چشمه آبگرم آریما اونسن کوبه

چشمه آبگرم تاکاراگاوا اونسن ژاپن

شرح

در سراسر دنیا، چشمه‌های آبگرم بسیاری وجود دارند که به خاطر خواص درمانی و آرامش‌بخشی‌شان مشهورند. انسان‌ها نیز به خواص درمانی اعجاب‌انگیز چشمه‌های آبگرم‌ پی برده‌اند و زیاد به آن‌ها سر می‌زنند، البته مناظر زیبای اطراف آن‌ها نیز دست‌ کمی از خواص درمانی‌اش ندارند. چشمه‌های آبگرم طبیعی به دلیل خاصیت درمانی و محیط خارق‌العاده‌اش در سراسر دنیا طرفدار دارند. اما برخی از این چشمه‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که آن‌ها را از بقیه آبگرم‌ها متمایز می‌کند. مثلاً چشمه (تاکاراگاوا اونسن) به معنی (حوضچه آب داغ) یکی از بهترین چشمه‌های آبگرم طبیعی جهان به‌حساب می‌آید.

آب چشمه تاکاراگاوا اونسن برای درمان اختلالات عصبی، اختلال در گردش خون، بیماری‌های مفصلی، عضلانی و ناراحتی‌های پوستی مفید است.  ژاپن به خاطر قرار گرفتن روی گسل و آتش‌ فشان‌های فعال و نیمه فعال، دارای تعداد بی‌شماری چشمه‌های آب گرم طبیعی یا به زبان ژاپنی اونسن  است. در این چشمه‌ی تاریخی، دو نوع آبگرم وجود دارد: آب طلایی یا کینسن که گفته می‌شود برای پوست و مشکلات عضلانی مفید است و آب نقره‌ای یا گینسن که برای مشکلات مفصل و عضله خاصیت درمانی دارد. مجموعه اونسن  ، چشمه آبگرم ژاپنی است که از زمان‌های باستان مورداستفاده قرارگرفته‌ و مجموعه مدرن نیز در سال 1936 تأسیس‌شده است. از آن زمان به بعد اونسن ها بهترین درمان و خدمات را ارائه می‌کنند.

ویژگی ها و قوانین مجموعه اونسن

اونسن ها گنجینه‌ها‌ی ملی در سرتا سر ژاپن هستند که نه‌ تنها بین گردشگران خارجی ، بلکه میان خود ژاپنی‌ها هم محبوبیت فراوانی دارد. حتی ژاپنی‌ها به این نیز اعتقاد دارند ساعتی را در چشمه تاکاراگاوا اونسن بنشینند و در آرامش تفکر عمیق داشته باشند، این یعنی برهنه کردن روح، یعنی تزکیه و تصفیه روح که عمر انسان را طولانی می‌کند  و این چیزی است که هرکسی آرزویش را دارد. هرکدام از این اونسن‌ها از چند حمام مجزا تشکیل‌شده که نوع مواد معدنی آن‌ها باهم متفاوت است.

اونسن‌ ها امروزه بخشی از ویژگی توریستی کشور ژاپن به شمار می‌روند. بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما ژاپن و آغاز سفرتان با یک سری از قوانین ژاپنی‌ها آشنا شوید؛ ژاپنی‌ها از قبل حمام می‌کنند و از این چشمه‌ها فقط برای آرام شدن استفاده می‌کنند. آن‌ها هرچقدر که داخل این چشمه‌ها می‌مانند، همراه خود حوله می‌برند، البته جالب است بدانید که در اونسن‌ها و اطراف آ‌ن‌ها جایی برای قرار دادن حوله وجود ندارد و افراد معمولاً حوله‌ها را برحسب عادت  سنتی روی سرشان می‌گذارند. در تمام طول سال حتی در زمستان نیز چشمه‌های آبگرم مورد استفاده قرار می‌گیرند، که می‌توانید با خرید بلیط هواپیما ژاپن در این فصل نیز سفر خود را آغاز کنید. چرا که حمام کردن و لذت بردن از آب گرم در هوای سرد و خنک برای آدمی بسیار دل‌نشین است.

موقعیت هتل

کشور: ژاپن | Japan
شهر: کوبه

دیدنی‌های نزدیک