شهر باستانی پرگا

شهر باستانی پرگا در آنتالیا

شرح

شهر باستانی پرگا

شهر باستانی پرگا | سفر به آنتالیا برای خیلی از مسافران فقط جنبه ی ساحل و تفریحات آبی مدیترانه را دارد، اما میتوانید در این شهر زیبا آثار تاریخی چندین هزار ساله را نیز ببینید. میتوان یکی از معروف ترین جاذبه های تاریخی این شهر را شهر باستانی پرگا نامید. پرگا از تاریخی ترین مناطق کشور ترکیه است.شهر باستانی پرگا در 18 کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد نزدیک به سواحل دریای مدیترانه. در این مقاله با ایلیاگشت همراه باشید.

شهر باستانی پرگا

قدمت شهر باستانی پرگا

از نظر باستان شناسی، قدمت شهر پرگا به دوره های عصر مس و سنگ برمیگردد، باستان شناسان با بررسی این شهر تاریخی دریافته اند که تاریخ ساخت آن به ابتدای عصر برنز برمیگردد، در این عصر انسان ها توانسته بودند پیشرفت های بسیاری در صنعت بکنند و کار با فلزات را آموخته بودند.

در شهر پرگا شما مناطق باستانی کهن از زمان یونان باستان را خواهید دید. جالب است بدانید که در این شهر زنان نقش فعالی در اداره ی آن داشته اند، مجسمه های بسیاری از زنان تاثیر گذار در این شهر قرار دارد که جلوه ی بسیار خاص و قابل توجهی به آن بخشیده است.

شهر باستانی پرگا

این شهر 133 سال قبل از میلاد مسیح توسط گلادیاتور های رمی اشغال شد و اداره ی آن به دست میراث پرگامون افتاد. اولین سازمان های دولتی که کاملا قوانین مدون داشتند را میتوانید در اثار باستانی آن مشاهده کنید. پرگا، از شش قرن گذشته اتفاقات بسیاری در این شهر افتاده و فرمانروایی آن دست به دست چرخیده است.

شهر باستانی پرگا در آنتالیا

توان دفاعی شهر

در دوران هلنی؛ یونانیان مرکز کنترل جهان را در اختیار داشتند و بیشترین سطح دفاعی و روش های مدرن در این شهر عملی شده بود.
از دیگر جاذبه های این شهر در آن زمان می توانیم به وجود بنای مذهبی آرتمیس و خانه ی یک ریاضیدان معروف یونانی به نام آپولونیوس اشاره کنیم. در دوران باستان، شهر پرگا مانند یک دیوار دفاعی عمل می کرد و مانعی بر سر راه دزدان دریایی مدیترانه بود. این موضوع را از کاوش های باستانی اطراف شهر و وجود سیستم های دفاعی پیشرفته در آن می توان فهمید.

شهر باستانی پرگا ترکیه

در این شهر برج ها دیوار ها و دروازه های جذاب دیدنی ساخته شده اند، برای نمونه می توانیم به معماری دیوارهای آکروپلیس در این شهر اشاره کنیم. با توجه به گذر زمان در طول این سالها چیزهای زیادی از آن باقی نمانده است اما با توجه به یادگاری های آن میتوان کشف کرد که در گذشته چه عظمت با شکوهی داشته است.

شهر باستانی پرگا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط