جاذبه های آنکارا

آنکارا گردی در 24 ساعت

شرح

 آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه جزو شهرهای بزرگ و قطب اصلی اداری و سیاسی این کشور می باشد. آنکارا به معنی لنگر و در زمان  قدیم ” آنقره ” نامیده می شد. قدمت آن به تمدن هاتیهایاها بر می گردد. به دلیل جاذبه هایی که درآنکارا وجود دارد مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند. بهترین زمان سفر به آنکارا از ماه شهریور تا آخر ماه مهر است. اگر زمان کمی برای سفر به آنکارا در نظر دارید با یک برنامه ریزی دقیق می توانید در 24 ساعت آنکارا را بگردید و از سفر خود لذت ببرید. پس با ما همراه باشید تا با جاذبه های آنکارا آشنا شوید.

جاذبه های آنکارا

جاذبه های آنکارا

تماشای مقبره آنیت کبیر

مقبره آنیت کبیر یکی از مهمترین جاذبه های مطرح در آنکارا می باشد که مقبره ی مصطفی کمال آتاتورک در این مقبره است. «امین اونات» (Amin Onat) و «احمد اورهان آردا» (Ahmet Orhan Arda) به وسیله  بتن، تراورتن و مرمر این مقبره ی زیبا را ساختند. این آرامگاه در بالای ارتفاعی به نام آنی تپه قرار گرفته است که علاوه بر مقبره ی آتاتورک موزه ی مهم ترکیه در خود قرار داده است. معماری آرامگاه آنیت کبیر تلفیقی از معماری مدرن و سنتی می باشد. در نزدیکی مقبره، گالری «سِر مدرن» (CerModern) قرار دارد که این گالری به عنوان قطب هنری ترکیه می باشد، به دلیل آثار های هنری که هنرمندان اروپایی همکاری بسازایی داشته اند بسیار مهم است.

آنیت کبیر

سوغاتی خریدن در بازار چیکریچیلر یوکوشو

بازار چیکریچیلر یوکوشو در محله ی قدیمی آنکارا قرار دارد و جزو جاذبه های آنکارا است. یکی از بهترین بازار هایی که می توان انواع و اقسام سوغاتی در آن تهیه کنید همین بازار چیکریچیلر یوکوشو است. قیمت اجناسی که در آنجا وجود دارد مناسب است. اگر قصد خرید نداشته باشید می توانید در بالای تپه رفته و از مناظر زیبای شهر لذت ببرید. برای صرف ناهار حتما به رستوران «چِنگِلهان» (Çengelhan) بروید و از طعم لذیذ غذاها لذت ببرید.

بازار آنکارا

بازدید از موزه تمدن‌های آناتولی

موزه تمدن‌های آناتولی در بازار سابق عثمانی «محمود پاشا» قرار دارد که یکی از مهمترین جاذبه های آنکارا می باشد. در این نمایشگاه آثاری چون آناتولی، آشوری، هیتی، یونانی، رومی، بیزانسی، سلجوقی و امپراطوری عثمانی قرار دارد.

موزه تمدن های آناتولی

گشتی در تونالی هیلمی

یکی از خیابان های معروف آنکارا که بسیار شلوغ و جذاب است، خیابان تونالی هیلمن است. در این خیابان برند های روز دنیا می توانید خرید کنید و همچنین 2 برند معروف ترکیه بنام «بیمن» (Beymen) و «واکو» (Vakko) در این خیابان شعبه دارند. کافه و رستوران زیادی نیز وجود دارد که مورد استقبال مسافران قرارگرفته است. پارک «کولو» (Kuğulu) در نزدیکی این خیابان قرار دارد که برای استراحت بهترین مکان است.

خیابان تونالی هیلمن

صرف شام در تریلیه

در اتمام روز و پایان گردش در آنکارا به شما پیشنهاد می کنیم که شام را در رستوران مدرن دریایی «تریلیه» (Trilye) میل کنید. این رستوران با نما و دکور زیبا مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

رستوران های آنکارا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک