قلعه آمبراس اتریش

قلعه آمبراس اتریش

شرح

در جهان کشورهای زیادی هستند که بخاطر طبیعت زیبایشان گردشگران زیادی را جذب خود کرده اند.قلعه آمبراس اتریش در کشور اتریش یکی از این کشور هاست که با داشتن طبیعتی بکر و منحصر به فرد تا به الان انتخاب اول گردشگران و علی الخصوص طبیعت گردان شده است.

جاذبه های طبیعی قلعه آمبراس اتریش

کوه های مرتفع و با شکوه آلپ، جنگل های وسیع و با قدمت و همچنین دریاچه های شیشه ای چشم نواز کشور بر زیبایی و شهرت کشور اتریش می افزاید. مردم این کشور در هر منظقه که باشند از زندگی شهری مدرن بهره می برند و فرهنگ و سنت خاص خود را دارند به حدی جالب است که توجه گردشگران را جلب خود می کند.

معماری داخلی قلعه آمبراس اتریش

بناها و کلیسا در اتریش به فراوانی یافت می شود و سبک معماری گوتیک و باروک در ساخت این کلیساها نمایان شده است. قلعه‌ی آمبراس یکی از جاذبه‌های شگفت‌انگیز معماری در اتریش محسوب می‌شود. این قلعه علاوه بر اهمیت معماری و تاریخی خود، از یک گالری شگفت‌انگیز و یک موزه هم میزبانی می‌کند. قلعه‌ی آمبراس بر فراز تپه‌های مشرف به اینسبروک، مرکز ایالت تیرول در غرب اتریش، واقع شده است. این قلعه به خاطر اهمیت تاریخی و فرهنگی خود مشهور است و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های اینسبروک محسوب می‌شود.

تاریخچه پیدایش قلعه آمبراس اتریش

قلعه بین سال‌های 1563 تا 1595 محل اقامت دوک بزرگ، فردیناند دوم، بوده است. آمبراس در زمره‌ی مهم‌ترین موزه‌های جهان قرار دارد. فردیناند دوم، مؤسس این بنای عصر رنسانس، کلکسیون آمبراس را نیز تأسیس کرد و در زیرزمین ساختمان یک موزه‌ی مدرن بنا نهاد.

این موزه‌ی بزرگ شامل سه تالار زره‌های جنگی، تالار هنر و اکتشافات و تالار عهد عتیق می‌شود. موزه بر اساس جدیدترین شیوه‌های معماری زمان خود ساخته شده است. احتمالاً یکی از جنبه‌های شگفت‌انگیز این قلعه، حتی در حال حاضر و پس از گذشت قرن‌ها، این باشد که می‌توان کلکسیون‌های موزه را دقیقاً به همان شکلی دید که در زمان اولیه بوده‌اند. قلعه آمبراس اتریش مرتفع نه‌تنها در نوع خود یک جاذبه‌ی معماری است، بلکه بهشتی برای عاشقان هنر نیز محسوب می‌شود.

گالری پرتره‌ی هابسبورگ در سه طبقه‌ی این بنا گسترده شده است. قدیمی‌ترین قسمت قلعه، بخش فوقانی آن و خانه‌ی گالری پرتره‌ی هابسبورگ است. در این گالری نقاشی‌هایی از چهره‌ی شخصیت‌های مشهور نظیر امپراطور ماکسیمیلیان اول، فردیناند اول، چارلز پنجم و حتی ناپلئون بناپارت دیده می‌شود. بیش از 200 پرتره‌ی خلق شده از استادانی چون آرچیمبولدو ، کراناخ ، روبنز ، وَن دایک  و ولاسکز در این کاخ به نمایش درآمده است. «موزه‌ شیشه»، به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین کلکسیون‌های شیشه‌های قیمتی از دوران رنسانس تا باروک، از دیگر جاذبه‌های این قلعه به شمار می‌آید. قلعه آمبراس اتریش در مشارکت با موزه‌ی هنرهای زیبای وین، قبله‌ی آمال عاشقان هنر، به سبب نمایشگاه‌های ویژه‌ی هنری، محسوب می‌شود.

فردیناند دوم در قلعه

امروزه گردشگران شاهد این موضوع خواهند بود که دوک بزرگ، فردیناند دوم، به معماران ایتالیایی دستور داد تا این قلعه‌ی قرون‌ وسطایی را تبدیل به امارتی با سبک رنسانس برای اقامت وی و همسرش کنند. پس از مرگ فردیناند، قلعه آمبراس اتریش به پسر وی، چارلز، به ارث رسید. او که علاقه‌ی اندکی به قلعه داشت، بعدها اینجا را فروخت و قلعه از آن روز به بعد مورد بی‌مهری قرار گرفت و دوران اضمحلال خود را به چشم دید. سرانجام در سال 1855، این قلعه به‌عنوان اقامتگاه تابستانی دوک بزرگ، کارل لودویگ ، مورد مرمت قرار گرفت.

مراحل باز سازی قلعه آمبراس اتریش

متأسفانه، دوباره این بنا به‌سرعت روند تخریب خود را در پیش گرفت و تا سال 1970 به آن توجهی نشد. از این سال به بعد مراحل بازسازی قلعه آغاز شد و سرانجام درهای خود را در سال 1981 به روی عموم گشود. امروزه گردشگران قادر به تماشای انبوهی از گنجینه‌ها در قلعه خواهند بود. یک کلکسیون هنری ارزشمند در طبقه‌ی اول قلعه دیده می‌شود و حمام فیلیپین وِلزِر ، همسر فردیناند، همچنان در بخش فوقانی قلعه به چشم می‌خورد. تالار اسپانیایی، در زمره‌ی باشکوه‌ترین تالارهای عصر رنسانس قرار دارد. این تالار بین سال‌های 1569 تا 1572 ساخته شده و در میان بخش فوقانی و پایینی قلعه واقع شده است.

تابستان های قلعه آمبراس

این مکان در فصل تابستان از کنسرت‌های مختلفی چون «فستیوال موسیقی کهن اینسبروک» و «کنسرت‌های قلعه‌ی آمبراس» میزبانی می‌کند. حیاط داخلی قلعه با نقش و نگارهای دوران کهن تزیین شده است. نقاشی‌های فراوان در سراسر دیوارهای داخلی تالار ورودی به چشم می‌خورند. این جواهر عصر رنسانس تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای گردشگران محسوب می‌شود. قلعه آمبراس اتریشدر فصل تابستان از ساعت 10 صبح تا 5 عصر پذیرای گردشگران است.

تاریخ قلعه آمبراس

قلعه آمبراس جاذبه معماری اتریش .قلعه‌ی آمبراس بر روی تپه‌های اینسبروک درغرب اتریش واقع شده است.قلعه آمبراس علاوه بر اهمیت تاریخی ومعماری دارای  یک موزه  و یک گالری فوق العاده فاخر  می باشد. این قلعه در سال‌های ۱۵۶۳ تا ۱۵۹۵ محل اقامت فردیناند دوم، دوک بزرگ، بوده است .

قلعه آمبراس یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری اینسبروک می باشد.

قلعه آمبراس جاذبه معماری اتریش

ساختار کلی قلعه آمبراس

آمبراس یکی از فاخرترین موزه های جهان میباشد. این موزه بر اساس جدیدترین  معماری زمان رنسانس ساخته شده است . مؤسس این بنا فردیناند دوم می باشد. این موزه‌ شامل سه تالارعهد عتیق، تالار اکتشافات وهنر، تالارزره‌های جنگی در زیر زمین این ساختمان بنا گردیده.این قلعه شگفت انگیز با شیوه های معماری خاص زمان خود به کلکسیون ویژه تبدیل شده است.

ساختار کلی قلعه آمبراس

گالری نقاشی قلعه آمبراس

این قلعه‌ مرتفع  در نوع خود ‌تنها یک جاذبه‌ معماری نیست، بلکه بهشت هنر برای هنرمندان می باشد. گالری چهرهای هابسبورگ در این بنا درسه طبقه‌ واقع شده است. کهن ترین  بخش این قلعه آمبراس، بخش بالایی آن و خانه‌ گالری چهره ها می باشد.

در این گالری نقاشی‌هایی از صورت  شخصیت‌های  معروف و مشهور جهان نظیر ناپلئون بناپارت، فردیناند اول،امپراطورماکسیمیلیان اول، چارلز پنجم نگهداری می‌شود.

گالری نقاشی

گنجینه‌ها در قلعه

گردشگران دربازدید از این مکان  قادر به تماشای بسیاری از گنجینه‌ها در قلعه خواهند بود. موزه‌ شیشه کلکسیونی از شیشه های قدیمی زمان رنسانس و باروک می باشد. تالار اسپانیایی، که یکی از  مجلل ترین تالارهای دوران رنسانس بوده است. حمام فیلیپین وِلزِر همسر فردیناند یکی دیگر از دیدنی های این قلعه محسوب می گردد.  

گنجینه‌ها در قلعه

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک