غار آکواریوم گنجنامه همدان

غار آکواریوم گنجنامه همدان

Aquarium Cave Hamadan Ganjnameh

شرح

آغاز پروژه غار آکواریوم گنجنامه همدان در سال 1390 توسط گروه مشترکی از مهندسان و پیمانکاران ایرانی و خارجی با هدف خلق محیطی متفاوت و به منظور جذب هرچه بیشتر گردشگر و محیا کردن محلی برای تحقیقات و ارتقا سطح اموزش و با تلفیق دو عنصر متفاوت، صخره و کوهستان با اعماق آبهای دریا و با الهام از غار علیصدر در شهر همدان شروع به طراحی گردید.

 مشخصات فنی غار آکواریوم گنجنامه همدان

مساحتی بالغ بر 1000 متر مربع و ارتفاع متغیر 2.5 تا 15 متر. ظرفیت 85000 لیتر در سالن اصلی و دارای 21 آکواریوم آب شور و شیرین با ابعاد متغیر 1*1 تا 2*2 متر میباشد. دارای آکواریوم نگهداری سفره ماهی و ستاره دریایی همچنین آکواریومهای پلنت به ابعاد 3*2 که در نوع خود بی نظیر است همچنین محوطه نگهداری مجموعه ای از بهترین نمونه های نادر زیست محیطی و خزندگان سراسر جهان در طبقه دوم غار.

کل مسیر بازدید از غار آکواریوم گنجنامه همدان در سه سالن اصلی با راهرو هایی دارای مه و باران مصنوعی با رایحه های مربوطه میباشد و حال و هوای کاملا متفاوت بدون اطلاع بازدید کننده از قسمت بعدی به مخاطب میدهد. غار آکواریوم گنجنامه بزرگترین غار مصنوعی کشور در شهر همدان است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. غار آکواریوم گنجنامه در مجموعه ای عظیم به نام دهکده تفریحی توریستی گنجنامه قرار گرفته که شامل بهترین تجهیزات و مدرن ترین امکانات تفریحی در دل طبیعت کوهستان الوند و در جوار آبشار و کتیبه گنجنامه قرار دارد.

در این مجموعه امکانات دسته بندی شده و شامل طبیعت بکر و زیبای کوهستان الوند، میدان میشان، تخت نادر و آبشار، ورزش و تفریح شامل تله کابین، سورتمه، بانجی جامپینگ، غار آکواریوم و شهربازی، تیرول و سنگنوردی است. امکانات اقامتی مانند سوییت و ویلاهای کوهستانی بازار سوغات و غرفه کودکان، رستوران و کافی شاپ، پارکینگ، سالن همایش، فروشگاه کتاب و عکاسخانه نیز از امکانات دیگر این غار اکواریوم زیبا است. 

برای بازدید از غار آکواریوم گنجنامه همدان در برنامه ریزی خود 2 یا 3 روز را اختصاص دهید. با توجه به اینکه تمامی امکانات مورد نیاز در این مجموعه در نظر گرفته شده شما می‌توانید تعطیلات شگفت انگیزی در کنار دوستان یا خانواده خود در این دهکده تفریحی داشته باشید. تفریحات شما در این مجموعه شامل طبیعت گردی، کافه و رستوران، تاریخ و فرهنگ می شود و تجربه ای بی نظیر از یک سفر هیجان انگیز خواهید داشت.

به دلیل آب و هوای کوهستانی و سرد این منطقه بهترین زمان سفر به همدان و گنجنامه از اواسط بهار تا اواسط پاییز است که طراوت و زیبایی طبیعت در فصل بهار، خنکای هوا در فصل تابستان و طبیعت هزار رنگ پاییز در اوایل بهار زیبایی های آن را دو چندان می کند.

موقعیت هتل

کشور: ایران | Iran
شهر: همدان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک