روستا زیبا و دیدنی آهار تهران

طبیعت بکر روستا زیبا و دیدنی آهار تهران

شرح

طبیعت بکر روستا زیبا و دیدنی آهار تهران

روستای آهار از روستاهای دهستان رودبار قصران بخش رودبار قصران شهرستان شمیران استان تهران  می‌باشد که در 23 کیلومتری شمال غرب گلندوک واقع است. این روستا در محل تلاقی دو تنگه ای که یکی به سمت شمال غرب به ده تنگه و گردنه زرگاه و دیگری به سمت جنوب غرب که به منطقه و مزارع و آبشار شکرآب و قله توچال و مرز شهرستانک منتهی می‌شود، قرار دارد.

روستای آهار

روستای آهار از روستاهای آباد و پر رونق منطقه بوده و به علت داشتن مزارع و باغات وسیع،بیشتر ساکنین این روستا به کار باغداری مشغول می‌باشند. طبیعت این منطقه در دو فصل بهار (اردیبهشت ماه) و پاییز (آبان ماه) بسیار زیبا و دیدنی می‌باشد.این روستا یکی از بهترین گزینه‌های سفر و گردشگری برای علاقه‌مندان به طبیعت گردی است که می‌توانید در فصول بهار، تابستان و پاییز از آن دیدن کنید. بنابراین اگر به دنبال یک مقصد ارزان، نزدیک و فوق‌العاده زیبا هستید، پیشنهاد می‌کنیم از روستای آهار دیدن کنید.

تاریخچه روستای آهار

اسم این روستا تغییر یافته‌ی کلمه باستانی “اوهار” است که از دو بخش “او یا اوی: آب” و “هر: آسیاب” تشکیل می‌شود. علت نامگذاری روستا به اوهار این است که آهار در تنگه قرار دارد در نتیجه آب فراوانی به آن وارد می‌شود. در گذشته از آب آهار برای احداث آسیاب آبی استفاده می‌شد.

شغل مردم روستا

بیشتر ساکنان این روستا به کار باغداری و دامداری مشغول هستند. روستای آهار بیش از هر چیز به دلیل وجود محصولات کشاورزی و باغات میوه مانند سیب، گیلاس، آلبالو و گردو شناخته شده است. اگر در فصل تابستان به آهار بروید، می‌توانید تمامی این میوه‌ها را به صورت کاملا تازه در محل خریداری کنید. اینجا همان  روستایی  است که در چهار فصل سال چهره خاصی به خود می گیرد و برای پایتخت نشینان می تواند یک راه برای خلاصی از دود و دم و شلوغی های موجود باشد.

آب و هوای روستا

طبیعت و آب و هوای این منطقه برای ساکنین تهران فوق العاده است. به طوری می تواند بهترین گزینه سفر برای تفریحات آخر هفتتون باشد، تا خستگی ها و دغدغه های یک هفته را از ذهنتان پاک کند، و شما را با روحی تصویه شده برای هفته ای جدید آماده سازد. روستا آهار حیات خودش را مدیون رودخانه هایی است که از دو طرف آن می گذرد.

بهترین زمان سفر به روستای آهار

در فصل بهار و تابستان اوج شکوفایی درختان روستای آهار فرا می رسد. در این روستا هم گیاهان دارویی وجود دارد و هم میوه ها و گیاهان خوراکی به همین دلیل منطقه مناسبی است برای کسانی که می خواهند میوه های ارگانیک تهیه کنند. دسترسی به آهار از تهران امکان پذیر خواهد بود، از این رو می بایست از اتوبان بابایی وارد جاده لشگرک شد و از آنجا به سمت فشم رفت و بعد از حاجی آباد و اوشان به این روستا حرکت نمود. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک