، پارکی کوچک اما پر از مجسمه های زیبا، مجسمه هایی که هرکدامشان داستانی دارند. چه عاشقی ها که دیده اند، چه بوسه ها که در مقابل چشمان سنگی شان بر نیمکت های پارک عشاق گرفته شده و چه چشم هایی که از ذوق دیدن معشوقشان درخشیده اند و این مجسمه ها که خود عضوی از این پارک عشاق هستند، شاهد آن بوده اند.

بازدید از پارک آبی واتر ورلد در کشور ارمنستان

تاریخچه پارک عشاق ارمنستان

پارک عشاق در قرن 18 ساخته شده و ابتدا کوزرن و بعد پوشکین نام گرفته. در سال 1995 به تصمیم مقامات، نام آن تغییر می کند و می شود پارک عشاق. علت نامگذاری پارک عشاق از این قرار است که در نیمه ی دوم قرن بیست، زوج های جوان، دیدارهای نهان و آشکار عاشقانه شان را در این تکه از خاک ایروان می گذاشتند و همین امر باعث می شود که نام جدید آن پارک عشاق بشود. در سال 2010، مجسمۀ شاعر ارمنی برجسته، گارلن مرادیان (متخلص به گئورک امین) که به دست آشوت آرمیان طراحی و ساخته شده بود، در این پارک نصب شد. نگران قدیمی بودن پارک عشاق نباشید چرا که در سال 2005 تا 2007 بازسازی کامل آن انجام شد. پارک عشاق 4 آبشار دارد و  رودخانه های کوچکی که لابلای این 370 درخت سبز  در جریانند.

جاذبه های پارک عشاق ارمنستان

در سراسر پارک عشاق، اینترنت رایگان وای فای وجود دارد. همچنین آبشارها،مجسمه ها و مناظر دیدنی پارک عشاق می توانند سوژه های خوبی برای عکاسی و پست های اینستاگرام باشند که با اینترنت نامحدود پارک عشاق فرصت این کار برای همه فراهم است. این پارک قدیمی رو به روی اقامتگاه ریاست جمهوری و نزدیک به ساختمان مجلس این کشور قرار دارد. درحال حاضر این پارک به پارک عشاق شهرت دارد، به دلیل محبوب بودن این پارک در بین زوج‌های جوان بود که قرار دیدارهای عاشقانه خود را در این پارک می‌گذاشتند. اکنون پارک عشاق یکی از مکان‌های سرسبز و زیبای ارمنستان به شمار می‌رود که طراحی داخلی آن از سبک محوطه‌سازی سنتی ژاپن القا شده است.

علاوه بر فضای سبز زیبای پارک عشاق یک دریاچه مصنوعی با دو جزیره در این پارک ساخته‌ شده است که در نزدیکی این دریاچه یک سالن آمفی تئاتر رو باز قرار دارد. آچاجور نام کافه‌ای است که در کنار سالن آمفی تئاتر پارک عشاق قرار دارد که باید یک روز تابستانی در این کافه خود را نهار مهمان کنید و نهایت لذت را ببرید.

جالب است بدانید که درهای پارک عشاق ارمنستان همیشه به روی بازدید‌کننده‌هایش باز است. عصر‌ها که در این پارک مفرح قدم می‌زنید، می‌توانید زوج‌های زیادی را ببینید که از این فضای باطراوت و خوشایند لذت می‌برند و لحظات دونفرۀ عاشقانه‌ای را تجربه می‌کنند. البته اگر دلتان می‌خواهد وقتی به این پارک سر بزنید، خلوت‌تر باشید، توصیه می‌کنیم در طول روز و قبل از تاریک‌ شدن هوا خودتان را به اینجا برسانید.

افزایش سفرها به ارمنستان با تور واکسن کرونا

موقعیت هتل

کشور: ارمنستان
شهر: ایروان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط