چشمه های آب گرم بانجار بالی

چشمه های آب گرم بانجار بالی

شرح

چشمه های آب گرم بانجار بالی حدود 5 کیلومتری جنوب غربی ساحل معروف لوبینا در شمال بالی واقع شده اند. معماری این چشمه ها به ‏دلیل نزدیکی به معابد بودایی ‏Brahmavihara Arama‏، از آنها نشات گرفته است. با وارد شدن به مسیر اصلی Seririt – Singaraja می توانید وارد منطقه روستایی و پر از تپه بانجار شوید که با ادامه دادن این مسیر وارد یک تقاطع می شوید، در صورتی که مسیر را با استفاده از تابلوهای راهنما ادامه دهید می توانید به چشمه های آب گرم بانجار برسید.

در ورودی این چشمه ها یک مرکز بلیط فروشی هست که با تهیه بلیط از این مرکز می توانید وارد چشمه های آب گرم شوید، در کنار مرکز بلیط فروشی نیز یک پارکینگ شخصی قرار دارد که برای بازدیدکنندگان این چشمه ها است. اتوموبیل ها می توانند در این پارکینگ پارک کنند ولی موتور سیکلت ها باید در کنار مغازه هایی که در این منطقه وجود دارند پارک کنند و اجازه دسترسی بیشتر به این پارکینگ را ندارند.

امکانات رفاهی آب گرم بانجار بالی

در ورودی این چشمه ها بعد از طی مسیر کوتاه و عبور از یک پل که بر رودخانه کوچکی ساخته شده است، می توانید فروشگاه ها و مغازه های مختلفی که اقدام به فروش صنایع دستی و محلی، سوغاتی های مختلف این منطقه و انواع پارچه ها می کنند دیدن کنید، در اینجا مغازه های اسنک و نوشیدنی نیز وجود دارد. امروزه این منطقه به عنوان یک منطقه تفریحی در میان مردم محلی و همینطور توریست هایی که وارد این منطقه می شوند شناخته می شود. مجموعه عظیم چشمه های آب گرم از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است که بزرگترین چشمه و استخر آن در قسمت شمالی قرار دارد. در اطراف این چشمه های آب گرم امکانات زیادی برای راحتی گردشگران فراهم شده است که از جمله آنها می توان به یک رستوران، سرویس بهداشتی، یک اتاق مخصوص استراحت، اتاق کنفرانس و مرکز آب گرم و ماساژ اشاره کرد.

جاذبه های تفریحی چشمه آب گرم بانجار بالی

استخرهای زیادی نیز در کنار چشمه ها ساخته شده است که امکان آبتنی در آب های گرم این مطنقه را برای گردشگران فراهم کرده است. آب این چشمه های آب گرم به دلیل این که شامل سولفوریک می باشد دارای خواص درمانی زیادی است که علاوه بر تفریح می تواند یک تجربه درمانی مفید و فوق العاده نیز برای شما باشد. وجود سولفوریک در این آب را می توان از رسوبات قرمز رنگی که در نقاط مختلف و بر روی دیواره های استخر وجود دارد مشاهده کرد.

این مجموعه فوق العاده در زمان جنگ جهانی دوم و در زمان اشغال اندونزی توسط ژاپن ساخته شده است، در آن زمان از آب چشمه های آب گرم بانجار برای درمان بیماری هایی از قبیل روماتیسم مورد استفاده قرار می گرفت. افرادی که مایل به شنا در استخرهای این چشمه ها نیستند می توانند در فضای سبز اطراف آن به گشت و گذار بپردازند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک