رفتینگ رودخانه ارمند چهارمحال و بختیاری

رفتینگ رودخانه ارمند چهارمحال و بختیاری

شرح

رفتینگ رودخانه ارمند چهارمحال و بختیاری

استان چهار محال و بختیاری جاهای دیدنی زیادی دارد که یکی از سرسبزترین استانهای ایران است .مرکز این استان شهرکرد یکی از شهرهای سرسبز و زیبای ایران می باشد که قدمتی کهن دارد. این استان دارای جاذبه‌های طبیعی فراوان و چشم‌اندازهای مسحورکننده است و می‌توان نام آن را در لیست مقاصد اصلی گردشگران ایران ثبت کرد. رودخانه ارمند از جاذبه های بسیار ارزشمند و زیبای استان چهارمحال و بختیاری است. این رود پر آب همچون شاهرگی سبب افزایش طراوت و شادابی این منطقه شده است و عریض بودن پهنای آن سبب ایجاد صنعت قایقرانی و رفتینگ در آن شده است.

از سال 1385 خورشیدی فعالیت های گردشگری در این منطقه افزایش یافت و گردشگران بسیاری از تمامی نقاط کشورمان برای استفاده از ورزش های مهیج قایقرانی روانه رودخانه ارمند یا همان کارون علیا می شوند. بهترین زمان سفر به این منطقه گردشگری، فصل بهار است چراکه رودخانه مملواز آب می شود، به علاوه سرسبزترین بخش های هر مکان گردشگری در این فصل خواهد بود. رفتینگ به معنای کلک سواری و قایقرانی در آب های خروشان است و به رودخانه های مخصوص این فعالیت، آب سفید می گویند. از آنجایی که در هنگام خروش رودخانه آب ها به شکل کف سفید رنگ در می آیند، لقب White water یا همان آب سفید را به آن ها داده اند.

آب های خروشان و قایقرانی هیجان انگیز

در بخش هایی از این قایقرانی شور انگیز، درجه هیجان بسیار بالا خواهد رفت و شاید فکر کنید غرق خواهید شد، اما در قسمت های دیگر رودخانه می توانید به آرامی محو تماشای مناظر بکر اطرافتان شوید. تاریخچه این ورزش به سال 1960 میلادی در منطقه گراند کانیون آمریکا باز می گردد و می توان آن را جزو ورزش های پرطرفدار دنیا دانست. شدت آب و خروشان بودن آن با اعدادی بین 1 تا 6 مشخص می شود و از آسان به بسیار خطرناک طبقه بندی شده است. عدد 1 مناسب کودکان خواهد بود و آخرین درجه آن به رودخانه مرگ معروف است.

رودخانه ارمند نیز در رده میانه و مابین درجه های 2.5 تا 4 قرارگرفته است که مناسب رفتینگ و کایاک سواری مبتدی تا حرفه ای خواهد بود. برای اقامت در کنار رودخانه ارمند در استان چهارمحال و بختیاری، کمپی 1200 متر مربعی در دره یاس ساخته شد است و مجهز به 2 خوابگاه مجزا برای خانم ها و آقایان است. این کمپ تخت هایی به اندازه 32 نفر را در خود جای داده است، اما به علت دور بودنش از رودخانه، زیاد مورد استقبال گردشگران قرار نگرفته است. همچنین می توان در کنار حاشیه رود کمپ زد و شب دلنشینی را با صدای زیبای جریان آب و برخوردش با سنگ ها پشت سر گذراند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک