دانشگاه آمریکایی بیروت

دانشگاه آمریکایی بیروت

شرح

دانشگاه آمریکایی بیروت

بیروت یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه و پایتخت لبنان است. این شهر در حاشیه‌ی دریای مدیترانه واقع شده است. در دهه‌های اخیر گردشگری بیروت اهمیت بسیاری پیدا کرده است و گردشگران بسیاری با تور بیروت یا تور لبنان برای بازدید از جاذبه‌های بیروت به آن سفر می‌کنند. دانشگاه امریکایی بیروت یک دانشگاه تحقیقاتی آموزش محور است که در سال 1866 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه نخستین بار در دسامبر سال 1866 درهای خود را برای 16 دانش آموز گشود و پایه و اساس فلسفه آموزشی خود را بر الگوی هنرهای لیبرال آمریکایی آموزش عالی قرار داد.

دانشکده های دانشگاه آمریکایی بیروت

از همان اوایل ، این دانشگاه دانشکده ها و برنامه های خود را گسترش داده و توسعه داده است ، به سرعت یک دانشکده پزشکی را در سال 1867 و یک دانشکده داروسازی در سال 1871 افتتاح کرد. امروز ، شش دانشکده با حدود 800 کارمند دانشگاهی دارد. این برنامه بیش از 130 برنامه کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد را برای افراد زیر 8000 دانشجو ارائه می دهد که 50 درصد از آنها زن هستند. اکثر کلاس ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

دانشگاه خصوصی دانشگاه آمریکایی بیروت

این مکان در حقیقت یک دانشگاه خصوصی، سکولار و مستقل در بیروت است. دانشگاه آمریکایی بیروت یکی از معتبرترین دانشگاه های خاورمیانه بوده و در رتبه بندی دانشگاه های منطقه عرب در رده های بالا قرار داده نمی شود. مؤسسان این دانشگاه میسیونرهای آمریکایی در لبنان و سوریه بودند. این دانشگاه، دانشگاهی خصوصی، غیرمذهبی و مستقل در بیروت لبنان می‌باشد. درجاتی که در دانشگاه آمریکایی بیروت اعطا می‌گردد، رسماً توسط هیئت امنای نیویورک ثبت می‌شوند. 

قسمت های مختلف دانشگاه خصوصی

این مرکز شامل مرکز پزشکی AUB ، مرکز دانشجویی Charles W. Hostler ، موزه باستان شناسی ، موزه تاریخ طبیعی ، یک مجموعه زمین شناسی لبنان و پنج کتابخانه (از جمله کتابخانه یادبود Jafet) است. کتابخانه پزشکی یادبود Saab از بهترین کتابخانه های پزشکی خاورمیانه به حساب می آید. در همین حال ، دانشکده کشاورزی و علوم غذایی دانشگاه ، یک مزرعه تحقیقاتی 247 هکتار ، در دره بقاع واقع شده است.

دانشجویان به دلیل نزدیکی آن به شهر و اطراف آن ، به دانشگاه جذب می شوند ، از آنجا که می توانید از یکی از قدیمی ترین جنگل های سرو در جهان در Bsharre دیدن کنید. از فارغ التحصیلان قابل توجه AUB می توان به معمار زاها حدید و نخست وزیر پیشین لبنان ، سلیم الحوس اشاره کرد. از دانش آموختگان ایرانی این دانشگاه می‌توان به محمود حسابی و علی اکبر صالحی اشاره کرد، همچنین رضا عابدینی طراح گرافیک دارای سابقه تدریس در این دانشگاه می‌باشد. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک