دریاچه سوان در ارمنستان

دریاچه سوان در ارمنستان

Lake Sevan

شرح

یکی از مشهورترین دریاچه ‌هایی که در کشور همسایه، ارمنستان، وجود دارد، دریاچه‌ای با نام دریاچه سوان است. در این مطلب قصد داریم تا تمام نکات و زوایای موجود در خصوص دریاچه سوان در ارمنستان را برای شما توضیح دهیم.

این دریاچه در فاصله ۶۰ کیلومتری از سمت شمال شرقی شهر ایروان قرار گرفته که در استان کغارکونیک است. دریاچه سوان را می‌توان بزرگ‌ترین دریاچه موجود در قفقاز در نظر گرفت که در عین حال نیز یکی از بزرگ‌ ترین دریاچه ‌های کوهستانی آب شیرین در دنیا به حساب می‌ آید. یکی دیگر از ویژگی ‌های جذاب این دریاچه آن است که حدود ۳۶ جویبار به آن می ریزد و فقط رود هرازدان است که از آن سرچشمه می ‌گیرد.

در صورتی که قصد سفر به ارمنستان را داشته باشید، احتمالاً پس از خواندن این مقاله، سعی می‌ کنید تا بازدید از این طبیعت بکر و زیبا را نیز در فهرست کار‌های مهم خود قرار دهید.

ویژگی‌های دریاچه سوان در ارمنستان

این دریاچه ویژگی‌ها و مؤلفه ‌های متعددی دارد که بهتر است ابتدا به معرفی آن‌ ها بپردازیم تا بتوانیم هرچه بهتر و بیشتر این دریاچه و جاذبه گردشگری طبیعی را درک کنیم.

آب و هوای مطلوب دریاچه سوان در ارمنستان

اولین موردی که در خصوص سوان مطرح می ‌شود این است که این دریاچه و محیط اطراف آن دارای آب و هوای خنک و بسیار مطلوبی است. این موضوع در فصل تابستان بیشتر مشهود بوده و افراد مختلفی اعم از مردم ارمنستان و توریست ‌های مختلف را به سمت خودش می ‌کشاند.

هزینه و مدارک لازم جهت اخذ ویزای ارمنستان

جاذبه‌های تاریخی سوان 

گاهی اوقات برخی از توریست‌ها ترجیح می ‌دهند تا در کنار لذت بردن از جاذبه‌ های طبیعی، از جاذبه ‌های تاریخی آن کشور نیز لذت ببرند. نیازی به نگرانی نیست، در صورتی که چنین فردی را در کنار خود دارید، می ‌توانید به او اطمینان دهید که در کنار دریاچه سوان می‌ تواند جاذبه ‌های تاریخی همچون چند کلیسای مشهور را نیز پیدا کند.

به طور مثال قلعه اودزابرد یکی از موارد مهم است که در دسته جاذبه ‌های تاریخی قرار دارد. پیشتر و طی چندین سال پیش، نام این قلعه با نام تیسبا شناخته می ‌شد که به مرور زمان تغییر پیدا کرده است. این قلعه در ضلع جنوبی دریاچه قرار داد. علت ساخت آن نیز به ۲۸۰۰ سال پیش و به زمان حکمرانی پادشاه اورارتو برمی گردد.

تفریحات دریاچه سوان در ارمنستان

این دریاچه علاوه بر آن که جز جاذبه ‌های طبیعی محسوب می ‌شود و جاذبه ‌های تاریخی بسیاری را نیز در اطراف خودش دارد، دارای تفریحات بسیار زیادی نیز است که سعی می ‌کنیم تا در این بخش به آن‌ ها اشاره کنیم.

شنا

مسلماً اولین ویژگی یک دریاچه مربوط به شنا کردن در آن می ‌شود. در دریاچه سوان مکان ‌های امن شنا کردن برای کودکان و بزرگ سالان فراهم شده است که از غرق شدن و خطرات مختلف جلوگیری می ‌کند.

آفتاب گرفتن

در کنار دریاچه از فضا‌های مخصوصی برای آفتاب گرفتن می ‌توانید استفاده کنید. این فضا‌ها که دارای چتر‌ها و تخت ‌های استخر هستند، گزینه بسیار خوبی برای سولار طبیعی و لذت بردن از منظره‌ ها به حساب می‌ آیند.

ماهی‌گیری

یکی دیگر از تفریحات محبوب افراد مختلف و به ویژه کسانی که کمتر به دنبال هیجان و تفریحات پر سر و صدا هستند، ماهی‌گیری است. ماهی ‌های مختلفی در دریاچه سوان در ارمنستان یافت می ‌شود که اگر در این کار خبره باشید و به اندازه کافی صبر کنید، می ‌توانید صید خوبی را تجربه نماید.

پاراگلایدر سواری

یکی دیگر از مواردی که در این دریاچه می ‌توانید به سراغش بروید، ورزش پاراگلایدر سواری است. این ورزش معمولاً مختص افرادی است که به پرواز علاقه داشته و در این زمینه نیز مهارت و تجربه کافی و لازم را دارند، زیرا محیط اطراف دریاچه کوهستانی بوده و در صورت عدم وجود مهارت کافی، ممکن است برایتان دردسر درست شود.

از جمله دیگر امکانات تفریحی موجود در این دریاچه نیز می‌ توان به جت اسکی و قایق سواری، کایت سرفینگ، اسنوبورد در فصل زمستان، ویک بوردینگ و باد موج سواری اشاره کرد که هر کدام از آن ‌ها می ‌توانند به تنهایی سبب جذابیت سفر شما شوند.

سفر با تله کابین بال های تتو از مهیج ترین تجربه های تور ارمنستان

نحوه دسترسی به دریاچه سوان در ارمنستان

مسلماً حدود ۸۰ درصد از مسافران خارجی که به این منطقه سفر می ‌کنند، با تور‌های گردشگری رفته و در صورتی که سفر به این دریاچه در برنامه تور قرار داشته باشد، نیازی نیست تا به دنبال وسیله نقلیه و یا مسیر حرکت باشند؛ اما در صورتی که شما هم جز افرادی هستید که به تنهایی به ارمنستان سفر کرده ‌اید، بهتر است از هتل خود تا دریاچه سوان با یکی از وسایل نقلیه همچون اتوبوس، قطار، ون و یا تاکسی حرکت کنید.

جمع‌بندی

دریاچه سوان در ارمنستان طبق مواردی که گفته شد یکی از جذاب ‌ترین جاذبه ‌های دیدنی در ارمنستان است که علاوه بر بکر و زیبا بودن طبیعت آن منطقه، جاذبه ‌های تاریخی و گردشگری و تفریحی فراوانی نیز دارد. این منطقه می‌ تواند به عنوان یکی از هدف ‌های گردشگران خارجی در سفر به ایروان و ارمنستان در نظر گرفته شود.

موقعیت هتل

کشور: ارمنستان
شهر: ایروان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط