جزایر آران ایرلند

جزایر آران ایرلند

شرح

جزایر آران ایرلند

جزایر آران گروهی از سه جزیره است که در دهانه خلیج گالوی ، در سواحل غربی ایرلند ، واقع شده است. مساحت حدود 46 کیلومتر مربع دارد. آنها برونی آران را در بخش گالوی ایرلند تشکیل می دهند.حدود 1200 نفر ساکن در درجه اول ایرلندی صحبت می کنند ، زبانی که در مکان های محلی استفاده می شود. همه جزایر نیز به زبان انگلیسی مسلط هستند. این جزایر متعلق به گالاتاشت است.زمین شناسی این جزایر عمدتاً از سنگ آهک کارست ، مربوط به بورن در ایالت کلر است ، نه گرانیت های Connemara در شمال. این امر در ساخت دیوارهای اطراف مزارع مشهود است.

سنگ آهک ها از دوره Viséan Carboniferous تحتانی تشکیل شده است ، تقریباً در حدود 350 میلیون سال پیش به عنوان رسوبات در دریای گرمسیری تشکیل شده و با مرجان های فسیلی ، crinoids ، جوجه های دریایی و آمونیت ها به لایه های افقی فشرده شده است. یخبندان در پی ناموریان باعث تفرق بیشتر جهنمی شد. نتیجه این امر این است که جزایر آران یکی از بهترین نمونه های منظره یخچال و فریزر یخچالهای طبیعی در جهان است. تأثیرات آخرین دوره یخبندان بیشترین شواهد را نشان می دهد که جزایر در طی یخبندان در یخ زده اند. تأثیر کارستیزاسیون قبلی تا آخرین دوره یخبندان از بین رفته است. هر نوع کارستیستی که اکنون از حدود 11000 سال پیش دیده می شود و کارست جزیره اخیراً است.

فرآیندهای حلال شکافهای سنگفرش سنگ آهک

فرآیندهای حلال شکافهای سنگفرش سنگ آهک را گسترده تر و عمیق تر می کند. خطوط از ضعف از قبل موجود در سنگ در شکل گیری شکافهای گسترده ای که توسط کلینیک ها جدا شده اند نقش دارند. كارستيكاسيون سنگ شكل دهي زيرزميني زيرزميني را تسهيل مي كند.تخته سنگهای بزرگی به طول 25 متر بالاتر از دریا در قسمت هایی از صخره های روبرو غربی در بعضی موارد نوعی افراط از ساحل طوفان است که در آنجا توسط امواج غول پیکر که به طور متوسط ​​یک بار در قرن رخ می دهد ، ریخته می شود ، هر چند تعداد بیشتری از آنها خراب بودن یخچال ها هستند.

آب و هوای جزایر آران ایرلند

این جزایر دارای آب و هوای غیر معمولی معتدل هستند. میانگین دمای هوا از 15 درجه سانتیگراد در جولای تا 6 درجه سانتیگراد در ژانویه  متغیرست. درجه حرارت خاک معمولاً زیر 6 درجه سانتیگراد پایین نمی آید زمستان سال 2010 یک دوره طولانی برف را ثبت کرد ، از آنجایی که مرتباً دمای هوا از 6 درجه سانتیگراد افزایش  می یابد ، این بدان معنی است که این جزیره یکی از طولانی ترین فصل رشد در ایرلند یا انگلیس را دارد ، و از تنوع و غنی پشتیبانی می کند. رشد گیاه. اواخر ماه مه با اوج گرفتن جن ها و خیابان ها بهترین زمان برای دیدن گل هاست .

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک