فرودگاه آنتالیا

دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه آنتالیا

شرح

 آنتالیا به عنوان مقصد گردشگری پر جاذبه در بین مردم جهان شناخته شده است. سالیانه میلیون ها مسافر به این شهر ساحلی در ترکیه سفر می کنند. یکی از شهرهای مهم و گردشگری ترکیه، آنتالیا می باشد.

یکی ازمهم ترین دلایلی که مسافران زیادی این شهر را برای سفر انتخاب می کنند طبیعت زیبا، سواحل دیدنی و باستانی بودن این شهر است. فرودگاه آنتالیا با مرکز شهر فاصله دارد و مسافرانی که به این شهر سفر می کنند حتما باید در نظر داشته باشند که از فرودگاه تا هتل و مرکز شهر چطور یا به چه وسیله ی باید بروند.

فرودگاه آنتالیا

راه های دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه آنتالیا

سومین فرودگاه شلوغ ترکیه که در 10 کیلومتری شرق آنتالیا قرار دارد، فرودگاه آنتالیا است. این فرودگاه دارای 3 ترمینال می باشد که 2 ترمینال برای پرواز های بین الملل و یک ترمینال برای پروازهای داخلی است. برای دسترسی راحت بین ترمینال ها باید آگاه باشید که ترمینال 1 و 3 نزدیک به هم اما ترمینال 2 با فاصله ی زیاد قرار دارد که با اتوبوس هایی که در آنجا قرار دارد می توانید دسترسی راحت به ترمینال ها داشته باشید.

آنتالیا به دلیل زیبایی و آرامشی که وجود دارد مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند. گردشگرانی که قصد سفر به آنتالیا را دارند می توانند برای رزرو تورهای خود از آژانس ایلیا گشت اقدام کنند تا از خدمات رایگان ترانسفر فرودگاهی استفاده کنند اما در نظر داشته باشید اگر سفر شخصی یا کاری دارید و رزرو تور نمی توانید انجام دهید. با ما همراه باشید تا با راه های دسترسی به مرکز شهر آشنا شوید.

راه های دسترسی به مرکز شهر

اتوبوس فرودگاه آنتالیا

خط اتوبوسرانی ۶۰۰

خط شماره ۶۰۰ مقصد پایانی اتوگار یا اتوبوسرانی آنتالیا می باشد و زمانی که مسافر قصد داشته باشد از فرودگاه به سمت مرکز شهر برود با این خط اتوبوس خیلی راحت به مرکز شهر آنتالیا می رسد. مبدا این اتوبوس ها ترمینال 1 و 2 است. حرکت اتوبوس هر نیم ساعت یکبار می باشد و اگر قصد رفتن به  منطقه قدیمی آنتالیا (Kaleiçi) را دارید در طول مسیر در ایستگاه نر اولوسوی (Yener Ulusoy) پیاده شوید. ساعات کاری اتوبوس ها از۶ صبح تا ۲۳:۳۰ شب و ۲:۳۰ و ۴:۳۰ بامداد آماده خدمات رسانی به مسافران می باشد.

 خط اتوبوسرانی  شماره ۸۰۰ 

لارا پلاجی (Lara Plajı) و کونیالتی پلاجی (Konyaaltı Plajı) معروف ترین سواحل آنتالیا می باشد که این ایستگاه آسان ترین راه دسترسی به مرکز شهر و رسیدن به این سواحل است.

اتوبوس های آنتالیا

اتوبوس های شاتل فرودگاه

شاتل رایگان 

سرویس شاتل رایگان مخصوص کسانی است که از ایرلاین اطلس جت استفاده کرده اند. با استفاده از شاتل می توانید به تمامی نقاط آنتالیا بروید.

اتوبوس هاواش

 اتوبوس های هاواش (Havaş ) از خروجی ترمینال پرواز های داخلی تا پارکینگ اتومبیل ای وی ام (M Migros AVM Car Park) سوار می کنند . این اتوبوس هر یک ساعت یکبار از ساعت ۶ صبح تا ۱۰ شب و  ۴:۳۰ و ۵:۳۰ حرکت می کند.

شاتل آنتالیا

تاکسی فرودگاه آنتالیا

تاکسی گران ترین وسیله حمل و نقل از فرودگاه می باشد که کسانی که چمدان های زیادی دارند می توانند از تاکسی استفاده کنند. هزینه های تاکسی بر اساس تاکسیمتر محاسبه می شود.

تاکسی های آنتالیا

تراموا فرودگاه آنتالیا

تراموای آنترای ( AntRay tram) یکی دیگر از وسایل حمل و نقل مسافران است که در فرودگاه، 2 ایستگاه برای مسافران پروازهای داخلی و بین المللی در نظر گرفته اند. در سال 2016 این خط حمل و نقل توسعه پیدا کرد. بهترین مسیر که می توانید با ترموا بروید : عصمت پاشا (İsmetpaşa stop) است.

ترموا آنتالیا

کرایه اتومبیل فرودگاه آنتالیا

مسافرانی که گواهینامه بین الملل دارند و در سطح شهر تردد بالایی دارند می توانند در شرکت هایی که در فرودگاه وجود دارد ماشین کرایه کنند .  از جمله شرکت هایی در این زمینه فعالیت دارند می توان به:  نشنال آلامو (National Alamo)، یوروپکار (Europcar)، اویس (Avis)، هرتز (Hertz)، باجت (Budget)، فیلو (Filo)، آی توکار (Aytucar) و تراولیوم (Travelium) اشاره کرد .

کرایه اتوموبیل در فرودگاه آنتالیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط