آبشار افرینه خرم آباد

آبشار افرینه خرم آباد

شرح

آشنایی با آبشار افرینه خرم آباد

خرم آباد از زیباترین شهرهای ایران است که جاهای دیدنی بسیار زیادی دارد. شهری که برای آدم هایی با علایق گوناکون می تواند جذاب باشد. آبشار افرینه خرم آباد، از آبشارهای بسیار دیدنی و هیجان انگیز گرفته تا مکان های تاریخی، می توانید در کنار دریاچه خستگی راه را از تن به در کنید، و اگر اهل زیارت هستید می توانید به زیارت امامزاده بروید، شهر خرم آباد همان جایی است که همه این جاذبه های را یکجا در دل خود جای داده است. استان لرستان و شهر خرم آباد، جاهای زیادی برای دیدن دارند. استان لرستان سرزمین آب و آبشارها است.

افرینه یکی از این آبشارهای خروشانی است که از میان انبوه سنگ‌های عظیم به پایین سرازیر می‌شود. آب در عین نرمی و روان بودنش، آنچنان سخت است که هر سنگی را از سر راهش بر می‌دارد یا راهی برای خود می‌سازد. این آبشار عریض چندین مسیر از لابه‌ لای سنگ‌های سخت رودخانه برای خود باز کرده و به پیش می‌رود، شاید به همین دلیل است که آن را با نام آبشار عریض نیز می شناسند.

موقعیت جغرافیایی آبشار افرینه

 سرچشمه آبشار افرینه در 38 کیلومتری جنوب خرم آباد است که از تلاقی رود‌های چشمک و افرینه تشکیل شده و پس از عبور از دره پر پیچ و خم بسیار آبشار افرینه را می‌سازد و راهی رودخانه کشگان می شود. این آبشار بسیار زیبا و پر آب در فصل‌های تابستان و بهار پذیرای گردشگران بی شماری است و کسانی که قصد سیاحت از این آبشار را دارند میتوانند از شمال از طریق جاده خرم آباد به سمت پل دختر و از جنوب از جاده اندیمشک به سمت خرم آباد خود را به این آبشار برسانند. این آبشار به دلیل راه دسترسی آسان برای مسافران، نزدیک بودن به جاده سراسری و نمای زیبای آن باعث جذب گردشگران از سراسر دنیا می‌شود. این آبشار به دلیل نحوه‌ی ریزش آب آن در بین شیار‌های صخره‌ای نمایی شگفت انگیز ایجاد کرده است. آبشار افرینه، آفریده زیبای خداوند در دل صخره‌هاست.

بهترین فصل بازدید از آبشار

این آبشار تماشای تلاقی آب در دل سنگ و صخره است. این آبشار چهارفصل است و در فصل زمستان آب آن بیشتر می‌شود به‌طوری‌ که این آبشار یکی از پرآب‌ترین آبشارهای استان لرستان محسوب می‌شود و ریزش آب در ارتفاع 20متری سبب ایجاد حوضچه‌های بسیار بزرگ در محل ریزش آب‌شده که در فصل تابستان افراد محلی و مسافران زیادی از آن آب‌تنی می‌کنند. برای رسیدن به این مکان کافی است 80 کیلومتری به سمت جنوب شهر خرم آباد رانندگی کنیم تا به روستای افرینه برسیم. آبشارهای خرم آباد و طبیعت اطراف آن تفرجگاه‌هایی طبیعی‌ را برای مردمان این دیار و حتی مسافران فراهم کرده‌اند که با لحظه‌ای نشستن در دامانِ مادرمان طبیعت به آرامشی عمیق برسیم. اینجا همه چیز مهیاست، رود، کوه، جنگل. تنها حضور شما کم است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک