قلعه آجلون

قلعه آجلون

شرح

آشنایی با قلعه آجلون

قلعه آجلون ، همچنین با نام قلعه رادآب، یک قلعه مسلمان قرن دوازدهم است که در شمال غربی اردن واقع شده است. این بنا بر روی تپه ای متعلق به منطقه کوه عجلون واقع شده است ، همچنین پس از یک قبیله بادیوینی که این منطقه را در قرن دوازدهم به تصرف خود درآورده بود به جبل عوف نیز معروف است. این قلعه از سطح مرتفع آن ، سه وادی را نگه می داشت که به سمت دره اردن فرود می آیند. این بنا توسط ایوبیان در قرن دوازدهم ساخته شده و توسط ماملوک در 13th بزرگ شده است.نام “عجلون” به یک راهب مسیحی برمی گردد که در دوره بیزانس در این کوه زندگی می کرده است.

این قلعه روی ویرانه های یک صومعه ایستاده است ، اثری از آن در طی کاوش های باستان شناسی کشف شده است.این قلعه هسته شهرک هایی بوده است که رشد کرده و به شهر فعلی آجلون تبدیل شده است. آبشار در حال توسعه این قلعه باعث شد تا نام دوم آن ، Qalʻat ar -abad ، “قلعه فوبورگ” یا “قلعه با حومه ها” باشد. این نام هنوز در نام خانوادگی یک خانواده بزرگ و معتبر مسیحی که اکثر اراضی کشاورزی را در مجاورت قلعه نگه داشته اند طنین انداز است .

تاریخچه نوسازی قلعه

قلعه آجلون در محل صومعه قدیمی واقع شده است. این بنا به عنوان یک قلعه در سال 1184 توسط ایزالدین اوسامه ، یک ژنرال در ارتش سالادین نوسازی شد. این قلعه ترافیک را در امتداد جاده ای که دمشق و مصر را به هم وصل می کرد ، کنترل می کرد. براساس گفته های مورخ صلاح الدین بهاء الدین بن شاداد ، این قلعه در درجه اول برای کمک به مقامات دمشق در کنترل قبایل بادیه نشین جبل عوف ساخته شده است.

اینها از استقلال کافی به عنوان متحدین خود با صلیبیون برخوردار بودند و در یک مقطع اردوگاهی 100 چادر را در کنار قلعه Hospitaller بلوروئر در طرف مقابل دره اردن برپا کرده بودند. به همین ترتیب ، قلعه آجلون یکی از معدود قلعه های مسلمانان است که توسط ایوبیان ساخته شده است تا قلمرو خود را در برابر هجوم صلیبی محافظت کند ، که می تواند از بیزان یا بلوار در غرب و از کاراک در جنوب بیاید.

گذرگاه های قلعه آجلون

قلعه آجلون بر طیف گسترده ای از دره جردن شمالی تسلط داشت ، سه گذرگاه اصلی را که به آن منتهی می شد کنترل می کرد و از مسیرهای ارتباطی بین جنوب اردن و سوریه محافظت می کرد. این بنا ساخته شده است تا پیشرفت پادشاهی لاتین را شامل شود ، که با ارباب رجوع Oultrejourdain جای پای خود را در Transjordan به دست آورد ، و به عنوان تلاشی برای قلعه بلوروئر در چند مایلی جنوب دریای گالیل واقع شد. یکی دیگر از مهمترین اهداف این قلعه محافظت از توسعه و کنترل معادن آهن آجلون بودباستان شناسان ویرانه های سکونتگاه هایی را پیدا کرده اند که قدمت آن به دوران نوسنگی باز می گردد.

علاوه بر این ، در آگوست سال 2015 ، یک تیم حفاری باستان شناسی از دانشگاه جردن ، دو جمجمه انسانی را کشف کرد که قدمت آن به دوره نوسنگی در مکانی در جراش می رسد ، که شواهد محکمی در مورد سکونت اردن در آن دوره نشان می دهد. با وجود شهرک نئولیتیک عین غزال در امان. اهمیت این کشف در نادر بودن جمجمه ها نهفته است ، زیرا باستان شناسان تخمین می زنند که حداکثر 12 سایت در سراسر جهان دارای بقایای انسانی مشابه هستند.
منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک