آکواریوم آکوا وگا آنکارا

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

شرح

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

آکواریوم آکوا وگا آنکارا در مرکز خریدی به نام ناتا وگا (Nata vega) قرار گرفته است، این مرکز خرید از مجتمع‌های تجاری مشهور شهر به شمار می‌آید و این امکان را فراهم آورده تا در کنار خرید، از تماشای آبزی ها نیز لذت ببرید. این آکواریوم 4.5 میلیون لیتر آب را در خود جای داده و طرفداران بسیاری هم دارد. با مراجعه به این مکان تفریحی می توانید از دیدن 12000 آبزی لذت ببرید که کوسه ها، ماهی های ناپلئون و دلقک ماهی هم جزو آن ها هستند.

ماهی‌ها در آکوا وگا در آنکارا به صورت تلفیقی هستند به این معنا که ۲۴ آکواریوم که هر یک ماهی‌ های مخصوص به خود را دارند و امکان بازدید از همه آن‌ها برای مراجعان وجود دارد. دست اندرکاران مجموعه آکوا وگا تلاش کرده اند تا ماهی هایی را انتخاب کنند که اغلب آن ها را در مستندهای تلویزیونی می بینیم و زیاد شناخته شده نیستند، به همین دلیل آبزیان را از دریاها و رودخانه های سراسر دنیا گردآوری کرده اند. یکی دیگر از نکته‌های جالب توجه درباره ماهی های آکوا وگا این است که محیط زندگی آن‌ها کاملا شبیه‌ سازی شده است و بازدیدکننده‌ها می‌توانند ماهی‌هایی که در آب‌ های شور یا شیرین زندگی می‌کنند را جدا از یکدیگر ببینند.

جاذبه های گردشگری آکوا وگا

از قسمت‌های جالب آکوا وگا، تونل آن است که ۱۰۵ متر طول دارد و پیش از ساخت تونل آکواریومی آنتالیا، طولانی‌ترین تونل آبی ترکیه به حساب می‌آمد و همچنین در جهان رتبه دوم را دارد. قدم زدن در این تونل و در میان محیطی اقیانوسی حسی توصیف نشدنی دارد؛ حرکت سفره ماهی ها از فراز تونل، تماشای شنای گروهی ماهی های کوچک و رنگارنگ و سفر به اعماق اقیانوس ها را با بازدید از آکوا وگا تجربه کنید. همچنین آکواریوم آکوا وگا یکی از بزرگترین آکواریوم های ترکیه بشمار می آید .

نمای داخلی آکواریوم آکوا وگا آنکارا

با راهرو باریک و دراز و ماهی هایی که در اطراف راهرو هستند این حس به شما دست خواهد داد که شما هم داخل آب و در کنار آبزیان هستید . اینجا یکی از بهترین مکان ها برای تماشای ماهی ها و جانوران اقیانوسی از نزدیک است . از کوچکترین تا بزرگترین ، از اهلی ترین تا درنده ترین هزاران گونه را میتوانید ببینید . فضای داخل کاملا شیشه ایست و تمام موجودات را به راحتی می توانید ببینید. در محیط  آکواریوم آکوا وگا آنکارا تعدادی رستوران و کافه قرار دارد که در کنار ماهی ها و گیاهانی که قرار گرفته اند محیط بسیار خاص و آرامش بخشی ایجاد میکند .

آکواریوم آکوا وگا آنکارا یکی دیگر از جاذبه های آنکارا است. این آکواریوم با با ظرفیت کلی 4.5 میلیون لیتر آب و 98 متر طول یکی از بزرگترین آکواریوم های ترکیه و یکی از جذاب ترین مکانهای تفریحی آنکارا است. این آکواریوم در مرکز خریدی به نام ناتا وگا (Nata vega) قرار گرفته است.

ماهی‌ها در آکوا وگا به صورت تلفیقی هستند به این معنا که ۲۴ آکواریوم که هر یک ماهی‌های مخصوص به خود را دارند، به صورت یکجا در کنار هم قرار داده شده‌اند و امکان بازدید از همه آن‌ها برای مراجعان وجود دارد.

فضای آکواریوم کاملا شیشه ای است بطوریکه تمام موجودات به راحتی قابل رویت می باشند و شما تصور می کنید که این موجودات آبزی در کنار شما هستند.

با مراجعه به این مکان تفریحی می‌توانید از دیدن ۱۲۰۰۰ آبزی از جمله کوسه‌ها، ماهی‌های ناپلئون،کوسه ها، لاک پشت ها، اسب های دریایی، خارتنان و گیاهان دریایی، دلقک ماهی و گیاهان دریایی لذت ببرید. تونل باریک و طویل این آکواریوم رتبه اول اروپا و رتبه دوم جهان را دارا می باشد.

یکی دیگر از نکته‌های جالب توجه درباره ماهی های آکوا وگا این است که محیط زندگی آن‌ها کاملا شبیه‌سازی شده است و بازدیدکننده‌ها می‌توانند ماهی‌هایی که در آب‌های شور یا شیرین زندگی می‌کنند را از یکدیگر تمیز دهند.

از محبوب‌ترین قسمت‌های آکوا وگا، تونل آن است که ۱۰۵ متر طول دارد و پیش از ساخت تونل آکواریومی آنتالیا، طولانی‌ترین تونل آبی ترکیه به حساب می‌آمد.

در محیط  آکواریوم آکوا وگا آنکارا تعدادی رستوران و کافه قرار دارد که در کنار ماهی ها و گیاهانی که قرار گرفته اند محیط بسیار خاص و آرامش بخشی ایجاد میکند . بی شک اکواریوم آکوا وِگا یکی از بهترین مکان ها برای یک عصر زیبا در کنار خانواده است .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک