پارک ملی آتشفشانی تنوریو کاستاریکا

پارک ملی آتشفشانی تنوریو کاستاریکا

شرح

پارک ملی آتشفشانی تنوریو کاستاریکا

اگر به دنبال ماجراجویی در دل طبیعت هستید فقط کافیست به پارک ملی آتشفشانی تنوریو بروید. کاستاریکا بهشت علاقه مندان به طبیعت است. کاستاریکا از جمله کشورهاییست که محافظت از محیط زیست را بسیار جدی انجام داده است به طوری که خیلی سریع جلوی جنگل زدایی و نابودی طبیعت را در کشورش گرفته است و در حال حاضر تصمیم دارد تا کاری کند کل کشور بر پایه انرژی قابل بازیافت فعالیت کند.

کاستاریکا بر اساس برنامه هایی که در راستای حفاظت از محیط زیست دارد اولین کشوری خواهد بود که تا سال 2021 ، کوچک ترین استفاده از پلاستیک در آن صورت نخواهد گرفت و منع خواهد شد. با این اوصاف ، اصلا عجیب نیست که با کشوری سرسبز و طبیعتی بکر مواجه شوید. کشور کاستاریکا دارای 26 پارک ملی است که می توان در آن ها پیاده از آبشارهای زیبا گذر کرده، سوار بر زیپ لاین در نزدیکی آتشفشان فعال شد و در کنار صخره های مرجانی شنا کرد و یا به تماشای حیات وحشی وسیع نشست.

یکی از این جواهرات طبیعی زیبا و پنهان در کاستاریکا ، پارک ملی آتشفشانی تنوریو است که در شمال کاستاریکا قرار دارد و بخشی از منطقه «آرنال تیلاران» است که یک منطقه حفاظت شده است و در 26 مایلی شمال شرقی شهر فورتونا در استان گواناکاسته واقع شده است. پارک ملی آتشفشانی تنوریو با مساحت 129 کیلومتر مربع، دارای حدود 100 آتشفشان نیمه فعال و همینطور 5 آتشفشان فعال است. آتشفشان تنوریو با ارتفاع بیش از 2 هزار متر در وسط جنگل قرار گرفته است و دارای آبشارها، تالاب های زیبا، چشمه های مختلف آبگرم و حتی آبفشان های فصلی است.

حیوانات پارک

پوما نام یکی از زیباترین حیوانات وحشی جهان است که در پارک ملی آتشفشانی تنوریو زندگی می کند. علاوه بر پوما، حیوانات زیاد دیگری در این پارک زندگی می کنند که با قدم زدن در محیط این پارک، بیشتر آنها مشاهده می شوند که در لابلای درختان به زندگی خود مشغولند. بهترین و زیباترین قسمت پارک، رودخانه «سلست» است که با آبهای خروشان، طبیعت سرزنده این پارک را ایجاد کرده است. آب این رودخانه به دلیل واکنش شیمیایی گوگرد و کربنات کلسیم، به رنگ آبی فیروزه ای است که زیبایی آن را دوچندان کرده است.

از در وردی پارک ملی آتشفشانی تنوریو تا این رودخانه، حدود یک ساعت پیاده روی است که از این طبیعت می توان لذت برد و تنوع زیستی موجود در آن را دید. مکان های بسیار مناسب و جذابی برای قدم زدن و پیاده روی در این پارک قرار شده است. یکی از این مسیرها، مسیر رسیدن به قله کوه آتشفشان است که در روزهای آفتابی می توان از آنجا دریاچه نیکاراگوئه را به تماشا نشست و در زببایی بی نظیر آن غرق شد. قدم زدن در میان جنگل ها و طبیعت بکر پارک ملی ترینو به خودی خود تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود ، آبشار و تالاب آبی رنگ آن نیز از منظره ای ایجاد کرده است که شاید در هیچ کجای دنیا به این زیبایی نباشد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک