ارگ آکروپولیس آتن

ارگ آکروپولیس آتن

شرح

آکروپولیس آتن یک ارگ باستانی است که در یک طوفان صخره ای در بالای شهر آتن واقع شده است و شامل بقایای چندین ساختمان باستانی با اهمیت معماری و تاریخی بزرگ است که مشهورترین آنها پارتنون است. کلمه آکروپولیس از کلمات یونانی گرفته شده است. اگرچه اصطلاح آکروپولیس عمومی است و آکروپولیس دیگر در یونان وجود دارد، اما اهمیت آکروپولیس آتن به حدی است که معمولاً بدون صلاحیت با عنوان “آکروپولیس” شناخته می شود.

در زمان های قدیم پس از آنكه از مار افسانه ای، سكروپس، اولین پادشاه آتنی، به عنوان سكروپیا نیز به درستی شناخته می شد. در حالی که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه این تپه تا هزاره چهارم قبل از میلاد سکونت داشته است، در قرن پنجم قبل از میلاد مسیحیان پریکلس بود که ساخت و ساز مهمترین مکان فعلی از جمله پارتنون، Propylaia  Erechtheion و معبد آتنا نایک پارتنون و ساختمانهای دیگر در محاصره سال 1687 توسط ونیزی ها در طول جنگ موران آسیب دیدند که باروت در پارتنون در انبار قرار گرفت و توسط توپ توپ مورد اصابت قرار گرفت و منفجر شد.

موقعیت جغرافیایی ارگ آکروپولیس آتن

ارگ آکروپولیس آتن بر روی صخره ای قرار دارد که 150متر از سطح دریا در شهر آتن بلند می شود و مساحت آن در حدود 3 هکتار است. در حالی که قدیمی ترین آثار باستانی به دوره نوسنگی میانه، از اوایل دوره نوسنگی در آتیکا سکونتگاه هایی به ثبت رسیده است. شکی نیست که یک کاخ بزرگ میگورن مایکنا در اواخر دوران برنز بر تپه ایستاده است. هیچ چیز از این مگرون بجز، احتمالاً یک ستون پایه سنگ آهک و تکه های چند مرحله ماسه سنگی باقی نمی ماند. به زودی پس از ساخت این کاخ، یک دیوار مدار عظیم سیکلوپ ساخته شد، به طول 760 متر، تا 10 متر ارتفاع و به ضخامت 3.5 تا 6 متراست.

معماری ارگ آکروپولیس آتن

 دیوار سیکلوپ تا قرن 5 به عنوان اصلی ترین دفاع برای ارگ آکروپولیس آتن خواهد بود. این دیوار شامل دو پیش ساخته ساخته شده از سنگهای سنگی بزرگ و با ملات خاکی سیمان شده بود. این دیوار از کنوانسیونهای معمولی میکانا استفاده می کند به این ترتیب که از آن مسیر طبیعی طبیعی زمین و دروازه آن، که به سمت جنوب بود ، به صورت مورب تنظیم شده است، با یک پاراگراف و یک برج که بالای آن سمت راست افراد مسن قرار دارد، به این ترتیب دفاع را تسهیل می کند.

در سمت شمال آن دو تپه کمتر وجود دارد که شامل پروازهای باریک و باریک از پله های بریده شده در صخره است. فرض بر این است که هومر هنگامی که از “خانه قوی ساخته شده از ارکتس” یاد می کند، به این استحکام اشاره می کند. در مدتی قبل از قرن سیزدهم قبل از میلاد، زمین لرزه ای باعث ایجاد شکاف در نزدیکی لبه شمال شرقی آکروپولیس شد.

این شکاف حدود 35 متر تا بستر مارل نرم که در آن چاه حفر شده بود، امتداد داشت. مجموعه ای دقیق از پله ها ساخته شده است و چاه به عنوان منبع قابل توجهی برای محافظت از آب آشامیدنی در مواقع محاصره برای بخشی از دوره مایکلین، مورد استفاده قرار می گرفت.

موقعیت هتل

کشور: یونان
شهر: آتن | Athens

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک