جاذبه های آنکارا

آنکارا گردی در 24 ساعت

شرح

چطور آنکارا را در ۲۴ ساعت به خوبی بگردیم ؟

جاذبه های آنکارا | آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه جزو شهرهای بزرگ و قطب اصلی اداری و سیاسی این کشور می باشد . آنکارا به معنی لنگر و در زمان  قدیم " آنقره " نامیده می شد  . قدمت آن به تمدن هاتیهایاها بر می گردد . به دلیل جاذبه هایی که درآنکارا وجود دارد مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند . بهترین زمان سفر به آنکارا از ماه شهریور تا آخر ماه مهر است . اگر زمان کمی برای سفر به آنکارا در نظر دارید با یک برنامه ریزی دقیق می توانید در 24 ساعت آنکارا را بگردید و از سفر خود لذت ببرید . پس با ما همراه باشید تا با راهنمای آنکارا گردی آشنا شوید .

آنکارا

تماشای مقبره آنیت کبیر

مقبره آنیت کبیر یکی از مهمترین جاذبه های مطرح در آنکارا می باشد که مقبره ی مصطفی کمال آتاتورک در این مقبره است . «امین اونات» (Amin Onat) و «احمد اورهان آردا» (Ahmet Orhan Arda) به وسیله  بتن، تراورتن و مرمر این مقبره ی زیبا را ساختند . این آرامگاه در بالای ارتفاعی به نام آنی تپه قرار گرفته است که علاوه بر مقبره ی آتاتورک موزه ی مهم ترکیه در خود قرار داده است . معماری آرامگاه آنیت کبیر تلفیقی از معماری مدرن و سنتی می باشد . در نزدیکی مقبره  ، گالری «سِر مدرن» (CerModern) قرار دارد که این گالری به عنوان قطب هنری ترکیه می باشد ، به دلیل آثار های هنری که هنرمندان اروپایی همکاری بسازایی داشته اند بسیار مهم است .

آنیت کبیر

سوغاتی خریدن در بازار چیکریچیلر یوکوشو

بازار چیکریچیلر یوکوشو در محله ی قدیمی آنکارا قرار دارد و جزو جاذبه های آنکارا است . یکی از بهترین بازار هایی که می توان انواع و اقسام سوغاتی در آن تهیه کنید همین بازار چیکریچیلر یوکوشو است . قیمت اجناسی که در آنجا وجود دارد مناسب است . اگر قصد خرید نداشته باشید می توانید در بالای تپه رفته و از مناظر زیبای شهر لذت ببرید . برای صرف ناهار حتما به رستوران «چِنگِلهان» (Çengelhan) بروید و از طعم لذیذ غذاها لذت ببرید .

بازار آنکارا

بازدید از موزه تمدن‌های آناتولی

موزه تمدن‌های آناتولی در بازار سابق عثمانی «محمود پاشا» قرار دارد که یکی از مهمترین جاذبه های آنکارا می باشد . در این نمایشگاه آثاری چون آناتولی ، آشوری، هیتی، یونانی، رومی، بیزانسی، سلجوقی و امپراطوری عثمانی قرار دارد .

آناتولی

گشتی در تونالی هیلمی

یکی از خیابان های معروف آنکارا که بسیار شلوغ و جذاب است ، خیابان تونالی هیلمن است . در این خیابان برند های روز دنیا می توانید خرید کنید و همچنین 2 برند معروف ترکیه بنام «بیمن» (Beymen) و «واکو» (Vakko) در این خیابان شعبه دارند . کافه و رستوران زیادی نیز وجود دارد که مورد استقبال مسافران قرارگرفته است . پارک «کولو» (Kuğulu) در نزدیکی این خیابان قرار دارد که برای استراحت بهترین مکان است .

آنکارا

صرف شام در تریلیه

در اتمام روز و پایان گردش در آنکارا به شما پیشنهاد می کنیم که شام را در رستوران مدرن دریایی «تریلیه» (Trilye) میل کنید . این رستوران با نما و دکور زیبا مورد استقبال زیادی قرار گرفته است .

رستوران های آنکارا

موقعیت هتل