موزه نیروی هوایی سوئد

موزه نیروی هوایی درسوئد

شرح

موزه نیروی هوایی در سوئد

موزه نیروی هوایی سوئد در پایگاه هوایی Malmen  درست در خارج از Linköping ، سوئد واقع شده است. مالمن جایی است که بارون کارل سرورسروم ، با نام مستعار “Flyer Baron” ، مدرسه پرواز خود را در سال 1912 تأسیس کرد. Malmen Airbase محل زندگی مربیان جت رویال است. موزه به همراه موزه ارتش سوئد در استکهلم ، آژانس دولتی موزه های تاریخ دفاع سوئد را تشکیل می دهد.

مجموعه آثار باستانی این موزه

مجموعه آثار باستانی این موزه شامل هواپیما ، موتور ، ابزار و لباس است. این موزه دارای یک مرکز دانش است. ، که کتابخانه و بایگانی حاوی ادبیات ، مجلات ، برنامه ها ، عکس ها و پرونده های شخصی مربوط به حمل و نقل هوایی است. این موزه بخشی از موزه های ملی تاریخ نظامی سوئد ، یک آژانس دولتی است. تأسیس موزه نیروی هوایی سوئد نیز توسط انجمن تاریخ هوایی یاری شد. امروز ، ÖFS به عنوان یک سازمان پشتیبانی از موزه عمل می کند ، و به طور جدی بر روی کارهایی مانند ترمیم هواپیماها کار می کند.

تاریخچه موزه نیروی هوایی

این موزه از سال 1984 وجود داشته و هم به عنوان موزه اسکادران بال نیروی هوایی اشتگتا و هم یک ساختمان انبار در رید خدمت کرده است. افتتاح این موزه در سال 1984 نشانگر آغاز موزه حمل و نقل هوایی عمومی در مالمن بود و مهد حمل و نقل هوایی سوئد است ودر سال 1989 ، این موزه با یک سالن نمایشگاه دوم با یک نمایشگاه اضافی روبرو شد و این امکان را فراهم می آورد تا مجموعه بزرگی از هواپیماها را از دهه بعد 1910 تا امروز به نمایش بگذارد.

در سال 2010 این موزه دارای گسترش و بازسازی اساسی بود. این نمایشگاه اکنون به موضوعات تقسیم شده است ، به عنوان مثال: پیشگامان هواپیمایی ، توصیف تحولات اولیه تاریخ هوانوردی سوئد در دوره 1910 – 1926 بین جنگ ها ، توصیف تأسیس نیروی هوایی سوئد و تحولات اولیه صنعت هواپیمایی سوئد در دوره  جنگ جهانی دوم ، هنگامی که نیروی هوایی سوئد به اندازه افزایش یافت و اولین هواپیماهای SAAB در دوره 1939 – 1945 به آن پیوستند.  فناوری حمل و نقل هوایی سوئد در طول جنگ سرد ، نشان از آماده سازی های انجام شده در صورت جنگ در دوره دهه 50 – 1980.را میداد.

نمایشگاه های مختلف

نمایشگاه های مختلف از جمله هواپیمای نمایش داده شده در سه سطح در موزه نشان داده شده است. دو سالن نمایشگاهی بزرگ به اندازه آویزان با تعداد زیادی هواپیما و یک طبقه پایین نشان داده شده است که در سال 1952 شلیک شد و سرانجام در سال 2003 یافت شد. در این موزه رستوران و کافه وجود دارد. ودر سراسر جاده از موزه یک پارکینگ وجود دارد.

موزه نیروی هوایی

موزه نیروی هوایی برای موزه سوئد سال 2011 جایزه گرفت. موزه نیروی هوایی نیز برای نمایشگاه سال 2010 جایزه گرفت. جایزه موزه سال سوئد سال 2011 توسط بخش سوئدی شورای بین المللی موزه ها و انجمن موزه های سوئد حمایت می شود. جایزه نمایشگاه سال 2010 توسط FORUM برای غرفه داران حمایت می شود.یک بمبی دوقلو با موتور Junkers Ju 86 آلمانی ساخته شده است و طیف گسترده ای از هواپیماهای ساخت انگلیس  در موزه وجود دارد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: سوئد
شهر: استکهلم

دیدنی‌های نزدیک