کوش آداسی

آنتالیا بهتر است یا کوش آداسی

شرح

کوش آداسی یا آنتالیا؟

ترکیه شهرهای بسیار زیادی برای گردشگری دارد که هرکدام با توجه به موقعیت های خود جاذبه و جذابیت های خاص خود را دارا می باشند .در فصل گرما اکثر شهر های این کشور تبدیل به یک مقصد مناسب برای گردشگران می شود اما بیشترین بازدید های کشور ترکیه در تابستان مربوط به دو شهر ساحلی آنتالیا و کوش آداسی می باشد. اکثر گردشگران در دنیا برای گذراندن اوقات خود کنار ساحل بیشتر از بین این دو شهر یکی را  انتخاب می کنند ،ممکن است برای شما هم سوال شود که برای سفر تابستانی به ترکیه کوش آداسی را انتخاب می کنید یا آنتالیا ؟ با ما در ایلیا گشت همراه باشید تا از تفاوت های این دو شهر بیشتر برای شما توضیح دهیم.

کوش آداسی

تفاوت های کوش آداسی و آنتالیا

شهر آنتالیا در ترکیه پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه می باشد و از لحاظ موقعیت جغرافیایی در  جنوب غربی این کشور و مجاور کوه های توروس و دریای مدیترانه قرار دارد.آنتالیا در مقایسه با کوش آداسی  در فصل تابستان  پذیرای مسافران بیشتری می باشد .شهر کوش آداسی هم از لحاظ موقعیت جغرافیایی در غرب کشور ترکیه  کنار سواحل اژه قرار دارد و فاصله آن تا آنتالیا 350 کیلومتر می باشد . کوش آداسی از شهرهای ساحلی آدین است و در مقایسه با آنتالیا از جمعیت کمتری  برخوردار است ، طبق آخرین سرشماری ، جمعیت  این شهر 50 هزار نفر بوده است .

در فصل گرما و با توجه به مسافرت گردشگران به این شهر جمعیت این شهر رقمی افزایشی و قابل توجهی دارد ، در جریان باشید که در فصل تابستان آنتالیا بسیار شلوغ تر از کوش آداسی می باشد و اگر به دنبال شهری به نسبت خلوت تر می گردید کوش آداسی انتخاب بهتری می باشد . از دیگر تفاوت های این دو شهر می توان به نداشتن فرودگاه شهر کوش آداسی اشاره کرد . برای سفر به کوش آداسی شما باید از شهر ازمیر واز فرودگاه این شهر با اتوبوس خود را به کوش آداسی برسانید . جالب است بدانید دریای مدیترانه آب سبک تری نسبت به دریای اژه دارد برای همین بیشتر گردشگران شهر آنتالیا را برای تفریحات آبی خود انتخاب می کنند.

هتل وساحل آنتالیا

تفاوت های آب و هوایی آنتالیا و کوش آداسی

این دو شهر از نظر آب و هوایی تفاوت های آنچنانی با یکدیگر ندارند ، بهترین زمان سفر به یکی از این دو شهر بهار و یا تابستان می باشد ، آب و هوای کوش آداسی بسیار شبیه شهر ازمیر می باشد باز با این حال این دو شهر ساحلی دارای هوای معتدل و مرطوب ساحلی می باشند.در آنتالیا آب و هوای مدیترانه ای است یعنی تابستان های گرم و زمستان های ملایم ، و میانگین دمای هوا در تابستان در این شهر بین 30 تا 35 درجه و در فصل زمستان بین 9 تا 15 درجه سانتگراد می باشد. شهر کوش آداسی به نسبت بارش باران کمتری دارد ولی برعکس در زمستان شما با بارش های به نسبت بیشتری مواجه خواهید شد.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

شهر آنتالیا به غیر از تفریحات ساحلی و ابی جاذبه های گردشگری بسیار نیز دارد که می توان بازدید از آنها سفر را برای شما شیرین تر بکند در ادامه ما قسمتی از این جاذبه ها را برای شما معرفی می کنیم .

ساحل تفریحی انتالیا
  • بندر قدیمی

بندر قدیمی شهر آنتالیا قرار گرفته در دل صخره های این شهر است و بازدید از آن خالی از لطف نمی باشد .می توانید در بازدید از این بندر به یکی از کافه های آن بروید و از تماشای غروب  های معروف آن لذت ببرید و اگر اهل ماجراجویی هستید می توانید با اجاره قایق تفریحی خاطره به یادماندنی برای خود رقم بزنید.

  • موزه آنتالیا
  • در موزه آنتالیا تمام کشفیات باستانی مربوط به سواحل ترکیه را می توانید از نزدیک ببینید.بیشتر این اثار باستانی از دوره برنز تا بیزانس را در بر گرفته است .
موزه آتالیا
  • مناره ییولی

این مناره مربوط به دوران سلجوقیان می باشد و عمر این بنا بالغ بر 800 سال است. در کنار این بنا مسجدی واقع شده است که مربوط به قرن شانزدهم می باشد.

مناره ییولی

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

کوش آداسی نیز مانند انتالیا غیر از تفریحات ابی و ساحلی از جاذبه های تاریخی بسیاری بهره مند است در ادامه این مطلب چند نمونه از این جاذبه ها را به شما معرفی می کنیم .

  • جزیره کبوتر

یکی از جاذبه هایی که در شهر کوش آداسی ممکن است نظر شما را به خود جلب کند جزیره کبوتر است در این جزیره یک قلعه ویرانه مربوط به قرن شانزدهم وجود دارد که طراحی ان مربوط به دوران بیزانس می باشد.

جزیره کبوتر
  • شبه جزیره دیلک

این جزیره در 36 کیلومتری شهر کوش آداسی واقع شده است و بازدید از آن می تواند شما را مجذوب کند چرا که منطقه کوهستانی آن و سواحل نا هموارش از محبوبیت بالایی برخوردار است.

  • لیدی بیچ

اگر علاقه ای به تفریحات دریایی به صورت گسترده دارید لیدی بیچ می تواند انتخاب مقصد مناسبی برای شما باشد .این ساحل در 2 کیلومتری غربی کوش آداسی واقع شده است .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط