پارک ساحلی الممزر دبی

پارک ساحلی الممزر دبی

شرح

پارک ساحلی الممزر دبی

دبی بزرگترین و مهمترین شهرهای، کشور امارات متحده عربی می باشد که در جنوب کشور ایران و در پیرامون خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان قرار دارد. دبی پس از کشف نفت به اقتصاد شکوفایی رسید و با داشتن منطقه آزاد تجاری، فروش ملک به شهروندان خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، صدور دوباره کالا، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری و دیگر خدمات مالی و بازرگانی تأمین می‌شود. با توجه به این امکانات تفریحی و جاذبه های گردشگری دبی بیشماراند لذا تور دبی شهرت جهانی پیدا کرده است. حال با توجه به اهمیت این شهر شما را با یکی دیگر از جاذبه های تفریحی این کشور زیبا ، پارک ساحلی الممزر دبی آشنا میکنیم.

معرفی پارک ساحلی الممزر دبی

پارک ساحلی الممزر یکی از پارک‌های دبی و یکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است. این پارک با مساحتی حدود ۱۰۶ هکتار در منطقهٔ الحمریه بعد از اسکله الحمریه قرار دارد. جاذبه ی دریا درست آن طرف درختان قابل لمس است، ولی این تنها مزیت الممزر نیست. حدود 30 منقل باربیکیو، یک قطار، زمین بستکبال و فوتبال و والیبال و یک تالار زیبا تنها بخشی از زیبایی های فراوانی این پارک است. اگر درنظر دارید که یک روز در این پارک باشید، می توانید اجاره ی یکی از اتاقک های ساحلی این پارک به قیمت 200 درهم را درنظر بگیرید.

یکی از ویژگی های اصلی و تفریحی پارک الممز دبی سواحل بسیار تمیز آن است که با ماسه های نرم و طلایی پوشیده شده اند. این پارک دارای ۵ ساحل کشیده شده در راستای دریای خلیج فارس می باشد که با برج های نجات غریق، سطل های زباله، سایه بان ها، رختکن ها و دوش ها تجهیز شده اند تا گردشگران از شنا در این سواحل لذت ببرند. این پارک وسیع شامل چهار ساحل، دو استخر، زمین بازی ویژه کودکان، چمنزارهای گسترده و درختان و بوته زارهای فراوان می‌باشد که تفرجگاه آرامی را بوجود آورده‌اند.

این پارک بویژه در روزهای جمعه بسیار شلوغ می‌باشد ولی ازدحام جمعیت به دلیل وسعت زیاد پارک به چشم نمی‌آید. یک آمفی تاتر بزرگ نیز در این پارک وجود دارد. سواحل این پارک مجهز به سرپناه، اتاق‌های مخصوص تعویض لباس و دوش می‌باشند. افراد نجات غریق نیز در تمامی طول ساحل و در کنار استخرها حضور دارند. کیوسک‌هایی در کنار سواحل، غذا، نوشیدنی و برخی دیگر از مایحتاج زایرین را وجود دارد. آلاچیق‌هایی مجهز به وسایل آشپزی و محل طبخ باربی کیو به متقاضیان کرایه داده می‌شود. همه روزه می‌توانید با اتومبیل شخصی وارد پارک شود.

اطلاعات پارک

ورودیه: 5 درهم ساعات بازدید: 8 صبح تا 10٫30 شب (روزهای تعطیل: 8 صبح تا 11٫30 شب) استخر: بزرگسالان 10 درهم، کودکان 5 درهم (کودکان می‌بایست همراه یک بزگتر باشند) اجاره آلاچیق: 150 تا 200 درهم روزهای چهارشنبه مخصوص خانمها و کودکان (زیر 8 سال) می‌باشد. پارک ساحلی الممزر دبی با هزینه ای حدود 100 میلیون درهم ساخته شده است و در سال 1994 میلادی در طی جشن های سازمان کنفرانس شهرهای عربی افتتاح شده است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط