پارک ملی آلتای توان بوود

پارک ملی آلتای توان بوود

شرح

پارک ملی آلتای توان بوود

پارک ملی آلتای توان بوود در غربی ترین نقطه مغولستان در استان بایان،اولگی واقع شده است. این پارک کوهستانی گسترده با چین و روسیه با منظره قزاقستان از بلندترین قله مغولستان هم مرز است. کوه کوئین پوشیده از برف کویتن اوول ، 4374 متر بلندترین پنج قله کوه های تاوان بوگد است که نام پارک را می دهد. کوه های تاوان بوگد برای قزاق ها ، تووانی ها و مغول ها محلی مقدس به حساب می آید.

موقعیت جغرافیایی پارک ملی

این پارک پس از رشته کوه آلتای که چین ، روسیه ، مغولستان و قزاقستان را برای بیش از 200 کیلومتر تقسیم می کند از روسیه در امتداد مرز چین امتداد دارد. قبایل باستانی آثار باستانی زیادی را به جا گذاشته اند و از این منطقه برای مراسم مذهبی استفاده می کردند. امروزه  ، ده ها هزار پتروگلیف در پارک وجود دارد که بخشی از یک میراث جهانی است. فصل شلوغ سال  از ژوئن تا اکتبر است که دمای هوا گرمتر است ، برف ذوب شده است و اردوگاه های تور و شاتل ها در حال فعالیت هستند. شلوغ ترین زمان اوت و سپتامبر است که هوا برای کوهنوردی بهترین است.

جاذبه های طبیعی پارک ملی آلتای توان بوود

پارک ملی آلتای توان بوود با کوههای برجسته سفید ، یخچالهای طبیعی ، دره های سرسبز و عمیق و دریاچه های بزرگ دارای خیره کننده ترین مناظر در تمام مغولستان است. این پارک به 2 منطقه تقسیم می شود ، رشته کوه های تاوان بوگد در شمال غربی و منطقه دریاچه ها به جنوب شرقی. این پارک در امتداد مرزهای چین از مرز روسیه تا 200 کیلومتری جنوب به دنبال کوههای آلتای ، که مرزهای چین ، روسیه ، قزاقستان و مغولستان را تشکیل می دهد امتداد دارد. ذوب شدن یخبندان و برف سالانه ، 3 دریاچه بزرگ را در داخل پارک فراهم می کند که آب های اصلی رودخانه هاوود را تشکیل می دهد.

کوه های تاوان بوگد

کوه های تاوان بوگد مرتفع ترین کوه های مغولستان است که با ارتفاع 4374 متر مرتفع ترین است. این کوهستان های همیشه برفی پوشیده از کاسه ای در اطراف یخچال پونتونینی است که 23 کیلومتر مربع را در بر می گیرد. منطقه دریاچه ها منطقه زیبایی است که در اطراف 3 دریاچه بزرگ آب شیرین واقع شده است. Khorggan Nurur و Khoten Nurur توسط کانال كوچك متصل شده اند و بسیاری از نهرهای كوچك وجود دارد كه از كوههای اطراف در دریاچه ها جاری می شوند.

دو تا از این نهرها آبشارهایی با ارتفاع 7 تا 10 متر دارند. یک پل کوچک از کانال عبور می کند. این دریاچه ها پر از ماهی و گونه های زیادی از پرندگان است. دایان نوور یک دریاچه کوچکتر در 20 کیلومتری جنوب است. گونه های در معرض خطر بسیاری در داخل پارک وجود دارد که از آن جمله می توان به گوسفندهای آرگلی ، مارتین راش ، گاو سیاه ، گرگهای خاکستری ، گوزن های قرمز ، کرکس سیاه ، گوزن ها ، پلنگ های برفی ، باران برفی Altai ، عقاب های طلایی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

افرادی که در داخل پارک زندگی می کنند

افرادی که در داخل پارک زندگی می کنند یکی از اصلی ترین قرعه کشی ها هستند. گله های عشایر قزاق و Tuvan در داخل پارک زندگی می کنند و بازدید از آنها بخشی از تورها است. قزاق ها بی شمار ترین کسانی هستند که شکار عقاب انجام می دهند. آنها به خاطر جوانه بزرگ رنگارنگ خود که دارای آویزهای دیواری گلدوزی شده و مهمان نوازی گرمشان هستند مشهور هستند. تووانی ها دره Tsagaan Gol را اشغال می کنند و لباس ، غذا و زبان متفاوتی نسبت به مغول ها دارند. مردان Tuvan آوازهای عمیق و طولانی را با استفاده از آوازهای گلو می خوانند ، گرچه تعداد کمی از تووین ها در این جیب جدا شده به این هنر دست یافته اند.

قزاق ها در حوالی دریاچه و همچنین بقیه پارک ها زندگی می کنند. کسانی که در داخل پارک زندگی می کنند فرهنگ سنتی خود را در حد بالاتری حفظ کرده اند. آنها هنر و موسیقی خود را حفظ کرده اند و در دوران اتحاد جماهیر شوروی وقتی که در سرکوب دیگری در جای دیگر سرکوب شده بود ، ورزش باستانی شکار عقاب را به طور مداوم تمرین می کردند. بسیاری از افراد داخل پارک هرگز در هیچ جای دیگری زندگی نکرده اند و حتی نمی توانند زبان ملی را به زبان مغولی صحبت کنند.

منبع : ویکی تراول

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک