روستای امامه تهران

روستای امامه تهران

شرح

روستای امامه تهران

مردمی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند، برای آرامش روحی، تفکری خلاق و در مجموع آرام شدن روان آدمی مشتاق طبیعت گردی هستند. روستای امامه تهران یکی از ییلاقات خوش آب و هوای پایتخت به شمار می رود. امامه از باغ های میوه و رودخانه ای پربرکت برخوردار است که روستا را سیراب می کند. معماری روستای امامه در طول سال ها دستخوش تغییرات فراوانی شده اما هنوز هم می توان اثرات خانه های قدیمی را در آن دید.

اگر عمیق‌تر در طبیعت بنگری همه چیز را بهتر خواهی دید.” این جمله‌ای است که آلبرت انیشتین فیزیکدان معروف در مورد سفر به طبیعت بیان کرده است. در دنیای سریع و فناوری‌محور امروز اغلب ما از سفر به طبیعت و غرق شدن در زیبایی‌ها آن محروم مانده‌ایم. غافل از این که چند دقیقه پیاده‌روی و یا حتی نشستن در دامان طبیعت چقدر میتواند مفید باشد. آیا اگر زندگی دنیای امروز و مشغله های روزانه شما را کلافه نماید، به طبیعت پناه نمی برید؟

موقعیت جغرافیایی روستای امامه تهران

در دامنه های جنوبی البرز مرکزی، پشت پیچ و خم های بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات یکی از بزرگ ترین روستاهای این بخش به نام امامه قرار دارد که به دو بخش امامه بالا و امامه پایین تقسیم می شود. این روستای زیبا شهرت خود را بیشتر مدیون قلعه تاریخی مازیار است که در بالاترین نقطه روستا، خودنمایی می کند.

وقتی وارد روستا می شوید اولین چیزی که توجه تان را جلب می کند باغ های پربار میوه هایی مثل گردو و سیب های سرخ شمیران است که تا ماه مهر زینت بخش این روستای زیبا هستند. روستا به خاطر وجود چشمه های خروشان، بسیار پر برکت است و آب بخش وسیعی از مناطق اطراف خود را تامین می کند.

عروس قاجاری

اما جذاب ترین نکته درباره این روستا دخترکی است که سال ها پیش وقتی گوسفندانش را حوالی امامه به چرا برده بود شاه قاجار را یک دل نه صد دل شیفته خود کرد و بعدها عزیز دردانه شاه شد. او کسی نبود جز انیس الدوله!

طبیعت زیبای روستای امامه

باید بگوییم که روستای امامه تهران، کوهستانی و سردسیر بوده که آب آن از قنات‌ها، چشمه‌ها و رودهای محلی‌اش تأمین می‌گردد. همچنین، این روستا دارای 36 هکتار باغ بوده و درختانی همچون گلابی، سیب، آلبالو و هلو در آن ها دیده می‌شوند. گفتنی است که زبان مردم این منطقه تاتی بوده و گویش اهالی شباهت بسیاری به مردم نور و چمستان دارد. در مورد معماری خانه‌های امامه باید بدانید که همه بناهای قدیمی و تاریخی موجود در آن دارای سقفی چوبی و مسقف بوده و خانه‌های زیبای اعیانی امامه شامل در ورودی و هشتی‌هایی با زیبایی مثال‌زدنی می‌باشد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک