آرامگاه علی ابن مهزیار اهواز

آرامگاه علی ابن مهزیار اهواز

شرح

آرامگاه علی ابن مهزیار اهواز

آرامگاه علی ابن مهزیار در شهر اهواز استان خوزستان قرار دارد. در اینکه شهرهای سرسبز و خوش آب و هوا مقاصد گردشگری مناسبی هستند شکی نیست اما گاهی اوقات تنوع در سفر ایجاب می کند که به جای مناطق شمالی ایران به جنوب ان نیز سری بزنیم و خاطرات خوشی را برای خود و همراهانمان به ارمغان بیاوریم. از جمله شهرهای جنوبی ایران که می تواند در این زمینه گزینه مناسبی باشد اهواز مرکز استان خوزستان است.

شهر اهواز

شهری پر از جاذبه های تاریخی و دیدنی و فرهنگی غنی و غذاهایی خوشمزه که می تواند لحظات خوشی را برای مسافران رقم بزند. اهواز مرکز استان خوزستان و یکی از شهرهای پر جمعیت ایران است. اهواز شهر قشنگی است و جاهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد.

زیارتگاههای شهر اهواز – آرامگاه علی ابن مهزیار

با توجه به اعتقادات ریشه‌دار مذهبی در میان ایرانیان، زیارت‌گاه‌های زیادی از جمله بارگاه مطهر امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) در کشور وجود دارد که در طول سال مشتاقان زیادی از نقاط مختلف کشور برای زیارت به اماکن زیارتی روانه می‌شوند. زیارتگاه‌های دیگر کشور از نظر منطقه‌ای مورد توجه هستند که افراد محلی زائران این اماکن را تشکیل می‌دهند. در حقیقت زیارت از جمله کارهایی است که می‌توان به عنوان نیازی ضروری در زندگی مردم تلقی می‌شود به طوری که مردم در مناسبت‌های مختلف به منظور زیارت به اماکن مذهبی می‌روند.

خوزستان

خوزستان نیز با وجود اماکن متبرکه در نقاط مختلف استان توانسته هر سال گردشگران و مسافران زیادی را در زمینه گردشگری مذهبی جذب کند. پس از ظهور اسلام در ایران، برخی از امامان شیعه و فرزندانشان به سوی کشورمان سفر کردند، همچنین بعضی از یاران و دوستدارانشان نیز آن‌ها را همراهی کردند و در این خاک ماندگار شدند.

آرامگاه علی ابن مهزیار

علی ابن مهزیار یکی از علما و فقهای شیعه بود که پس از سفر امام رضا (ع) به مشهد در پی او به ایران آمد. زمانی که مهزیار به اهواز رسید، علی ابن موسی الرضا (ع) این شهر را ترک کرده بود، ولی او در این شهر ماندگار شد. علی ابن مهزیار در محل اقامت امام رضا (ع) مسجدی به نام مسجد الرضا (ع) ساخت که بعد از فوتش او را در همین مکان دفن کردند.

امروزه آرامگاه علی ابن مهزیار مکانی برای عبادت و زیارت مردم در شهر اهواز است. این بقعه زیبا فیروزه‌ای که با کاشی کاری‌های آبی مزین شده است در نزدیکی رود کارون قرار دارد که نمای نورانی آن در شب جلوه‌ای خاص به آسمان اهواز می‌بخشد چرا که یادگاری ارزشمند از قدوم مبارک امام هشتم (ع) شیعیان در این شهر محسوب می‌شود.

قدیمی‌ترین و مهم‌ترین بناهای شهر اهواز

آرامگاه علی ابن مهزیار یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین بناهای شهر اهواز است. امروزه این آرامگاه مکانی است که مردم برای زیارت و دعا سری به آن می‌زنند. در سال‌های اخیر این بارگاه یکی از “زیارتگاه‌های دوره” زائران در مسیر عتبات عالیات نجف و کربلا تا مشهد الرضا (ع) شده است و زائران خارجی پس از ورود به خاک ایران به زیارت علی بن مهزیار مشرف می‌شوند. آرامگاه علی ابن مهزیار که در سال 201 هجری قمری ساخته شد از دیدنی های اهواز به شمار می‌آید که بازدید از آن را در سفر به اهواز به شما پیشنهاد می کنیم.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک