کلیسای انگلیکان سنت آندره مسکو

کلیسای انگلیکان سنت آندره مسکو

شرح

کلیسای انگلیکان سنت آندره مسکو

کشور روسیه پر است از کلیساهای مختلف! در واقع یکی از جاذبه هایی که به فراوانی در تمامی شهرهای روسیه می توانید ببینید، کلیساها هستند. این کلیساها معمولا دارای طراحی بسیار جالب و زیبایی هستند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند. در شهر مسکو هم به عنوان شهر اول روسیه که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، کلیساهای زیبایی که دیگر تبدیل به یک جاذبه با شهرت جهانی شده اند، کم نیستند. یکی از این کلیساها، کلیسای انگلیکان سنت آندره مسکو است که آن را به عنوان یکی از ساختمان ها و بناهای بسیار شاخص مسکو می شناسندش.

یکی از همین کلیساهای بسیار زیبا و ارزشمند روسی که بازدید از آن برای همه بلامانع است، کلیسای انگلیکان سنت آندره است که سالانه افراد بسیار زیادی از آن بازدید می کنند. در واقع در جهانی ساختمان ها و جاذبه های جهانی معماری، این کلیسا را به عنوان یکی از شاخص ترین و مهم ترین بناهای مذهبی و علی الخصوص در شهر مسکو به حساب می آورند که وجود آن در بین جاذبه های مذهبی این شهر بسیار مهم به حساب می آید.

تاریخچه ساخت کلیسای انگلیکان سنت آندره مسکو

این کلیسای زیبا و مهم در سال 1884 میلادی ساخته شده است. کلیسای انگلیکان سنت آندره یکی از 3 کلیسای این شهر است که برای مسیحیانی ساخته شده است که پیرو فرقه انگلیکانی هستند. کلیسای سنت آندره یکی از 3 کلیسایی است که در روسیه وجود دارد. از دیگر کلیساهای این فرقه می توانیم از کلیسای اَنگلیکان سنت پترزبورگ نام ببریم.

سبک معماری کلیسای انگلیکان سنت آندره

سبک معماری این کلیسا کاملا نئوگوتیک است. این سبک از معماری در قرن 18 میلادی و دقیقا در زمانی به وجود آمد که مردم در اروپا از سبک های قدیمی معماری و مخصوصا یونانی دیگر فراری شده بودند. برای ساخت کلیسای انگلیکان سنت آندره مسکو از بین سال های 1883 میلادی تا 1894 میلادی وقت صرف شده است. از این کلیسا برای دوره ای از سال 1964 میلادی حتی به عنوان استودیوی ضبط نیز استفاده می شده است.

این کلیسا در دوره های مختلفی به خوابگاه دخترانه، محل استقرار دیپلمات های کشورهای استونی و فنلاند و حتی برج اسلحه خانه مورد استفاده قرار گرفت. در نهایت در تاریخ 19 اکتبر سال 1994 میلادی بود که در جریان بازدید ملکه الیزابت دوم از مسکو، ملکه با دولت وقت روسیه به توافق رسید که کاربری مذهبی این ساختمان را به آن بازگرداند و مجددا این ساختمان تبدیل به کلیسای انگلیکان سنت آندره گردد. 

موقعیت هتل

شهر: مسکو

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک