قلعه آلاتسکی

قلعه آلاتسکی

شرح

قلعه آلاتسکی

قلعه آلاتسکی یک قلعه نئو گوتیک در آلاتسکی، استونی است. قدمت آن به قرن 17 ، در Parish Alatskivi ، شهرستان تارتو واقع شده است. این بنا در اواخر قرن نوزدهم توسط بارون آروود فون نولکن ، که از الگوی اقامتگاه سلطنتی بالمورال در اسکاتلند الگوبرداری شده ، بازسازی شد. یک بازسازی بین سالهای 2005 تا 2011 رخ داده است. پنج اتاق در طبقه اول خانه ، موزه Eduard Tubin ، که موفقیت های وی را به عنوان آهنگساز و هادی موسیقی مستند می کند.قلعه آلاتسکی با ساختمان های مختلف جانبی و پارک جنگلی به مساحت 130 هکتار محاصره شده است ، بزرگترین در شهرستان تارتو. این پارک شامل بلوط ها ، خاکسترها ، افرا ها ، طوفان ها و جاده ای نزدیک به آراسته با درخت سیاه و سفید است.

مکان قلعه

قلعه آلاتسکی در 40 کیلومتری شمال تارتو و 205 کیلومتر از تالین واقع شده است. این بنا در ساحل بلند دریاچه آلاتسکی در پای دره آلاتسکی ساخته شده است. یک ورودی قوسی به سمت قلعه در امتداد جاده ای که با درختان مشروب پوشانیده شده منتهی می شود.اولین ذکر این مانور در سال 1601 بود. پادشاه گوستاو آدولف دوم سوئد آن را به دبیر خود ، یوهان آدلر سلویوس ، در سال 1628 داد. در سال 1642 ، مالکیت آن به هانس دترمن کرونمن منتقل شد و در سال 1753 ، توسط استاکلبرگ خریداری شد و در سال 1870 توسط نولکنز به ارث رسید.

معماری قلعه

بارون آروود جورج دو نولکن طبق طراحی های خود قلعه را بین سالهای 1876-1885 بازسازی کرد ، به سبک بارونیایی اسکاتلندی ، به عنوان نسخه کوچکتر قلعه Balmoral ملکه ویکتوریا در اسکاتلند ، که وی بازدید کرده بود ، ساخته شد. 1875. پس از وقوع ملی شدن در سال 1919 ، مجتمع قلعه توسط دولت تحت نظارت وزارت کشاورزی به تصرف درآمد  و به مدرسه ، پادگان سواره نظام ، زمین های مزرعه تحت کنترل دولت ، دفاتر شورا ، سینما و کتابخانه تبدیل شد.

این بنا بر اساس تصاویر اصلی اشرافیت و فرزندان آنها که در اینجا سکونت داشته اند ، به شکل اصلی آن کاملاً بازسازی شده است. پس از مرمت سال 2011 ، این قلعه با بنیاد قلعه آلاتسکی اداره قلعه و مجتمع مسکونی برای عموم آزاد شد. نویسنده عین آینزبرگ به خانه مسکونی که به عنوان یک قلعه مسخره انگلیسی طراحی شده است ، اشاره می کند. این قلعه به طرحی نامتقارن ساخته شده است ، با بالهای یک و دو طبقه ، برجک و یک سقف تخته سنگ. این ساختمان دارای دو طبقه یک طبقه و دو طبقه است. این میزبان سمینارها ، برنامه های آموزشی و کنفرانس های کوچک است و دارای سه اتاق جلسه و امکانات غذاخوری است.

ویژگی های دیگر قلعه آلاتسکی

در کنار رودخانه آلاتسکی دو مخزن مصنوعی وجود دارد. تخته سنگ بزرگی در انتهای شدید پارک در جنگل كدیسی وجود دارد كه در گذشته مجسمه آپولو بلودایر وجود داشته ، اگرچه این مجسمه به پارک كادریگ در تالین منتقل شده است. قلعه اصلی توسط بسیاری از بناهای سنگی احاطه شده است. در طول قرن نوزدهم ، مسکونی 57 ساختمان داشت که 41 مورد از آنها باقی مانده است. اینها در چهار منطقه متصل به جاده ها گروه بندی می شوند. اولین مورد شامل قلعه ، خانه مربیگری و انبار پنیر است. دوم ، حلقه اقتصادی ، شامل لباس های شسته شده ، آشپزخانه ، اصطبل ها و ریختن است. حلقه سوم یا مرزی ، حاوی انبار ، آسیاب ، کلیسا و گورستان است. دایره چهارم بیرونی شامل مجسمه آپولو بلودره و محل استراحت نهایی چهره فولکلور استونی Kalevipoeg است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: استونی

دیدنی‌های نزدیک