بازار شتر العین امارات

بازار شتر العین امارات

شرح

امارات متحده عربی به خاطر آفتاب بی وقفه، تپه‌های طلایی و جاه طلبانه ترین پروژه‌های ساختمانی دوران مدرن مشهور است. اما تنها آسمان‌خراش‌های بلند و شن‌های متحرک امارات نیستند که اهمیت دارند ، بازدید از بازارچه‌های سنتی مانند بازار شتر العین امارات ، یک جاذبه‌ی فرهنگی در سفر به امارات است. تقریبا همه گردشگران حتی برای یک بار هم که شده برای بازدید از این بازارها برنامه‌ریزی می‌کنند.

بازارهای سنتی در امارات، فضایی پر شور و هیجان دارند. بازار شتر آخرین بازار شتر باقی‌مانده در امارات است. گشت‌ و‌ گذار در این بازار، فرصت خوبی برای آشنایی با آداب و رسوم مردم محلی است. در امارت ابوظبی، العین را به‌ عنوان باغ شهر می‌شناسند چون نسبت به سایر مناطق، سرسبزتر است.

فرهنگ و سنت‌های عربی

اگر می‌خواهید در مورد فرهنگ و سنت‌های عربی بیشتر بدانید، العین بهترین جا است. دسترسی به بازار سخت است. حدود نیم ساعت از مرکز شهر با تاکسی فاصله دارد. در این بازار، شترها به مزایده گذاشته می‌شوند. بهتر است که در آغاز صبح خودتان را به این بازار برسانید تا از گرمای هوا دور بمانید. این بازار یکی از بهترین مکان ها و جاذبه های العین برای گردشگران و توریست هایی است که به این ناحیه سفر می کنند.

هر چند این محیط به دلیل داشتن شتر، محیطی بومی به حساب می آید و ممکن است که کمی با بوی محیط مشکل پیدا کنید. با این وجود، دیدن فروشنده و خریدارهای شتر در محیطی باز، موضوعی بسیار جذاب است.

بیشترین فروشندگان بازار شتر العین امارات

بسیاری از فروشندگان شتر در این بازار را فروشندگان هندی و پاکستانی تشکیل می دهند اما با کمی گشتن می توانید فروشنده های عرب قدیمی را هم پیدا کنید. شما به راحتی می توانید در این محیط بگردید و فضا را کشف کنید. به کسانی که به شما پیشنهاد راهنمایی می دهند، نه بگویید!

بازار شتر العین امارات تصویری منحصر به‌ فرد از سنت‌های محلی

این بازار  تصویری منحصر به‌ فرد از سنت‌های محلی ارائه می‌کند.  در امارات، ابوظبی، العین به خاطر فضای سبز عالی خود، در میان محلی‌ها به نام شهر باغ شناخته می‌شود. محلی عالی برای توریست‌هایی که با تور دبی سفر می‌کنند و می‌خواهند بیشتر با فرهنگ سنتی عربی آشنا شوند. دسترسی به بازار از مرکز شهر اندکی مشکل است و با تاکسی یک ساعت و نیم طول می‌کشد.

در خود بازار شتر العین امارات با کامیون‌ها مخصوص آورده و برای حراج به صف می‌شوند. رقابت بر سر قیمت شترها می‌تواند بسیار داغ شود، تجربه‌ای جالب برای کسانی که به دنبال درک بهتر سنت‌های اماراتی هستند. توجه داشته باشید که برخی محلی‌ها برای رفتن به بازار تور برگزار می‌کنند، اما هنوز بهترین راه گشتن در بازار به تنهایی است. برای اجتناب از گرمای ظهر، صبح زود به بازار بروید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک