پارک سوفیفسکی

پارک سوفیفسکی اوکراین

شرح

پارک سوفیفسکی اوکراین یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های گردشگری اوکراین می باشد. اوکراین یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپای شرقی است که سکونت انسان ها در آن به 4500 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد، یکی از موضوعاتی که باعث افزایش گردشگری در چند سال گذشته در این کشور شده است بکر بودن این کشور، مردمی خونگرم و دوستداشتنی و استقبال خوب مردم این کشور از توریست ها است.

نگاهی به کشور اوکراین

چند سال قبل، اوکراین در بین مسافرانِ جهان چندان شناخته شده نبود. اما از حدود ده پانزده سال پیش این کشور به منظور گسترش صنعت توریسم سرمایه گذاری‌های کلانی انجام داد. به ‌طوری‌ که طی سال‌های گذشته، بیش از یک و نیم میلیون توریست از سراسر جهان از اوکراین زیبا و تاریخی دیدن کردند.

پارک سوفیفسکی از جاذبه های گردشگری اوکراین

اوکراین با داشتن طبیعتی منحصر به فرد، جاذبه‌های تاریخی و غنای فرهنگی عمیق در موسیقی یکی از بهترین‌‌های اروپای شرقی است. یکی از جاذبه های این کشور ،پارک سوفیفسکی نام دارد که در شهر «اومان» و استان «چرکاسی»  در سال 1976 ساخته شد.

تاریخچه پارک سوفیفسکی اوکراین

این پارک زیبا توسط «استانیسلاو پوتوتسکی»  فرمانده نظامی لهستانی برای همسرش سوفیا طراحی و ساخته شد و این پارک را با نام او نام‌گذاری کرد. سوفیا بانویی یونانی تبار بود که بخاطر زیباییش شهره مردم بود؛ با توجه به اطلاعاتی که وجود دارد گفته می‌شود که سوفیا در طراحی بعضی از بخش‌ها دخالت داشته است و از طراحی‌های اساطیری یونانی بهره برده است.

این پارک یکی از معروف‌ترین پارک‌های خلق شده هنری در جهان است و بخش‌های خوش‌منظره‌ای نظیر آبشارها، باغ سنگی و استخر را شامل می‌شود. این باغ سالانه بیش از 500,000 بازدید کننده دارد. پارک سوفیفسکی با مساحت 155 هکتار، یکی از مراکز تفریحی محبوب اوکراین به شمار می‌رود و  با 2 هزار گونه از انواع درخت و بوته، سوفیفسکی  تا حدی به باغ‌های انگلیسی شباهت دارد. پارک سوفیفسکی اوکراین به عنوان یک پارک بی نظیر و منحصر به فرد در اوکراین در نظر گرفته می شود ، که در آن شجاعانه ترین و نه معمول ترین خیالات اربابان آن زمان به طرز ماهرانه ای تحقق می یافت.

هنر پارک سوفیفسکی اوکراین

شکلهای عجیب تخته سنگهای عظیم ، آبشارها ، مجسمه ها ، وفور پوشش گیاهی ، مکمل یکدیگر هستند که یک باغ بهشتی باشکوه را ایجاد می کنند. زیبایی وصف ناپذیر این پارک بوسیله دستان یک مرد و یک قلب عشق ناخوشایند ایجاد می شود.

این گوشه شگفت انگیز و زیبا ، نمادی از عشق خالص دو قلب است. حتی در مهمترین لحظه های تاریخی ، این سرزمین ، هیچ کس جرأت نکرد دست خود را بالا ببرد تا پارک با شکوه را نابود کند. در سراسر پارک علائم و نمادهای زیادی وجود دارد که بدون شک متعلق به این جامعه است. این و سنگ های گرانیتی عظیم ، ستون ها ، اهرام ، که هدف اصلی از آن ها را هنوز هیچ کس با اطمینان نمی داند مثل مار با دهان باز که در وسط دریاچه است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک