ساحل آلبنا وارنا

ساحل آلبنا وارنا

شرح

ساحل آلبنا وارنا یکی از زیباترین منظره‌های طبیعی در سواحل وارنا را داد . ساحل آلبنا حدود ۷ کیلومتر طول و ۱۵۰ متر عرض دارد . این ساحل یکی از بهترین سواحل بلغارستان به‌حساب می‌آید زیرا که برنده جایزه پرچم آبی در بین سواحل دیگر این کشور را دارد .

ساحل آلبنا در شمالی ترین بخش دریای سیاه در خلیجی بسیار زیبای بلغارستان قرار گرفته است . ساحل آلبنا ۱۲ کیلومتر با منطقه گردشگری بالچیک و۳۰ کیلومتر با شهر وارنا فاصله دارد . آب این قسمت دریا بسیار شفاف و درخشان است و طوریکه از زللالی آب کف آن را به راحتی دیده میشود . و محیطی آرام و دلپذیر برای لذت بردن از آفتاب و دریا فراهم می کند .

تپه های سرسبز و محافظت شده Baltata

اطراف ساحل آلبنا را تپه های سرسبز و محافظت شده Baltata احاطه کرده اند. به دلیل مراقبت و حفاظتی که از طبیعت این منطقه صورت می گیرد درختان و گیاهان و حیوانات نادر و کمیابی را می توانید در ساحل آلبنا مشاهده کنید . ساحل آلبنا یکی از دلپذیرترین سواحل وارنا است و به دلیل باغ های پرگل و طبیعت سرسبز اطرافش در منطقه شهرت زیادی دارد .

 برای برنامه ریزی یه روز بیاد ماندی در سفر بعد از بازدید از کاخ زیبای بالچیک می توانید به  این سواحل سری بزنید و از تفریحات ساحلی آلبنا لذت ببرید . عمق آب در این ساحل زیاد نیست حتی اگر تا 150 متر از ساحل دور شده و در داخل آب ها به جلو بروید، عمق آب بیشتر از۱٫۶متر تجاوز نخواهد کرد. به همین دلیل همراه با خانواده و کودکانتان با خیال راحت می توانید در آب شنا کنید .

اگر قصد بازدید از این مجموعه تفریحی را دارید رفتن به قسمت آب گرم و چشمه‌های آب‌معدنی که همراه با درمان پزشکی و کارکنان مجرب خواهد بود فراموش نکنید .زیبایی این ساحل به اندازه ی است که قسمتی از طبیعت سبزی جنگلی و زلالی آب دریا به ‌صورت کلکسیونی از بهترین طبیعت‌های دنیا در کنار هم در مقابل چشم تان بنمایش میگذارد .

هتل بسیار لوکس البنا

از ویژگی‌های خوب این ساحل که در کنار هتل بسیار لوکس البنا قرار دارد ایجاد فضای تفریحی برای خانواده‌ها است . برای کسانی که یک ساحل خلوت را ترجیح می‌دهند، البنا گزینه‌ی مناسبی است،تعداد زیادی رستوران و کافه در امتداد ساحل البنا دیده می‌شود که انواع غذاهای هندی، چینی، ایتالیایی و بلغاری را سرو می‌کنند

از مفرح ترین فعالیت هایی  ورزشی و آبی این ساحل که برای گردشگران در نظر گرفته شده است، اسکی روی آب، جت اسکی، ماهی گیری زیر آب و حتی امکانات اسب سواری، تنیس، گلف، بولینگ و والیبال ساحلی نیز وجود دارد .امکانات متعدد توریستی دیگری مانند پارک آبی، سالن بولینگ، زمین های گلف ، قطارهای کوچک ویژه کودکان و پارک های تفریحی که همه اینها موجب محبوبیت روزافزون آن در سالهای اخیر شده است .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک