پارک ملی آمبوسلی در کنیا

پارک ملی آمبوسلی در کنیا

شرح

پارک ملی آمبوسلی در کنیا

پارک ملی آمبوسلی یک پارک ملی در ایالت کاجیادو ، کنیا است. این پارک 39206 هکتار است که در سراسر مرز کنیا و تانزانیا پخش شده است. مردم محلی عمدتا ماسایی هستند ، اما مردم سایر نقاط کشور در آنجا مستقر شده اند که با جذب اقتصاد موفق گردشگری محور و کشاورزی فشرده در امتداد سیستم باتلاقها جذب می شوند و این منطقه کم باران را به طور متوسط 350 میلی مترمی سازد ، یکی از بهترین تجارب مشاهده حیوانات وحشی در جهان با 400 گونه پرنده از جمله پرندگان آبی مانند پیلیان ، شاه ماهی ، کراکر ، حماسه و 47 گونه رپتور است.

این پارک از دو تا از پنج باتلاق اصلی محافظت می کند ، و شامل یک دریاچه پلیستوسن خشک شده و پوشش گیاهی نیمه خشک است. در حدود 240 کیلومتری جنوب شرقی نایروبی ، پارک ملی آمبوسلی دومین پارک ملی پرطرفدار در کنیا پس از ذخیره ملی ملی Maasai Mara است.

تاریخچه پارک ملی امبوسلی

آمبوسلی در سال 1906 به عنوان ذخیره جنوبی برای ماسایی کنار گذاشته شد ، اما به عنوان ذخیره بازی در سال 1948 به کنترل محلی بازگشت. در سال 1974 با حمایت از هسته اصلی این اکوسیستم منحصر به فرد ، یک پارک ملی را منتشر کرد و در سال 1991 به سایت یونسکو اعلام شد. در سال 2005 ، این پارک 3.5 میلیون دلار درآمد داشته است.

در 29 سپتامبر 2005 ، رئیس جمهور كنیا ، موای كیباكی اعلام كرد كه كنترل این پارک باید از خدمات حیات وحش كنیا به شورای شهر اولكوجوادو و قبیله ماسایی منتقل شود. برخی از ناظران پیش از رأی دادن به قانون اساسی جدید کنیا ، این امر را به عنوان یک نفع سیاسی می دیدند. چالش های حقوقی در حال حاضر در دادگاه است. این degazetting هزینه های پذیرش پارک را مستقیماً به شورای شهرستان با مزایای مشترک برای ماسایی بلافاصله اطراف پارک هدایت می کند.

این پارک به دلیل داشتن بهترین مکان در جهان برای نزدیک شدن به فیل های آزاد ، مشهور است. از دیگر جاذبه های این پارک می توان به فرصتهایی برای ملاقات با ماسایی و بازدید از یک روستای مائایی اشاره کرد. این پارک همچنین دارای منظره هایی از کوه کلیمانجارو ، مرتفع ترین کوه آزاد ایستاده جهان است.

جاذبه های دیدنی پارک ملی امبوسلی

پارک ملی آمبوسلی برخی از بهترین فرصت ها برای دیدن حیوانات وحشی آفریقا را نشان می دهد زیرا پوشش گیاهی به دلیل ماه های طولانی و خشک ، پراکنده است. منطقه حفاظت شده محل زندگی فیل های بوش آفریقایی ، کیپ بوفالو ، impala ، شیر ، یوزپلنگ ، کفتارهای خالص ، زرافه ماسایی ، گورخرهای گرانت و گاو وحشی آبی است. تعداد زیادی از پرندگان بزرگ و کوچک نیز رخ می دهد. پارک دارای چندین قانون برای محافظت از حیات وحش است: هرگز وسیله نقلیه را ترک نکنید ، مگر در نقاط مشخص شده. حیوانات را به هیچ وجه آزار ندهید. همیشه به آهنگ ها ادامه دهید. عدم رانندگی خارج از جاده؛ و همیشه راه درست به حیوانات بدهید جاده های آمبوسلی دارای سطح سستی از خاک آتشفشانی است که در فصل خشک گرد و غبار و در فصل مرطوب غیرمجاز است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک