مجمع الجزایر آئولیان سیسیل 

مجمع الجزایر آئولیان سیسیل 

شرح

آشنایی با مجمع الجزایر آئولیان سیسیل 

مجمع الجزایر آئولیان سیسیل این جزایر که از درون دریایی فیروزه ای بیرون زده است . جزایر حیرت انگیزی در شمال شرق دریای سیسیل، آئولیان “Aeolus” به نام خدای باد، که توسط یونانیان (آئولوس) نامگذاری شده است .این مجمع الجزایر به عنوان یک قوس آتشفشانی که منشاء آن از دو حرکت پوسته زمین صورت گرفته است . فلات قاره آفریقا مداوم در حال حرکت به سمت قاره اروپا میباشد . برخورد ناشی از آن باعث ایجاد یک منطقه آتشفشانی با شکاف در پوسته زمین و فوران های آن شده است. و این پدیده علل بوجود آمدن جزایری چون سیسیل و مجمع الجزایرش ، کالابریا و کامپانیا ،یونان و جزایر اژه شده است.

معرفی 7 جزیره سیسیل

آئولیان که دارای 7 جزیره بسیار زیبا ، 7 مروارید سیسیل بشمار میرود . در سال 2000 به عنوان میراث جهانی یونسکو نامگذاری و ثبت گردید .

جزیره آتشفشان

جزیره آتشفشان” VOLCANO” که اولین مسیر توقف قایقرانی بعد از حدود یک ساعت مدیترانه ای فاصله است .دارای حمام های گل و گوگردی میباشد .

جزیره لیپاری

جزیره لیپاری”  LIPARI” بزرگترین،شلوغ ترین و قابل دسترس ترین جزایر آئولیان است. میتوان آثار تاریخی مانند کلیسای آرکلیوگرافی ،پارک باستان شناسی ،قدیمی ترین قسمتی از دیوار قلعه متعلق زمانهای یونانی را نامبرد .

جزیره فیلیکودی

جزیره فیلیکودی “FILICUDI” یک شهر آرام بامسیرهای پیاده روی زیبا، آب کریستالی و رستوران های غذاهای دریایی تازه ی دارد .

جزیره استرومبولی

جزیره استرومبولی” STROMBOLI”در فوران دائمی، معروف ترین و دیدنی ترین جزایر آئولیان است . این قطعاً یکی از فعال ترین آتشفشان های اروپا میباشد .

جزیره پاناره

کوچک ترین جزیره “PANAREA ”  که مدرن و گران قیمت ترین جزایز آئولیان نیز محسوب میشود ، منحصر به فرد بودن آن جت های بین المللی که گردشگران برای چشیدن این طعم شیرین جذب میکند .

جزیره سالینا

جزیره سالینا ” SALINA”که در مقایسه با زمین های آتشفشانی موجود در جزایر دیگر آئولیان ، دارای مناظر سرسبز تر است . وهمچنین تنها جزیره ای که از چشمه های طبیعی آب شیرین برخوردار است .
و جزیره زیبای فاویگنانا که پایتخت ماهی تُن در مدیترانه شناخته می شود .

ملوانان می توانند در جزایر اطراف سرزمین تاریخی ایتالیا به راحتی به سواحل زیبا ،لنگرگاه های آرام و شهرهای بندری که بهترین غذاهای محلی سیسیلی را دارند بروند .زیبایی منحصر به فرد، ویژگی های جالب و جذاب، تاریخی فراوان و افسانه های بی شمار یونان، سواحل شگفت انگیز، دیدنی های خیره کننده، کوه ها و ساحل ها، غذاها ،شیرینی ها و  آب وهوای بسیار عالی با وجود همه اینها ، جزایر آئولیان از ایتالیا نسبتاً ناشناخته باقی مانده است .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک