برج دختر استانبول

همه چیز درباره برج دختر استانبول

شرح

برج دختر جاذبه گردشگری استانبول

همه چیز درباره برج دختر استانبول ، این قلعه قدیمی با قدمتی  ۲۴ سال قبل از میلاد مسیح می‌رسد .این قلعه در جزیره‌ای کوچک در منطقه اسکودار ترکیه است . در تنگه ی بسفر شهر استانبول  ، در دریای مرمره واقع شده است . تاریخ‌ شناسان و مورخان اروپایی قلعهٔ لیندر (Leander) نیز از آن یاد مینمایند .

برج دختر جاذبه گردشگری استانبول

تاریخچه برج دختر

این جزیره ابتدا در زمان یونانی‌ها به عنوان قبرستان استفاده می‌شد، بعدها در زمان بیزانس‌ها بنای دیگری در جزیره بنا شد که به عنوان ایستگاه گمرک مورد استفاده قرار می‌گرفت. در زمان عثمانی‌ها قلعه برای مقاصد مختلف از جمله جایگاه نمایش و س خنرانی، قلعه دفاعی، محل تبعید، مرکز قرنطینه و موارد دیگر مورد استفاده قرار گرفت .

تاریخچه برج دختر

قدمت این قلعه و برج نزدیک به 1000 سال پیش به دوران بیزانسی ترکیه بر می گردد . برج دختر فراز و نشیب های بسیاری داشته در هر دوره ای کاربری مختلفی بر عهده داشته است . زمانی به عنوان برج دفاعی ، فانوس دریایی ، دریافت عوارض ، ایستگاه رادیویی ، بیمارستان موقتی فعالیت داشته است . این برج در حال حاضر ، یکی از موزه های استانبول میباشد .

 ودر کل هیچ وقت کاربرد اصلی آن که به عنوان یک فانوس دریایی و راهنمای کشتی‌ها و نجات دادن دریانوردان در شب از دست نداد .

تاریخچه برج دختر

آشنایی با ساختمان تاریخی برج دختر

یکی از جاذبه های محبوب استانبول برج میدن ، ساختمان فریبنده کوچک در روی  جزیره بنام برج دختر است . این برج معروف را  بنام های لیندر و دامالیس هم میشناسند .

بدنه این برج دختر از بتن  و سازه ی بشکل مربعی و در قسمتهای بالای آن با بالکن هشت ضلعی تزیین شده است .

اتاق سنگی گنبدی این برج درست در بالای آن قرار گرفته است . میله ای در مرکز این اتاق تنها که آنرا مرتفع تر نموده قرار گرفته است . و ارتفاع آن با میله هایش  به 23 متر می رسد . در سال ۲۰۰۰ این قلعه زیبا بازسازی و امروزه به شکل رستوران درآمده است .

آشنایی با ساختمان تاریخی برج دختر

میتوان برای رسیدن به این سازه سفید و زیبا  با قایق از اسکله اوسکودار فاصله 200 متری را طی نمود .

با ورود به برج دختر ، موزه دختر ، بخش های بزرگ نقاشی شده بروی دیوار ، بالا رفتن از پله های آن بازدید نمایید . و در آخر برای  میل نمودن غذایی خاص در رستوران برج لحظات خاطره انگیزی ثبت نمایید .

تاریخچه برج دختر

افسانه­ های برج دختر

یکی از رایج ترین افسانه بین مردم  ترکیه این است . که پادشاه توسط طالع­ بینی هشدارداده میشود که در اثر نیش مار دخترش میمیرد . قلعه­ به دستور پادشاه در وسط دریا بنا میگردد . دخترش را در آنجا از این اتفاق محافظت میکند . ولی سرنوشت  تغییر داده نمیشود . و مار در جعبه­ ی میوه وارد قلعه شده و دختر پادشاه با این نیش مار در میگذرد .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط